بلاگ

خرید آپارتمان مطمئن در تهران | خرید خانه آرزوی هر فردی است

حقوقی ملکی

خرید آپارتمان مطمئن در تهران یکی از آرزوهای هر تهرانی می باشد. بطور کلی خرید خانه آرزوی هر فردی است . اولین دغدغه ی هر مجردی که در شرف مستقل شدن و یا تشکیل خانواده می باشد ، خرید و یا تهیه یک خانه مناسب است که موجبات آرامش خاطر وی را فراهم سازد.

در خرید خانه مخصوصا خرید آپارتمان مطمئن در تهران یا هرجای دیگری از لحاظ حقوقی باید بسیار دقت نمود و تا درگیر کلاهبرداری های رایج نشوید .در صورت هر ابهامی می توان از وکیل ملکی تهران کمک گرفت تا عمر و هزینه تان هدر نرود.

مراجعه به وکیل ملکی تهران و شهرستان چه اهمیتی دارد؟

یکی از آرزوهای افراد، خانه‌دارشدن است. چیزی که می‌تواند این آرزو را از بین ببرد، افتادن در دام مشکلات حقوقی است که امکان دارد بعد از خرید خانه یا ملک پیش بیاید. این مساله در همه شهر ها بخصوص در شهر شلوغی مثل تهران که جمعیت بالایی دارد معضل بزرگی است .

مخصوصا زمان خرید آپارتمان مطمئن در تهران بیشتر نمود می کند.در صورت بروز این اتفاق، نقش یک وکیل دادگستری تهران در شهر تهران و یا وکیل ملکی خوب در هر شهر دیگری بسیار اهمیت دارد، به گونه‌ای که در شهرهای بزرگ و پرجمعیت مثل شهر تهران، این نقش که توسط وکیل ملکی تهران صورت می‌گیرد، اهمیتی بیشتر پیدا می‌کند.

بهتر است در زمانی که با مشکلات حقوقی و پرونده‌های قضایی روبرو هستید، به تنهایی برای رفع آنها اقدام نکنید. البته این به معنای کمک گرفتن از هر وکیلی هم نیست، چه بسا ممکن است کمک گرفتن از وکیلی که در زمینه پرونده شما تخصص ندارد، مصداق آب در هاون کوبیدن باشد. بنابراین بهتر است وکیل ملکی باتجربه و متخصص را شناسایی کنید و از او برای حل پرونده خودتان کمک بگیرید.

خرید آپارتمان مطمئن در تهران

اهمیت مراجعه به وکیل ملکی

آشنایی با وکیل تضمینی ملک

این که وکیل ملکی چیست؟ سوال بسیاری از افراد است. دانشجویان لیسانس ، حقوق عمومی می خوانند اما با ورود به مقطع کارشناسی ارشد زمینه تخصصی آنها از یکدیگر متمایز می‌شود‌.
برخی وکلا در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده‌اند که علاوه بر تقویت سطح علمی خود، در یکی از حوزه‌های حقوقی مانند امور مربوط به خرید و فروش ملک و خانه تجربه کافی کسب کرده‌اند. این تخصص در استان تهران که پرونده ها پیچیده ترند ،بخصوص در رابطه باخرید آپارتمان مطمئن در تهران مهمتر است.

شخص موکل باید قبل از یافتن شماره وکیل ملک آنلاین یا حضوری ، حوزه کاری او را به خوبی بشناسند تا بداند آیا مشکل او در حیطه تخصص وکیل قرار می‌گیرد یا خیر.

عدل ایران

قوانین مربوط به ملک و مالکیت بسیار گسترده، پیچیده و زیاد هستند. در نتیجه نمی‌توانید به هر وکیلی برای این امر مراجعه کنید. کمک‌گرفتن از وکلای حرفه‌ای متخصص در این زمینه تضمین می‌کند تا نتیجه پرونده همانی باشد که شما به دنبال آن هستید.
در برخی موسساتی مانند گروه وکلای صبا ، وکیل ملکی مشاوره رایگان دارد که برای شروع کار می توان اطلاعات مفیدی کسب نمود. نکته مهم این است که دعاوی پیش‌آمده در این زمینه به بخش‌های مختلفی تقسیم می‌شوند که نیاز به توجه دارند.

همان­طور که گفتیم دعاوی مربوط به ملک و مالکیت حوزه‌های گسترده‌ای را شامل می‌شوند. اگر به طور مثال به دنبال خرید آپارتمان مطمئن در تهران هستید حتما زمان خرید کلیه مدارک را با فردی مطلع چک کنید. موضوع هر پرونده‌ای که در زمینه املاک باشد، در این راستا قرار دارد.

اما نکته آن است که دعاوی ملکی، خود می‌توانند به دو دسته حقوقی و کیفری تقسیم شوند. در برخی پرونده‌ها یکی از طرفین جرمی مرتکب شده و در برخی دیگر تنها تکلیفی انجام نشده است. به تقسیم‌بندی که در ادامه می‌آید، توجه کنید:

 1.  دعاوی ملکی حقوقی

در دعاوی حقوقی جرمی رخ نداده و بیشتر جنبه حقوقی است که ایجاد مشکل کرده است.‌ مواردی مانند الزام به فک رهن، تعدیل اجاره‌ بها یا الزام در تنظیم اسناد رسمی در این حیطه جای می‌گیرند. اگر پرونده شما در مورد سرقفلی یا مواردی مانند پایان کار ساختمان‌هایی است که ساخت آنها به پایان رسیده ، نیازمند یک وکیل دادگستری تهران یا شهرستان و از نوع حقوقی هستید.

خرید آپارتمان در تهران

دعاوی حقوقی ملکی

شایدشما در پی خرید ملک در شهرستان و یادنبال خرید آپارتمان مطمئن در تهران ، با مشکلی مواجه شوید. ابطال و فسخ قراردادی که مفاد آن دچار مشکل بوده یا بموجب قانون دچار ایراداتی است هم از جمله دعاوی حقوقی محسوب می‌شود. همچنین برای مطالبه اجرت‌المثل یا حتی مواردی که موجر و مستأجر در با هم توافق ندارند، باید در حالت کلی به وکیل ملکی و در تهران به وکیل ملکی تهران مراجعه کنید.

 1. دعاوی کیفری ملکی

به اختلافاتی که در آن جرمی صورت‌ گرفته است دعاوی کیفری میگویند. لذا لازم است تا قاضی برای متهم حکمی صادر کند. مثلا در زمینه دعاوی ملکی اگر شما به دنبال خرید آپارتمان مطمئن در تهران ، ملکی را خریدید که بعد معلوم شد مدعی دیگری دارد .
یا اگرسندی جعل شده ، باید بدنبال وکیل ملکی باشید.

درمورد هر نوع کلاهبرداری در مورد خریدوفروش باید به دادگاه کیفری مراجعه کنید. فروش ملک به دو یا چند نفر خیانت در امانت است. این موارد نه تنها اینها جرم محسوب می‌شوند، بلکه اگر منافع ملک شما به شخص دیگری منتقل شود،تبانی در زمینه خریدوفروش ملک دولتی رخ دهد.

یا فردی بدون اجازه صاحب‌خانه وارد ملک او شود، کلیه این موارد از مصادیق اعمال مجرمانه است و باید برای رسیدگی به آنها پرونده‌های کیفری تشکیل شود.

 1. دعاوی ثبتی

علاوه بر کلیه مواردی که مشاهده نمودید، دعاوی که در زمینه املاک و مالکیت رخ می‌دهند، وجه دیگری نیز دارند.این دعاوی ملکی بیشتر در زمینه ثبت ‌اسناد ایجاد می‌شوند. مثلا ممکن است سندرسمی به هر دلیلی باطل شود یا نیاز به ابطال سند مالکیت معارض وجود داشته باشد.

در این موارد باید با داشتن یک وکیل تضمینی ملک به دنبال حل مسئله از طریق ثبت باشید.

مواردی در خصوص ابطال مراحل ثبتی کمیسیون‌های مختلف، ابطال نظری که هیئت حل اختلاف آن را صادر کرده است. مواردی این‌چنینی نیز می‌توانند از نمونه‌های دعاوی ثبتی باشند. به‌صورت کلی هر مشکلی که در زمینه سند و ثبت آن رخ ‌داده باشد، نیازمند آن است که به مراجع قضایی مراجعه شود.

آپارتمان مطمئن در تهران

وکیل ملکی خوب را چطور بشناسیم؟

بهترین وکیل ملکی تهران و یا شهرستان کیست؟

در زمان خرید آپارتمان مطمئن در تهران یا شهرستان وقبل از یافتن وکیل ملکی خوب تهران و اطراف،بهتر است خصوصیات یک وکیل کاربلد را بدانیم. وکلای ملکی حرفه‌ای کسانی هستند که تجربه زیادی در خصوص دعاوی مرتبط با ملک و املاک دارند.

تجربه در کنار آشنایی باقوانین و جزئیات آن، می‌توانند دوبال موفقیت یک وکیل در حل پرونده‌های مربوط به املاک و زمین و خرید آپارتمان باشند. برای اینکه مطمئن شوید،که وکیل امور ملکی تهران یا شهرستان تاچه حد مطمئن و متخصص است ، بایدحتماً نگاهی به رزومه آنان بیندازید.

همچنین می توانید از میان وکلای مجموعه‌های معتبر مثل گروه وکلای صبا ، بهترین را انتخاب کنید.

حرف آخر

شایدشما درگیر پرونده‌ حقوقی یا آپارتمان یا ملک خودباعناوین مختلفی چون وکیل خانواده در تهران ،وکیل ملکی در جنوب تهران ، وکیل ملکی تهرانپارس یا غیره باشید. و از طرفی بدنبال حل آن و یا دنبال خرید خانه در تهران یا خرید آپارتمان مطمئن در تهران و شهرستان باشید .
بهترین کار این است که با یک وکیل امور ملکی خوب مشورت کنید و از او مشاوره بگیرید. سپس از او بخواهید شما را راهنمایی کند و در این مسیر همراهتان باشد. بهمین منظور تلاش کنید تا یک وکیل ملکی خوب را پیدا کنید، وکیلی که از تجربه، تبحر و تخصص کافی در این زمینه برخوردار باشد.

 

4 دیدگاه در “خرید آپارتمان مطمئن در تهران | خرید خانه آرزوی هر فردی است

 1. ساحل گفت:

  چقدر عالی و کامل بود
  ممنون از شما🌸 ❤

 2. مهدیار گفت:

  خیلی به درد بخور بود
  ممنون از شما🌸 ❤
  جامع و کامل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *