بلاگ

5 تا از وظایف وکیل ملکی در مقابل موکل که بسیار مهمه

وکیل ملکی خوب و کارکشته

  وظایف وکیل ملکی مقوله ای است که هنگام برگزاری نشست اولیه با یک وکیل ملکی خوب و بستن قرارداد با ایشان ، بهتر است بدانید. البته یک وکیل ملکی تهران تضمینی خبره در همان جلسه اول اطلاعات کلی در مورد مشکل شما گرفته و تمام موارد لازم و کارهایی که قرار است برای شما انجام دهد تا حد زیادی توضیح می دهد.

امروز در سایت وکیل تهرانی میخواهیم در رابطه با وکیل ملکی صحبت کنیم، توضیحات زیر اطلاعات خوبی را در رابطه با استخدام یک وکیل ملکی به شما میدهد و فرقی نمیکند وکیل تهران باشد یا وکیل قم .

وکیل ملک در تهران و سایر شهرستان ها چه وظایفی بر عهده دارد؟

امروزه علم حقوق به اندازه‌ای گسترش یافته و شاخه‌های مختلفی پیدا کرده که هریک از وکلا در زمینه خاصی از این علم، وارد شده و متخصص شده‌اند. یکی از این شاخه‌ها به ملک و املاک مربوط می‌شود و وکیل متخصص این حوزه را وکیل ملکی می‌گویند. وکیل ملکی در شهرهای مختلفی مانند وکیل ملکی تهران و… فعالیت دارند.

وکیلی که در حوزه املاک متخصص است، علم سایر دعاوی مثل دعاوی خانواده، کیفری، حقوقی و … را نیز دارد، ولی فعالیت او به صورت تخصصی در جهت املاک است؛ مثلا وی پرونده خانواده را نمی پذیرد و یک وکیل خانواده در تهران نیست. بنابراین در صورتی که دعاوی شما به املاک مرتبط است، فقط به وکیل ملکی مراجعه کنید .

و با مشاوره و وکالت دادن به بهترین وکلای ملک در تهران ایشان تا مشکلتان را به بهترین وجه ممکن پیگیری و حل کنید.

 

وظایف وکیل ملکی

وظایف وکیل ملکی چیست؟

 

وظایف وکیل ملکی

مسئولیت هر وکیلی در زمینه‌های مختلف آن با سایر وکلا تفاوت داشته و منحصر به همان زمینه می‌باشد. با توجه به اینکه وکیل ملکی با اموال غیر منقول مثل زمین ، پیش فروش آپارتمان بدون ریسک ، اجاره ملک مشاع بدون اجازه شریک وغیره مرتبط است. نخستین وظیفه هر وکیل ، بهره‌مندی از تجربه و تخصص لازم است که با ورود به پرونده‌های ملکی مختلف به دست می‌آید. وی باید به محض ورود به پرونده مستندات لازم را جمع آوری نموده و بهترین نمونه دادخواست ملکی را برای موضوع شما تنظیم نماید.

مهم‌ترین مورد از وظایف وکیل ملکی اقدام سریع و به موقع می‌باشد، زیرا در پرونده‌های ملکی، اقدام صحیح و در زمان مناسب، اهمیت زیادی دارد. در این خصوص وکیل باید فرصت را غنیمت بداند تا از به وجود آمدن خسارات جبران‌ناپذیر پیشگیری کند.همچنین وی باید به نحوه تنظیم لایحه آشنا باشدو تلاش کند به بهترین وجه لایحه بنویسد.

یک وکیل ملکی خوب تهران فردی است که به پرونده های ملکی در شهر تهران می پردازد و در عین امانت‌داری از اسرار موکل خود، با اقدام به موقع ، از متضررشدن موکلش جلوگیری می‌کند. نخستین اقدامی که هر وکیل ملکی انجام می‌دهد،
این است که باید کلیه مدارک و اطلاعات لازم در خصوص پرونده و ملک را جمع‌آوری کند تا بتواند با اتخاذ تصمیم درست و با توجه به محتویات و شرایط مختص آن پرونده، اقدام قانونی مناسب را در زمان تعیین‌شده انجام دهد.

از دیگر وظایف وکیل دعاوی ملکی ، همان‌طور که گفتیم ، این است که علاوه بر دارابودن دانش و اطلاعات حقوقی، باید تجربه لازم برای ورود به پرونده‌های ملکی را هم داشته باشند، به همین خاطر تفاوت عمده وکیل تضمینی ملک با سایر وکلا در زمینه‌های مختلف حقوق مانند خانواده و کیفری، به تجارب وکیل ملکی در حوزه حقوق ملک و املاک برمی‌گردد.

از جمله وظایف دیگر وکیل ملکی، که او را متمایز از سایرین نموده و به عنوان بهترین وکیل ملکی تهران معرفی می کند ، حفظ خونسردی و آرامش در رویارویی با مشکلات قضایی است تا بتواند این مشکلات و مسائل را به آسودگی پشت سر بگذارد.

حق الوکاله وکیل ملکی

میزان حق الوکاله وکلای ملکی در موضوعات مالی طبق عرف جامعه، ۱۰ درصد از ارزش مورد اختلاف و دعوا می‌باشد. اما باید گفت که به طور کلی میزان حق الوکاله وکلا، امری توافقی میان طرفین قرارداد می‌باشد؛ با توجه به این نکته طرفین می‌توانند هر میزانی که توافق کرده‌اند را مبلغ حق الوکاله قرار دهند.

در توافقات اولیه ابتدا پرونده بررسی می شود و طبق وظایف وکیل ملکی که قرار است در رابطه با این پرونده انجام دهد و سختی کار ، درمورد حق وکیل به توافق می رسند.

حق الوکاله

حق الوکاله وکیل ملکی

حال اگر مورد موضوع و اختلاف بر سر مسائل غیرمالی مانند الزام به تنظیم سند رسمی باشد، تعرفه خاصی برای آن پیش‌بینی نشده و میزان آن به صورت کاملا توافقی مابین وکیل و موکل می‌باشد. به طور کلی طرفین قرارداد، در هر صورتی می‌توانند با یکدیگر هر میزان مبلغی را توافق کنند.

مشاوره وکیل ملکی و خدماتش

یکی از متخصص‌ترین وکلا، وکیل خرید و فروش ملک است که توانایی دفاع و اقامه دعوا در خصوص امورات ملکی و املاک را دارا می‌باشد. از آنجایی که دعاوی ملکی بسیار پیچیده اند ، دانش صرف در این رابطه کافی نیست. در اینجا در کنار تخصص، به تجربه نیز نیاز است.

  • چون علاوه برتوجه به وظایف وکیل ملکی ، باز هم هرچه تجربه وکیل در پیگیری پرونده‌های مشابه بالا باشد، بهتر و سریع تر می‌تواند راه‌حل‌های موثر دفاع از پرونده را پیدا کند.

 

  • وکلای ملکی قادر به پیگیری دعاوی ملکی از قبیل تنظیم سند رسمی، اخذ پایان کار، خلع ید، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر و غیره را می‌باشند. تمام این دعاوی و موضوعاتی که حول و حوش این حوزه‌ها وجود دارد. توسط وکیل پایه یک دادگستری متخصص در حوزه املاک پیگیری می‌شوند.

 

  • وکیل تضمینی ملک هرچه سابقه بالاتر و بیشتری در حرفه کاری خود داشته باشد، قطعا به امورات مرتبط نیز تسلط بیشتری خواهد داشت. معمولا وکلایی که تخصص و تجربه آنها امور ملکی باشد، دخالت چندانی در امور خانواده و دعاوی حقوقی و کیفری ندارند.

دعاوی مربوط به خرید و فروش ملک که بیشتر با افزایش قیمت املاک افزایش پیدا می‌کند و هزینه‌های پیگیری و جمع‌آوری مدارک در آن‌ها بالاست. در این موارد بایستی حتما توسط وکیل متخصص و اگر در تهران بود با وکیل ملکی خوب تهران ، صورت دقیق بررسی شوند.

تنوع دعاوی حقوقی و وظیفه وکیل دادگستری

هر دعوای حقوقی که در دادگاه مطرح می‌شود، از طیف گسترده‌ای از موضوعات مختلف برخوردار می‌باشد.

دعاوی ملکی

رسیدگی به دعاوی ملکی

این موضوعات می‌توانند مواردی مانند قراردادهای پیش فروش، سرقفلی، حق کسب و پیشه، دعاوی مالک و مستاجر، مطالبه اجرت المثل و غیره باشند . این ها براحتی توسط وکلای ملکی پیگیری و رفع می‌شود.

اگر با این نوع مسائل روبرو شدید،بهتر است بجای اقدام شخصی ،از وکیل یا موسسات معتبر کمک بگیرید . این موسسات کمک می کنند تا مشکل شما به بهترین وجه و در زمان کوتاه برطرف شود. معمولا افراد در نوشتن عریضه و انتخاب وکیل دچار سردرگمی می شوند که  کدام یک از وکلا واقعا متخصص اند .

در صورتی که دچار شک بودید، حتما از یک موسسه معتبر و قانونی و با سابقه درخشانی چون گروه وکلای صبا استفاده نمایید.

مرجع رسیدگی به دعاوی ملکی و وظایف وکیل ملکی در مقابل موکل

در عدل ایران وظایف وکیل پایه یک دادگستری  واضح است. در دعاوی ملکی ، ملاک محل زمین یا خانه مورد اختلاف است. مثلا اگر ملکی در شرق تهران بود ، بهتر است به وکیل ملکی شرق تهران . و اگر املاک در غرب تهران بود، به بهترین وکیل ملکی غرب تهران مراجعه کنید بهتر است .

اما ملاک مهم این است که وکیل شما باید در تهران باشد.مثلا برای آپارتمان در تهران سراغ وکیل ملک در قم نمی رویم. محل زندگی افراد اهمیتی ندارد بلکه ملاک تعیین مرجع قضایی صالح محل وقوع ملک است. مثلا برای یک ملک در  تهران ، مراجعه به وکیل ملکی تهران ضروری است.

دعاوی ملکی ایرانیان خارج از کشور

پیشنهاد ما به ایرانیان مقیم خارج از کشور این است که مشکلات ملکی خود را در داخل ایران به وکیلی متخصص واگذار کنند. لازم است تا با یک وکیل ملکی متخصص و باتجربه تماس برقرار کنند تا از چند و چون دادخواهی و نحوه طرح دادخواست مطلع شوند. نتیجه این اقدامات، انجام برخورد درست و به جا در جهت برخورد با مشکل حقوقی خواهدبود.

یکی از وظایف وکیل ملکی این است که با قوانین کشور و قوانین حقوقی و آیینی جمهوری اسلامی ایران، آشنایی کامل داشته باشد. بنابراین در زمینه دعاوی ملکی بسیار کمک‌کننده خواهد بود. برای رفع سوالات احتمالی شما عزیزان مقاله پاسخ به سوالات حقوقی و ملکی می تواند مفید باشد.

 

1 دیدگاه در “5 تا از وظایف وکیل ملکی در مقابل موکل که بسیار مهمه

  1. زیبا گفت:

    فکر نمیکردم توی اینترنت به چه مغازه هایی با این کیفیت پیدا کرد خیلی خیلی ممنون استفاده کردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *