بلاگ

بهترین وکیل متخصص ملکی|10 ویژگی خاص وکیل برای بستن قرارداد

شناسایی وکیل خوب

بهترین وکیل متخصص ملکی فردی نیست که بتوان به راحتی و با چنر سرچ ساده در اینترنت پیدا نمود. امروزه انجام معاملات ملکی به قدری شدت یافته که به تبع آن مسائل و اختلافات ملکی نیز بیشتر شده است. از طرفی مشکلات ملکی، پیچیدگی و قوانین زیادی دارد که برخورد با آنها را برای افراد عادی دشوار می‌کند.

با توجه به همین پیچیدگی در زمینه مسائل ملکی، افراد ساکن در شهرهای بزرگی مانند تهران در زمان ایجاد مسائل ملکی، باید در پی یک وکیل ملکی تهران باشند. این وکیل با توجه به تخصصی که دارد، از ایجاد ضرر‌های مالی پیشگیری می‌کند.

برای انتخاب بهترین وکیل متخصص ملکی توجه به چه نکاتی لازم است؟  

به وکیل املاک متخصص در دعاوی کیفری، حقوقی و ثبتی مرتبط با اموال غیرمنقول یا همان ملک، وکیل متخصص ملکی گفته می‌شود. این شخص دارای تخصص و تجربه لازم در این زمینه بوده و توانایی اقامه دعوا علیه خوانده مورد نظر شما و همچنین دفاع از شما در مقابل او را دارد.

وکیل دعاوی ملکی با توجه به اشرافی که بر مواد قانونی و روند پیگیری و رسیدگی به پرونده دارد، تلاش می‌کند پرونده شما را به بهترین وجه، به نتیجه مطلوب خواهد رساند.

در واقع بهترین وکیل متخصص ملکی ، وکیل پایه یک دادگستری دعاوی ملکی است که توانایی اقامه دعوا در کلیه زمینه‌های حقوقی از جمله خانواده، کیفری، مالی و … را دارد. وی مجوز رسمی از کانون وکلای دادگستری تهران دارد و تمامی تمرکز خود را بر دعاوی ملکی گذاشته و آنها را پیگیری می‌کند.

از جمله این دعاوی می‌توان به الزام به تنظیم سند رسمی، اخذ پایان کار، خلع ید، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … اشاره کرد.

بهترین وکیل متخصص ملک

نکات لازم برای انتخاب یک وکیل ملکی خوب

بهترین وکیل متخصص ملکی در انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی، دعاوی هستند که مربوط به املاک می‌شوند. این دعاوی به طور کلی به سه دسته دعاوی ملکی حقوقی، دعاوی ملکی ثبتی و دعاوی ملکی کیفری تقسیم‌ می‌شوند که در ادامه این دعاوی را بررسی می‌کنیم:

  • دعاوی ملکی حقوقی

دعاوی که در آن‌ها هیچ‌گونه سوءاستفاده‌ای رخ نداده و تنها بر اثر سهل‌انگاری یا عدم اطلاع از قوانین ملکی صورت گرفته‌اند. حد و حدود دعوای حقوقی مربوط به این دعاوی از پیش تعیین شده و مجازات آن نیز مشخص است.

برخی از این دعاوی ملکی عبارتند از: الزام به تنظیم سند رسمی، مطالبه حق سرقفلی و حق کسب و پیشه و تجارت، الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی، مطالبه اجرت‌المثل ایام تصرف، الزام به تحویل مبیع و مطالبه ثمن معامله، دریافت پایان کار ساختمان و …

در صورت نیاز به وکیل ملکی در این زمینه الزاما به دنبال شماره وکیل ملکی در نت و یا وکیل ملکی ارزان بودن درست نیست. چرا که هر ارزانی بی حکمت نیست. البته هزینه های گزاف برخی موسسات نیز منصفانه نیست. بنابر این برای انتخاب بهترین وکیل متخصص ملکی ابتدا باید بدانیم وکیل ملکی چیست و چه وظایفی دارد و هزینه وکیل دعاوی ملکی عرفا چگونه تعیین می شود.

  • دعوای ملکی کیفری

دعاوی که در هنگام ارتکاب جرمی مربوط به ملک مورد دعوا مطرح خواهندشد. در واقع مجرم با احاطه و اطلاع از قوانین موجود، اقدام به کلاهبرداری و یا تخطی از قوانین کرده و باید به مجازات اعمال خود برسد. به علت پیچیدگی بسیار اختلافات ملکی پیدا کردن بهترین وکیل متخصص ملکی امری ضروری و سخت است.

برخی از دعاوی کیفری ملکی عبارتند از: خیانت در امانت، جعل سند و استفاده از آن، فروش مال غیر، ورود غیرمجاز به ملک دیگری، تخلیه مستاجر از ملک مسکونی، فساد در معاملات ملکی و …

  • دعاوی ملکی ثبتی

دعاوی که مربوط به ثبت اسناد در هنگام خرید یا بعد از آن و در حین انتقال سند رخ می‌دهند. این دعاوی معمولا از روی عمد رخ نداده و مربوط به سهل‌انگاری خریدار و فروشنده در فرایند خرید و فروش است. برخی از دعاوی ملکی ثبتی عبارتند از: ابطال سند مالکیت معارض، افراز ملک مشاع، اجرای ثبت، ابطال اجرائیه ثبتی، توقیف عملیات اجرایی و …

بهترین وکیل متخصص ملکی

ویژگی وکیل ملکی خوب و کارکشته

ویژگی های وکیل دعاوی ملکی تهران و شهرستان

یکی از بزرگترین دغدغه‌های هر موکل امور ملکی، یافتن بهترین وکیل متخصص ملکی است. از این رو در اینجا با برخی از ویژگی‌های یک وکیل تضمینی ملک خوب آشنا خواهیم شد. پیش از هر چیز باید بگوییم که موثرترین ویژگی هر وکیل ملکی، تجربه و سابقه اوست.

  • تجربه و سابقه

یک وکیل ملکی خوب تهران و شهرستان ها ، وکیلی باسابقه است. وکیل ملکی انتخابی شما باید سابقه درخشانی در پرونده‌های ملکی پیشین داشته باشد. از این طریق شما مطمئن خواهید شد به فرد قابل اطمینان و باتجربه‌ای تکیه می‌کنید و هزینه و زمان خود را هدر نخواهید داد.

  • علم و دانش

ویژگی دوم بهترین وکیل متخصص ملکی بهره‌مندی از علم و دانش است که در این زمینه نیز باید مطمئن شوید. تسلط وکیل بر قوانین و فرایند حقوقی پرونده‌های ملکی از دیگر ملاک‌های انتخاب یک وکیل ملک آنلاین و حضوری مناسب است. همچنین شما باید از دانش وکیل ملکی انتخابی خود مطمئن شوید.

تسلط وکیل بر قوانین و فرایند حقوقی پرونده‌های ملکی از دیگر ملاک‌های انتخاب بهترین وکیل ملکی تهران و سایر استان ها است.

  • ریزبینی و دقت

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که هر وکیل ملکی باید داشته باشد، دقت، توجه و ریزبینی است. دقت وکیل املاک بر جزئیات پرونده، مستندات و شواهد موجود در روند پرونده، امری بسیار مهم، حیاتی و سرنوشت‌ساز خواهدبود.

  • نظم

آخرین ویژگی که باید حتما در انتخاب وکیل دادگستری تهران در زمینه ملکی مورد پیگیری و بررسی قرار دهید، وقت‌شناسی، نظم و پیگیری وکیل در رسیدگی به پرونده‌ها است.

بهترین وکیل ملکی

حکم تخلیه مستاجرین

حکم تخلیه مستاجر چیست؟

یکی از رایج‌ترین قراردادهای ملکی، قرارداد اجاره است و به تبع این فراوانی، مشکلات مربوط به آن از جمله تخلیه مستاجر نیز، بسیار رایج است. اجاره، نوعی قرارداد ملکی است که به موجب آن مستاجر و مالک متعهد به انجام تعهداتی نسبت به یکدیگر خواهند شد .

در صورتی که مستاجر به تعهدات موجود در قرارداد عمل نکند، موجر می‌تواند اقدام به دریافت حکم تخلیه مستاجر کرده و او را از ملک مسکونی بیرون کند. در صورت نیاز به انتخاب بهترین وکیل متخصص ملکی در این زمینه بهتر است با مراکز معتبر و سرشناسی چون گروه وکلای صبا مشورت نمود.

اهمیت مراجعه به بهترین وکیل ملکی تهران و شهرستان ها

دعواهای ملکی همیشه با ضررهای مالی سنگینی همراه هستند و نحوه طرح و پیگیری این نوع دعوا می‌تواند از تحمل ضررهای مالی جلوگیری نماید، بنابراین حضور یک وکیل ملکی کارکشته در رسیدگی و پیگیری روند پرونده‌های ملکی بسیار ضروری و مهم است. برای انتخاب بهترین وکیل متخصص ملکی مطالعه این مقاله و مقالات مشابه کمک کننده است.

همچنین در دعاوی ملکی، نحوه دفاع و طرح شواهد در دادگاه، از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است؛ بنابراین برای جلوگیری از ایجاد مشکلات عدیده حاصل از بی‌تجربگی در روند جلسات دادگاه، بسیار منطقی است که از یک وکیل تضمینی ملک کمک بگیرید.

علاوه بر اینها، با توجه به تعدد و فراوانی دعواهای ملکی و تشابه زیاد بسیاری از دعاوی ملکی به یکدیگر و تفاوت آن‌ها در نکات بسیار ظریف، بهتر است برای تشخیص نوع دعوا و دادخواست مورد نظر به یک وکیل ملکی خوب مراجعه کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *