بلاگ

وکیل ملکی تهرانپارس | وکیل ملکی شرق تهران|مشاوره آسان

نحوه تنظیم لایحه

وکیل ملکی تهرانپارس یا وکیل ملکی شرق تهران ، مانند سایر وکلا ملکی افرادی هستند که  دارای سابقه و تجربه در دعاوی مربوط به ملک از جمله حقوقی ثبتی و غیره می باشند. در ابتدای هر قراردادی ، ملک شما در هر منطقه ای از تهران باشد می توان به  وکیل ملکی تهران مراجعه و اطلاعات و مدارک لازم را برای ایجاد پرونده به ایشان تحویل دهیم.

در هرجای ایران که باشیم  می توانیم ، برای ملک خود می توانیم از شهرهای مختلف وکیل بگیریم اما نکته حائز اهمیت این است که وکیل باید از شهری انتخاب شود که ملک ما درآن شهر قرار دارد.

وکیل امور ملکی در تهران

طبق قانون مدنی کشور ملک و املاک به دو نوع تقسیم می شوند : اموال منقول و اموال غیر منقول. اموال منقول به داراییهای گفته میشود که میتوان آنها را حمل و نقل و جابجا نمود. مثل ماشین مثل طلا و غیره.

ولی داراییهای غیر منقول به اموالی می گویند که امکان جابجایی ندارند و همانطور که از اسمش پیداست در یک جایی ثابت و مشخص هستند مانند یک خانه، یک باغ، زمین و غیره.

 

در میان پرونده های قضایی که در کل کشور اتفاق می افتند بخش بسیار زیادی از آنها مربوط به پرونده های ملک و املاک می باشند. با توجه به اینکه یکی از سرمایه گذاری های افراد سرمایه گذاری در املاک است و از طرفی به خاطر قیمت بالای ملک معمولاً اختلافات زیادی در زمینه اینها به وجود می آید . پرونده های زیادی نیز در این خصوص در دادگاه ها دارا می باشند.

وکیل ملکی تهرانپارس

چرا باید به وکیل ملکی تهرانپارس مراجعه کنیم؟

این پرونده های امور ملکی در برخی موارد ساده و قابل حل ولی در برخی موارد بسیار پیچیدگی دارند . اختلافات در زمینه ملک و املاک و یا به عبارتی داراییهای غیر منقول بسیار بیشتر از بقیه زمینه هاست. بنابراین ضرورت استفاده از یک وکیل ملکی آنلاین یا حضوری خیلی بیشتر از گذشته حس میشود.

از طرفی وکلای دادگستری نیز ترجیح می دهند هر کدام در یک زمینه خاص وارد شوند. مثلاً وکیل دادگستری تهران خانواده ، وکیل دادگستری تهران طلاق ، وکیل دادگستری تهرانسر ، وکیل دادگستری تهران شریعتی و… که هر کدام در یک حوزه و منطقه خاص وارد می شوند . و فقط پرونده های مربوط به آن را بپذیرند تا در آن زمینه متخصص شوند.

چرا باید به وکیل ملکی تهرانپارس یا سایر مناطق مراجعه کنیم؟

همانطور که در بالا ذکر شد یک وکیل باتجربه وکیلی که فقط در زمینه یک شاخه خاص در پرونده های حقوقی وارد میشود. این موجب می شود که وی در این زمینه بسیار متبحر شود. مسلماً در تمام دعوا هایی که مربوط به ملک و املاک می باشد، لازم است به یک وکیل تضمینی ملک مراجعه کنیم.

تا بتوانیم  با خیال راحت پرونده خود را به وی سپرده و به موفقیت پرونده خود امیدوار باشیم. اگر وکیلی به صورت عمومی همه پرونده ها را بپذیرد در این صورت ممکن است در همه پرونده ها مخصوصا زمینه هایی که کمی پیچیدگی دارند. به خوبی می شود از عهده پرونده‌ برآید . و باعث طولانی تر شدن روند پیگیری پرونده شده و احتمال شکست در و پرونده را بالا میبرد.

برای اینکه از ضرر و زیان های ناشی از انتخاب یک وکیل غیر متخصص در امان بمانیم بهتر است. قبل از انتخاب وکیل تحقیق نموده و از یک وکیل امور ملکی کاربلد و مجرب کمک بگیریم.

وکیل ملکی تهرانپارس کارکشته

وکیل ملکی خوب و کاربلد در شرق تهران

آیا میتوانم خودم به تنهایی از پرونده ملکی یا سند ملک خود دفاع کنم؟

برخی اوقات اتفاق می‌افتد که افراد به خاطر صرفه جویی در هزینه و ساده انگاری گمان می کنند که خود به تنهایی می توانند از عهده یک پرونده ملکی برآیند. البته قابل ذکر است که برخی پرونده‌ها بسیار ساده اند و نیاز به وکیل ملکی تهرانپارس یا مناطق دیگر ندارند.  برای مثال اگر مستاجری در خانه شما نشسته و اجاره نمی دهد و یا پس از گذشتن مدت مقرر خانه را خالی نمی کند در این صورت می توان با مراجعه به شورای حل اختلاف خود به تنهایی مشکل را حل کرد.

اما متاسفانه اکثر پرونده های ملکی بسیار پیچیده اند و در بیشتر موارد نیز کاری های زیادی دارند . با توجه به اینکه در برخی از پرونده‌ها زمان بسیار موثر است و گذر زمان به ضرر پرونده می باشد. بهتر است برای پیشرفته سریع و درست کار از یک وکیل ملکی خوب تهران یا وکیل ملکی تهرانپارس و سایر مناطق ابتدا مشاوره بگیریم .

تا بتوانیم راه کار خود را به دست آوریم و بدانیم از کجا باید شروع کنیم؟ به چه کسی باید مراجعه کنیم؟  چقدر پرونده ما طول میکشد؟  و حق الزحمه وکیل در هر مرحله چه میزان می باشد.

بهترین وکیل ملکی شرق تهران

بهترین وکیل امور ملکی در شرق تهران یا بهترین وکیل ملکی تهرانپارس

برای انتخاب بهترین وکیل ملکی معیارهای وجود دارد که در ذیل اشاره می شود:

علم و دانش آکادمیک بالا نسبت به رشته و درس حقوق

یک وکیل ملکی باید در زمینه املاک و انواع اموال غیر منقول به صورت تخصصی علم و دانش دانشگاهی خود را بالا ببرد. در درجه اول برای شناخت مشکل و اشراف کامل بر پرونده لازم است. وکیل باید دانش آکادمیک بالایی داشته باشد تا بتواند با تسلط کامل راه های حل مسئله را سریعتر پیدا کند.

 

تجربه وکیل ملکی تهرانپارس یا هر منطقه از تهران

ممکن است یک وکیل دادگستری شرق تهران در دانشگاه جز نفرات برتر بوده و یا در سطح بالایی از مدارج علمی در رشته حقوق قرار گرفته باشد. اما اگر به اندازه کافی پرونده های ملکی را عهده دار نشده باشد. هنگامی که پرونده ای پیچیده به ایشان دهیم، ممکن است به درستی نداند کدام مسیر برای رسیدن موفقیت سریعتر است.

بنابراین میزان تجربه وکلا نسبت به پرونده های ملکی گذشته شان موفقیت پرونده را بالا میبرد. چرا که وکلای ملکی خوب متخصص افرادی هستند که قبلاً پرونده های ملکی زیادی را با موفقیت بالا به پایان رسانده اند.

صادق بودن با موکل

یکی از اصولی که برای یک وکیل ملکی تهرانپارس یا وکیل دادگستری در شرق تهران به خصوص وکلای امور ملکی بسیار اهمیت دارد. داشتن صداقت در زمینه پرونده است. وکیل نباید تنها به این فکر کند که باید پرونده را قبول نماید . وی باید از اول و به طور دقیق برای موکل خود توضیح دهد که سختی پرونده تا چه میزان است . و احتمال موفقیت چند درصد است .

وکیل امور ملکی تهرانپارس

آیا میتوانم خودم به تنهایی از پرونده ملکی خود دفاع کنم؟

زمان لازم برای این پرونده چقدر است. و در هر مرحله چقدر برای موکل هزینه دارد . وقتی وکیل با صداقت به موکل خود مشاور دهد، خیلی خوب و راحت تر می تواند تصمیم بگیرد که اقدام نماید یا خیر . همچنین درمسیر راه توقع های نابجا نخواهد داشت.

دعواهای امور ملکی به چند دسته تقسیم می شوند:

در دنیای امروز بدلیل بالا رفتن ارزش و اهمیت ملک و افزایش قیمت دارایی های غیر منقول ، اختلافات زیادی نیز در این زمینه ها رخ می دهد. با توجه به این موضوع اختلافات ملکی نیز بسیار گسترده شده اند و انواع مختلفی دارند. بهتر است قبل از مراجعه به وکیل ملکی تهرانپارس یک دانش کوچکی در رابطه با انواع اختلافات مربوط به ملک داشته باشیم.

تا بتوانیم در وهله اول تشخیص دهیم دعوای ما مربوط به کدام نوع است؟

 • دعاوی مربوط به باطل نمودن سند رسمی

وقتی که سند یک ملکی در اداره ثبت اسناد ثبت میشود ،برای آن یک سند صادر می شود. از این پس اگر به هر دلیلی هر فردی نسبت به این ملک شکایتی انجام دهد مالک موظف به پاسخگویی است.

حال اگر فردی دادخواستی علیه مالک تنظیم نماید و ادعا کند بنا به دلایلی این فرد مالک اصلی ملک نیست. در این صورت وی با کمک وکیل ملکی تهرانپارس یا هر نوع وکلای ملکی از دادگاه درخواست باطل نمودن سند رسمی می نماید تا مالکیت سند را از او بگیرد.

این نوع دعاوی در موارد مختلفی ممکن است پیش بیاید. مثلاً اگر شخصی سند را جعل نموده باشد و یک ملک را به چند نفر فروخته باشد. یا یک شخص ممکن است با جعل سند زمین یا ملکی که به نام خود نیست ،سند را به اسم خود ثبت کند. در این صورت برای باطل نمودن سند رسمی می توان یک دادخواست دعوا تشکیل نمود.

وکیل ملک در تهرانپارس

وکیل کاربلد و متخصص دادگستری شرق تهران کاربلد

وکیل دادگستری شرق تهران یا هر منطقه دیگر این دادخواست را تحویل دادگاه داده و پرونده را برای ابطال سند به جریان می‌اندازد.

 • خلع ید

یکی دیگر از زمینه هایی که وکیل دعاوی ملکی به موکل خود ارائه می دهد.در رابطه با دعوای خلع ید می باشد. این دعوا ها معمولاً در زمینه تصرف نمودن نابجای ملک اتفاق می افتد. بعضی وقت ها ممکن است فردی به صورت کاملاً غیر قانونی و بدون هیچ معامله‌ای املاک شخص دیگری را تصاحب کند.

در این زمان مالک ملک وقتی متوجه می شود که بدون اجازه او در مالش تصرف شده ، می تواند از شخص خاطی شکایت کند . به این دعوا دعوای خلع ید می گویند. در این نوع دعاوی وکیل پس از تنظیم طرح دعوا و ارائه به دادگاه باید مدارک جمع کرده و اثبات کند که این ملک متعلق به مالک است در صورت اثبات دادگاه حکم صادر می کند .متخلف باید ملک را تخلیه کند و سند به حالت قبل برمیگردد.

 • سرقفلی

دعوای سرقفلی معمولاً بین صاحب ملک و مستاجر پیش می آید. سرقفلی نوعی کوشش و زحمات یک مستاجر است که سالها در یک مغازه کار نموده و برای معروف شدن و پیشرفت ،تمام تلاشش را کرده است. در این صورت در آن محله افراد زیادی آن مغازه را می شناسند.

اگر پس از مدتی موجر دیگر قصد اجاره ملک را نداشته باشد ، چون با تغییر و جابجایی محل مستاجر ممکن است تعداد زیادی از مشتریان خود را از دست بدهد . در این صورت دادگاه حق سرقفلی برای مستاجر در نظر میگیرد.

وکیل امور ملک در تهرانپارس

وکیل امور ملک و املاک در تهرانپارس

چرا که مستاجر مغازه ای را که قبلا ممکن است هیچ مشتری نداشته ،معروف نموده و رفت و آمد را در آنجا زیاد کرده است. اگر مستاجر و صاحب ملک در مورد مبلغ سرقفلی با هم به توافق نرسند ،در این صورت باید به وکیل ملکی تهرانپارس  یا هر منطقه دیگری مراجعه کنند و اقدام به طرح دعوا نمایند.

 • الزام نمودن به تنظیم سند رسمی در دعاوی ملکی

طبق مقررات کشوری اسناد به دو نوع تقسیم می شوند اسناد عادی و اسناد رسمی. اسناد رسمی اعتبار بیشتری در برابر اسناد عادی دارند. بنابراین بهتر است وقتی که ملکی را انتقال می دهیم یا خرید می کنیم برای آن سند رسمی دریافت کنیم. در این مورد گاهی اوقات شخصی که فروشنده است .

با وجود اینکه هزینه را از مالک می گیرد حاضر به تنظیم سند رسمی و انتقال آن سند به خریدار نمی شود.این موضوع به دلایل مختلفی اتفاق می افتد اما به هر دلیلی که پیش بیاید با توجه به اینکه خریدار ملک کلیه مراحل لازم برای انجام معامله را طی کرده و هزینه را پرداخت نموده است باید فروشنده طبق قانون ملک را به نام خود سند بزند.

در این صورت برای برخورد با فروشنده خاطی می توان به وکیل تضمینی ملک مراجعه نمود و دعوای الزام به تنظیم سند رسمی را طرح کرد. تا بتوان از طریق دادگاه بقیه مراحل را هموار نمود.

 • تصرف عدوانی

دعوی تصرف عدوانی بسیار شبیه اختلافات خلع ید است. و زمانی اتفاق می‌افتد که شخصی املاک دیگر را غصب کند،  در حالی که حقی در آن ندارد. این کار غیرقانونی است و برای پس گرفتن آن مالک می‌تواند درباره رفع تصرف عدوانی دادخواستی مطرح نموده از دادگاه تقاضای تخلیه ملک را نماید.

وکیل دعاوی ملکی تهرانپارس

الزام نمودن به تنظیم سند رسمی در دعاوی ملکی

وکیل ملکی تهرانپارس یا وکیل ملکی شرق تهران چه کارهایی را انجام میدهد؟

زمانی که یک مشکل ملکی برای شما به وجود می آید، اولین و بهترین کار مراجعه به یک موسسه حقوقی معتبر و با سابقه است. معمولاً موسسات حقوقی مشاوره های خوبی را در وهله اول به شما ارائه می دهند . و به شما کمک می کنند تا به بهترین وجه بتوانید انتخاب کنید که به سراغ چه نوع کیلی بروید.

پس از آن مختارید که به سراغ وکلایی در دفاتر شخصی رفته یا از موسسات حقوقی کمک بگیرید . مسلماً کمک گرفتن از خدمات یک وکیل دادگستری در شرق تهران بسیار موثر تر از تکیه بر علم و دانش شخصی می باشد .در ادامه چند تن از مزیت هایی که مراجعه به یک وکیل خوب ملک تهران دارد را بیان می کنیم:

مشاوره وکیل ملکی رایگان

همانطور که گفته شد در مرحله اول و مشاوره با موسسه یک وکیل ملکی معمولاً در جلسه اول به شما اطلاعاتی در زمینه پرونده و نحوه انتخاب مسیر را به صورت رایگان ارائه می دهند. شما با گرفتن راهنمایی های لازم میتوانید دریابید که پروندهتان از چه نوعی می باشد.سختی آن به چه میزان است؟ زمان لازم برای گرفتن نتیجه در این پرونده چقدر است ؟و چقدر باید هزینه کنید؟

معمولاً این خدمات در موسسات حقوقی در جلسه اول رایگان است.

 • تنظیم دادخواست و دفاع از پرونده شما در دادسرا

وکیل ملکی تهرانپارس یا به طور کلی وکیل دعاوی ملک به نمایندگی از طرف شما در دادگاه حاضر می شود و از دادخواست شما دفاع می کند. موفقیت در یک پرونده برای وکیل و رزومه وی بسیار مهم است . بنابراین تمام تلاش و کوشش خود را می‌کند تا هم پرونده به موفقیت برسد و هم حق شما ضایع نشود.

وکیل امور ملکی در شرق تهران

وکیل دعاوی امور ملکی در شرق تهران

 • تلاش برای پیشگیری از وقوع ضرر و زیان

گاهی فرد تصمیم می‌گیرد خود به تنهایی پرونده را پیش ببرد. لایحه تنظیم کند و به دادگاه ارائه دهد. در این صورت به خاطر عدم آشنایی با قوانین و پیچیدگی هایی که در برخی پرونده ها وجود دارد. ممکن است اشتباه کند و موجبات ضرر وی فراهم شود. در صورت خطا در این مرحله نیز مراجعه به وکیل از ادامه ضرر و زیان شما جلوگیری می‌کند.

 • تنظیم نمودن دادخواست برای ارائه به دادگاه

یکی از مراحل مهم در پیشبرد پرونده تنظیم لایحه و دادخواست مربوط به آن است. این کار معمولا کار سختی می باشد . بهتر است توسط یک وکیل تضمینی ملک تهران تنطیم گردد تا بقیه مراحل راحت‌تر پیش رود.

حق الزحمه وکیل ملکی تهرانپارس و یا وکیل ملکی شرق تهران

اینکه میزان حق الزحمه یک وکیل را با مبلغی معین بیان کنیم امکان پذیر نیست. تعیین هزینه حق الوکاله یکی از مسائلی است که در زمان انتخاب وکیل ملکی تهرانپارس یا وکیل ملکی شرق تهران بسیار مورد سوال موکلین می باشد. متاسفانه در بسیاری از موارد وقتی افراد با مشکل حقوقی روبرو می‌شوند به خاطر بالا بودن هزینه وکلا از مراجعه به آنها خودداری می کنند.

در این صورت مراجعه به موسسه های معتبر و با سابقه به نظر می رسد مناسبتر باشد. اما قبل از هر چیز باید بدانید که حق الزحمه وکیل بر چه اساسی تعیین می شود.

میزان هزینه یک وکیل دادگستری تهران یا وکیل ملکی تهرانپارس که در حوزه ملک و املاک فعالیت دارد . در درجه اول بر اساس درصدی از مبلغ ملک می باشد.

اما همان طور که میدانید برخی پرونده‌ها بسیار ساده هستند و سریع به نتیجه می رسند . اما برخی دیگر آنقدر پیچیده اند که بدون حضور یک وکیل کاربلد پیش برد آن ها ممکن نیست.و دیرتر به نتیجه می رسند .

وکیل دعاوی ملکی در تهرانپارس

وکیل متخصص دعاوی ملکی در تهرانپارس

هرچه تخصص وکلا بالاتر و تجربه بیشتری در زمینه آن پرونده دارا باشد ، سریعتر می تواند آن پرونده را به نتیجه برساند .

بنابراین نمی توان مبلغ مشخصی را برای هر نوع پرونده تعیین کرد و تعیین حق الزحمه وکیل ملکی شرق تهران یا سایر وکلا بر اساس قیمت ملک و در کنار آن سختی و پیچیدگی پرونده و میزان تجربه و تخصص وکیل می باشد.

درست است که گاهی اوقات هزینه بعضی از وکلا بالا میرود. اما استفاده از آنها موجب می‌شود در بسیاری از موارد از خسارت های بسیار بالاتر جلوگیری شود.

وکیل دادگستری در شرق تهران یا وکیل ملکی تهرانپارس

وکیل دادگستری شرق تهران فردی است که در این منطقه کلیه امور قضایی را انجام میدهد. وکیلی که در منطقه تهران در حوزه مربوط به ملک فعالیت می کند، وکیل ملکی غرب تهران یا شرق یا سایر نقاط مربوط به  تهران شهرت دارد.

وکلای خوب تلاش می کنند روند پرونده ، زمان حدودی که ممکن است در آینده به نتیجه برسد. احتمال موفقیت پرونده را واضح به موکل خود توضیح دهد.

یک وکیل ملکی خوب تهران فردی است که فقط به فکر مزایای خود نیست و با موکل خود قرارداد کامل تنظیم می کند. در این قرارداد به طور واضح تمام مواردی مثل فعالیت هایی که قرار است انجام دهد.  در جهت این پرونده، میزان دستمزد حدودی و نحوه پرداخت آن در هر مرحله را توضیح دهد. این امر موجب می شود که شخص مراجعه کننده یک دیدگاه کلی در مورد روند کار خود بداند و هم وظایف خود را به موقع انجام دهد و همین که توقعات بیجا از وکیل نداشته باشد.

یک وکیل امور ملکی کارکشته فردی است که تمام موارد را با دقت و حوصله برای موکل خود شرح دهد. همچنین در مورد میزان سختی و پیچیدگی مسئله به موکل خود توضیح دهد.

وکیل دادگستری شرق تهران کاربلد

وکیل کاربلد و متخصص دادگستری شرق تهران کاربلد

مراجعه به بهترین وکیل ملکی تهرانپارس یا سایر مناطق تهران چه ضرورتی دارد؟

وقتی افراد با مشکلات حقوقی مواجه می شوند ممکن است. دچار ضرر و زیان هایی شوند که دیگر به راحتی قابل بازیابی نباشد. بنابراین در پرونده هایی که افراد شخصا و تنهایی از آن سر در نمی آورند لازم است. حتماً یک وکیل دادگستری تهرانپارس یا وکیل ملکی در شرق تهران یا هر جای دیگری که ملکی آنها در آن قرار دارد، مراجعه نمایند. و حداقل تقاضای یک جلسه مشاوره کنند.

پس از مشاور مقدماتی متوجه می شوند که باید چه نوع وکیل باید مراجعه کنند .و در صورت تمایل می توانند با وکیل مناسب و کاربلدی قرارداد ببندند. تشخیص نوع دعوا برای یک پرونده بسیار مهم است. اینکه دعوای کیفری را مطرح کنند یا تصرف عدوانی یا غیره را فقط یک وکیل با تجربه می تواند تشخیص دهد. برای تشخیص درست در تسریع پرونده و ادامه کار پرونده بسیار موثر است.

لیست بهترین وکیل ملکی تهرانپارس

خوشبختانه در کشور ما وکلای زیادی وجود دارند که فقط با تحقیق اندک و استعلام از کانون وکلای دادگستری مرکز می توان مطمئن بود که اعتبار دارد یا خیر. در اینجا چند ویژگی یک وکیل ملکی متخصص که می تواند برای ما به عنوان بهترین وکیل ملکی شرق تهران یا هر جای دیگر که ملک ما در آن قرار دارد،  تلقی شود، ذکر می شود:

 • اول از همه وکیل باید مجوز وکالت خود را از کانون وکلای دادگستری تهران دریافت نموده باشد.
 • دوم اینکه در دعاوی ملکی یک وکیل باید تمام وقت خود را صرف رفع و رجوع پرونده های ملی کرده باشد و بیشتر پرونده هایی که قبول میکند در این حوزه باشد.
وکیل ملکی تهرانپارس متخصص

وکیل متخصص و کاربلد املاک

 • سومین مورد در انتخاب یک وکیل خوب این است که ، یک وکیل نباید در همه زمینه ها قبول پرونده نماید . یک وکیل حرفه ای فقط در یک حوزه فعالیت می کند. یا نهایتاً دو یا سه حوزه تخصصی می تواند .پرونده های مختلف را قبول کند. در این صورت می توانید اطمینان داشته باشد که وی یک وکیل متخصص خواهد بود .
 • بهتر است با وکلا دانش تخصصی و آکادمیک خوبی در زمینه ملک و املاک داشته باشند . مثلاً تالیفاتی در این زمینه داشته باشند که این نشانه دانش بالای آنها در زمینه املاک است.

کلام پایانی

در دعواهای ملکی در انتخاب وکیل دقت کنید. بارها دیده شده افراد بدون تحقیق فقط با یک سرچ در اینترنت مثلا بهترین وکیل ملکی تهران نی نی سایت ، مشاوره رایگان وکیل ملکی ،یافتن شماره وکیل ملکی ، وکیل ملکی تهرانپارس و غیره . تنها با دیدن چند سایت اعتماد کرده و شماره ای را برداشته و بدون تحقیق اقدام می نمایند.

باید دقت کنید که برخی سایت ها فقط با هدف تبلیغاتی تشکیل و صحت ادعا های آن ها مشخص نیست. پس با مطالعه دقیق این مقاله سعی کنید بهترین وکیل ملکی تهران را با روش درستی بیابید.

2 دیدگاه در “وکیل ملکی تهرانپارس | وکیل ملکی شرق تهران|مشاوره آسان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *