بلاگ

وکیل قم

وکیل قم

گاهی اوقات گذر انسان به مسائلی میفتد که ناخواسته در مسیر متفاوتی از زندگی قرار می گیرد. یکی از این مسیرهای متفاوت؛ راهی است که به اخذ وکیل ختم می شود. خواسته یا ناخواسته در برابر وکیلی قرار می گیرید که قرار است امور مربوط به مشکل شما را به سرانجام برساند. پس بهتر است با او آشنا شوید و در انتخاب او دقت بیشتری به خرج دهید. اگر از اهالی شهر قم هستید؛ وکیل قم در گروه وکلای صبا را به شما پیشنهاد می کنیم.

وکیل قم

وکیل قم و بهره‌مندی از آن برای اهالی این ‌شهر که درگیر مشکلات حقوقی هستند، بسیار لازم است. البته این موضوع صرفا اختصاص به اهالی قم ندارد. بلکه در شهرهای بزرگ به واسطه جمعیت زیاد و مسائل مختلف، نیاز به داشتن وکیل و استفاده از مشورت او احساس می‌شود. وکیل کسی است که به نیابت از موکل خود انجام کارهای موکل را گردن می‌گیرد.

اگر واگذاری وکالت با سند عادی و یا سند رسمی باشد، به منظور انجام کارهای اداری و یا معاملات می‌شود از آن استفاده کرد. اما اگر وکالت تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی باشد، فرد حقیقی یا حقوقی نمی‌تواند به صورت مستقیم به دادسرا و دادگاه برای انجام موضوع وکالت مراجعه کند. البته این امکان وجود دارد که در وکالت رسمی حق انتخاب وکیل قم و وکیل دادگستری اضافه شود. در میان مطالب بسیار مختلفی که به موضوع وکالت مربوط می شود، یکی از این موارد، بررسی نارضایتی تعدادی از وکلا از شغل شان است. پیداکردن دلایل این عدم رضایت همان چیزی است که در این مقاله به بررسی آن خواهیم پرداخت.

امروز در سایت گروه وکلای صبا می خواهیم در رابطه با وکالت مطالبی را به دیده شما برسانیم، با ما همراه باشید.

وکیل دادگستری کیست؟

وکیل دادگستری فردی است که با کسب پروانه وکالت و عضویت در یکی از کانون‌های وکلای دادگستری از سوی افراد حقیقی و یا حقوقی دفاع از حقوق موکل و جواب به ادعاها و علل و ارائه آنها در دادسراها و دادگاه‌ها و ادارات ثبت اسناد و املاک را بر عهده می‌گیرد. بنابراین تنها وکیل قم و وکیل دادگستری و یا نماینده حقوقی سازمان‌های دولتی و یا مدیر شرکت در چارچوب اختیارات قانونی از طرف شرکت و یا موسسه مرتبط این امکان را دارد؛ که در مراجع قضایی، ثبتی و اداری، از سوی موکل و یا شرکت یا موسسه یا مرکزی که دارای نمایندگی است حاضر باشد.

هر فرد یا افراد حقوقی می‌توانند برای انتخاب وکیل قم یا شهرهای دیگر به صورت آزادانه از میان وکلای دادگستری، وکیل دادگستری خود را انتخاب نمایند. رابطه بین وکیل و موکل با تنظیم و امضای وکالت‌نامه و مشخص کردن حق الزحمه وکیل شروع می‌شود. پرداخت هزینه‌های مرتبط با پرونده مانند هزینه‌های دادرسی، آگهی، کپی، کارشناسی، تیپ، اوراق استفاده شده و تماس تلفنی بر عهده موکل می‌باشد که باید با اعلام وکیل، آن را پرداخت نماید.

بهترین وکیل قم

شرایط دادن وکالت به وکیل

در شرایطی که فرد قادر به انجام کارهای حقوقی خود نیست. به مشاور یا وکیل متخصص برای انجام امور حقوقی خود مراجعه می کند. بر همین اساس به عقد قرارداد محضری با یک وکیل تن می دهد. وکالت نامه محضری عقدی است که به واسطه آن موکل به وکیل خود اختیار می دهد تا کاری را به اسم او انجام دهد.

 • کار مداوم

وکیل قم و بیشتر وکلا همواره ساعات کاری نامحدود و غیر مشخصی دارند. آنها تقریبا شش روز در هفته کار می‌کنند. اعم از حضور در دفتر وکالت خود، شرکت در جلسات محاکمه و… می باشد. لازم به ذکر است این ساعت‌ها به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش پیدا می‌کند. در روزهای تعطیل نیز در حال ساماندهی امور کاری خود هستند. حرفه وکالت هیچ‌گاه به‌طور کامل قابل انطباق با برنامه‌های شخصی وکیل نیست.

اگرچه حرفه‌های دیگری نیز وجود دارد که افراد ساعت‌ها برای آن وقت می‌گذارند. اما تفاوت وکالت با سایر مشاغل این است که وکیل ساعت‌ها روی پرونده مطالعه می‌کند و به تحقیق می‌پردازد. فارغ از اینکه بخواهد برای آن ساعت‌ها حق‌الزحمه‌ای دریافت کند. همین امر سبب می‌شود زمانی که باید در خانه در حال استراحت باشد، درگیر پرونده‌ها شود و در مورد برخی از وکلا زندگی شخصی فرد از دست می رود و یا به تغییر شغل وکالت منجر می شود.

وکیل قم خانم

 • ارتباط با وکیل قم

وظیفه وکیل قم و سایر وکلا این است که مشکلات دیگران را حل کنند و راه‌حل ارائه دهند. فرآیند این تحقیق بسیار چالش‌برانگیز و همراه با استرس است. برخی از موکلان انتظارات نادرست و غیرمنطقی از وکلا دارند که در حیطه اختیارات آن‌ها نمی‌گنجد. علاوه بر این گاهی برخی مسائل در آخرین لحظه مطرح می‌شود، بدون اینکه وکیل قبلا در جریان قرار گرفته باشد.

برخی از موکلان از نتیجه‌ای که دریافت می‌کنند ناراضی و صرفا خواهان پیروزی در دادگاه هستند. این کسب موفقیت را نیز صرفا به عهده وکیل می‌گذارند. فارغ از اینکه به اهمیت نقش قضات و میزان قوت ادله خود توجهی داشته باشند. علاوه بر این وکلا با طیف گسترده‌ای از موکلان سروکار دارند. فقیر و پولدار، خلافکار و بی‌گناه و…. تشخیص این امور بسیار دشوار است.

 • اطلاع از آخرین قوانین

بسیاری از موکلان تصور درستی از وکلا ندارند و صرفا حضور وکیل قم در جلسات دادگاه را مشاهده می‌کنند. اما باید یادآوری کنیم که وظیفه اصلی وکیل، اطلاع از آخرین قوانین است تا بر این اساس بتواند لایحه بنویسد.

 • نحوه برخورد با وکیل قم

بسیاری از مردم از حجم فعالیت وکلا بی‌اطلاع‌اند و صرفا به میزان درآمد آنان توجه دارند. همین امر سبب بدبینی مردم نسبت به وکلا شده است. گاهی در رسانه‌ها نیز این برخورد نادرست قابل مشاهده است. برای بسیاری از وکلا، وجهه و موقعیت اجتماعی بسیار مهم‌تر از میزان درآمد است.

وکیل طلاق قم

 • استرس

مهلت‌های قانونی جهت طرح شکایت و …، تقاضای موکلان، ساعت‌های طولانی فعالیت و تغییر قوانین باعث تحمل استرس و اضطراب زیادی از جانب وکلا و وکیل قم می‌شود. به همین دلیل افسردگی و بیماری‌های روحی و روانی در میان وکلا رایج است. ۴۴ درصد از کسانی که به‌ تازگی توسط انجمن حقوقی آمریکا مورد بررسی قرار گرفته‌اند، اعلام کردند که این حرفه را به یک فرد جوان توصیه نمی‌کنند.

از نظر پزشکی، جریان بی‌وقفه خبرهای هولناک بر سلامت جسمی و روانی تاثیر منفی دارد. براساس نظریه روحیه‌ محور در روانشناسی، افرادی که مضطرب هستند، خودشان بیشتر تمایل دارند که به دنبال اخبار اضطراب‌آور بروند و به همین دلیل تصور می‌کنند که حجم این اخبار در رسانه‌ها زیاد است.

وکالت کاری چیست؟

براساس تعریف ماده ۶۵۶ قانون مدنی : “وکالت عقدی است که به موجب آن یکی از طرفین طرف دیگر را برای انجام امری نایب خود می‌نماید”. بنابراین ملاحظه می‌شود که وکالت نیز مانند بیع، اجاره و …، جزء عقود معین محسوب می‌شود.
در واقع شخصی (موکل) شخص دیگری را به عنوان نائب خود در انجام کاری وکیل قرار می‌دهد. وکالت برای انجام کارهایی است که موکل توانایی انجام آنها را ندارد. بنابراین وکیل از طرف او اقدام می کند.

در معنای خاص، وکالت کاری، به وکالت در آن دسته اموری گفته می‌شود که وکیل صرفاً اختیار تصرفات اداری در مورد موکل را اخذ نموده و اختیار فروش و نقل و انتقال اموال را نداشته باشد. علاوه بر اینکه وکالت کاری بسیار کاربردی و مفید است، اگر در تنظیم آن دقت کافی به عمل نیاید، خطرات آن خود را نمایان می‌کند.

وکیل پایه یک دادگستری قم

لغو وکالت نامه با وکیل قم

طبق ماده ۶۷۸ قانون مدنی، از آنجا که وکالت، عقدی جایز محسوب می‌شود. هم موکل می‌تواند وکیل قم را در هر زمان که بخواهد عزل کند و هم وکیل می‌تواند بدون نیاز به اراده طرف مقابل، از وکالت استعفا دهد.
بنابراین در صورتی که مایل به فسخ وکالت باشید، باید از انعقاد وکالت بلاعزل خودداری کنید و در صورتی که مایل باشید صرفا موکل حق فسخ داشته باشد و نه وکیل قم ، لازم است که وکالت ضمن عقد خارج لازم و به صورت بلاعزل منعقد شود. در این صورت با رضایت دو طرف در هر زمان می‌توان به وکالت خاتمه داد که این عمل اقاله یا تفاسخ نام دارد.

ابطال وکالت نامه کاری

ماده ۶۷۸ همچنین مقرر می‌دارد که وکالت در صورت فوت یا جنون یا سفه هر یک از وکیل و موکل، خود به خود از بین می رود و فسخ می‌شود. بنابراین حتی اگر وکالت بلاعزل نیز باشد، در صورت ایجاد هریک از عوامل فوق، وکالت فسخ می‌شود. بدیهی است چنانچه معلوم شود هریک از این عوامل در زمان انعقاد وکالت موجود بوده، عقد از ابتدا باطل خواهد بود. همچنین پایان یافتن موضوع و مورد وکالت را نیز باید بر عوامل خاتمه عقد وکالت افزود.

 تنظیم وکالت نامه کاری با مشاوره وکیل قم

با توجه به آنچه در تعریف وکالت کاری و انواع آن و مواد قانونی و حقوقی آن بیان کردیم، شاید در نگاه اول وکالت کاری یک سند معمولی ساده به نظر برسد. در حالی که اگر موکل، وکیل قم و حتی دفترخانه در تنظیم آن دقت لازم را به عمل نیاورند، دچار مشکلات زیادی می‌شوند. بنابراین برای تنظیم این مدل قرارداد، حتما به نکات زیر توجه کنید:

 • موکل باید در مفاد وکالتی که می‌دهد، دقت کافی داشته باشد و بارها تمام موارد را مطالعه کند. تا اختیاراتی بیش از آنچه مورد نظرش است، به وکیل ندهد. به عنوان مثال اخذ وام مسکن اگر در وکالت قید شود، وکیل به راحتی می‌تواند اقدام کند و موکل را با مشکل مواجه کند.
 • موکلین باید سعی کنند تا در هنگام تنظیم سند وکالت کاری، حق عزل را برای خود قائل شوند. تا اگر احساس کردند که وکیل قم در انجام مورد وکالت برخلاف توافقات عمل می‌کند، بلافاصله وکالت را فسخ کنند.
 • اگر هدف موکل از انجام مورد وکالت، شخص خاصی است بهتر است حق موکل را در وکالتنامه از وکیل سلب کند تا خیالش راحت و آسوده باشد که مورد وکالت فقط توسط وکیل مورد نظر صورت می‌پذیرد.
 • دفترخانه باید دقت کند تا عین متون حقوقی و شرایط مربوطه را برای موکل بیان کند و او را آگاه کند که چه اختیاراتی به وکیل قم می‌دهد.
 • سردفتر باید در بعضی از امور مثل اخذ وام و سند کاداستر و یا برداشت حساب بانکی حتما مراتب را به دقت به موکل تفهیم نماید.
 • اگر وکالت کاری مربوط به تعویض پلاک است (وکالت شایع) بهتر است که مدتی برای فک رهن و تعویض پلاک با توافق طرفین در نظر گرفته شود تا در آن مدت محدود، وکیل (خریدار) مجبور شود پلاک موکل (فروشنده) را فک کند.

چگونه یک وکیل خوب انتخاب کنیم؟

معمولاً زمانی که در خصوص مورد مشابه، یکی از آشنایان به وکیل قم مراجعه و از وی رضایت خاطر دارد، وی او را به سایر افراد که در جستجوی وکیل دادگستری هستند، جهت انجام امور وکالتی معرفی می‌نماید. البته افراد نباید صرفاً به معرفی بسنده کنند، بلکه باید برای پیداکردن وکیل خوب حتماً با مراجعه حضوری به وکیل دادگستری، از چند و چون کار حقوقی خود اطلاع حاصل کنند.

معمولا افراد در دام کسانی می‌افتند که فقط به خاطر دریافت حق‌الوکاله، به آنها این تضمین را می‌دهند که حتماً پرونده آنها نتیجه مطلوب را خواهد گرفت. مردم باید به این مهم آگاه باشند که یک وکیل خوب و حرفه‌ای به هیچ عنوان نتیجه کار پرونده را تضمین نمی‌کند، بلکه به موکلین خود این اعتماد را می‌دهد که نهایت تلاش و کوشش خود را به کار خواهد گرفت و پروسه دادرسی و احتمال‌های موجود و شانس برنده‌شدن را برای وی شرح می‌دهد.

 وکیل خوب قم

مراجعه به وکیل دادگستری/ وکیل در قم

در مراجعه به وکیل دادگستری بایستی حرفه‌ای بودن وکیل قم، تخصص وی، دانشگاه محل تحصیل، اخلاق حرفه‌ای وکیل و … مد نظر قرار بگیرد. حتما پس از یافتن وکیل به صورت حضوری به وی مراجعه شود. مردم نباید ترس از پرداخت حق‌الوکاله داشته باشند، چه بسا بسیاری از مسائل حقوقی مورد سؤال آنها، با شرکت در جلسه مشاور حقوقی شرکت ها  در قم و کسب مشورت از وکیل دادگستری که با پرداخت هزینه حق‌المشاوره ممکن است و وکلای حرفه‌ای در این خصوص همگی حق المشاوره دریافت می‌کنند، برطرف و به نحو درست و در مسیر درست هدایت شود.

در انتخاب وکیل مناسب، اینکه وکیل دادگستری از دانشگاه معتبر و در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری فارغ‌التحصیل  باشد، یک مزیت و برتری محسوب می‌شود. اما کافی نیست و علاوه بر این تجربه و روش وکیل و مهارت و داشتن شم وکالت مهم است.

در انتخاب وکیل قم که دارای تجربه  و تخصص باشد. باید زینت وی به اخلاق حرفه‌ای و رفتار عرفی و معقول را تشخیص دهید و از آن اطمینان حاصل کنید. در واقع وکیل به جهت آگاهی از قوانین و مسیرهای قانونی می‌تواند کار موکل را به تعویق بیندازد و یا متقابلا به حصول نتیجه تسریع ببخشد. برای انتخاب وکیل دادگستری باتجربه می‌توان از بین وکلای مختلف، آن‌هایی را که به مسئله اشراف و آگاهی؛ تخصص بیشتری دارند، انتخاب نمود. برای رسیدن به این هدف بهترین راه ملاقات و مواجهه حضوری با وکیل است.

وکیل دادگستری قم

انتخاب وکیل خوب/ دفتر وکالت قم

داشتن دفتر وکالت منظم و منشی و کارمند و دستیار، نشان‌دهنده عزم و جدیت وکیل و اهمیت به حرفه وکالت و موکلین است. هرگز با یک وکیل در خارج از دفتر وکالت یا در خیابان یا منزل قرار نگذارید. در خصوص انتخاب وکیل خوب و باتجربه باید دانست وکیل خوب صرفاً، یک وکیل باسابقه نیست. چه بسا وکلای جوانی که آگاهی و دانش و ذکاوت و ارتباطات اجتماعی و کاری و حتی تجربه آن‌ها از وکلای باسابقه بسیار بیشتر است.

از دیگر نکاتی که باید در انتخاب یک وکیل قم خوب و باتجربه به آنها توجه نمود، منصف بودن وکیل دادگستری است. استفاده از تجربه کسانی که قبلاً به وکیل مراجعه نموده و نتیجه موفق گرفته‌اند، خصوصیات اخلاقی و حسن شهرت، معتمد بودن وکیل و مهارت، کافی می‌باشد.

در خصوص انتخاب وکیل قم و سایر وکلا نباید به هرگونه تبلیغاتی که در این خصوص می‌شود اعتماد کرد. بلکه باید از سلامت حرفه‌ای و اخلاقی وکیل اطمینان حاصل نمود. کانون‌های وکلا در اکثر سخنرانی‌های خود به عدم مراجعه وکلا و همچنین اشخاص حقیقی به مؤسسات حقوقی نامعتبر تأکید می‌کنند. در هر حال در تمامی کشورهای توسعه یافته دنیا از جمله آمریکا، روز به روز بر اهمیت استفاده بیشتر از خدمات وکلا و مشاوران تأکید می‌شود.

بهترین وکلای قم

اکنون ما بهترین لیست وکلای قم را از دیدگاه گروه وکلای صبا در اختیار شما قرار می دهیم:

 • وکیل ندیمی
 • وکیل محمد سلیمی افشار جقی
 • وکیل رضا سخایی
 • وکیل پیشوایی
 • وکیل اربابی
 • وکیل علی عابدینی
 • وکیل فرشته قنبری
 • وکیل زمانی
 • گروه وکلای صبا با بهره گیری از بهترین پرسنل و وکلای پایه یک دادگستری آماده خدمت رسانی به مشکلات دعاوی، حقوقی و کیفری شما عزیزان در استان قم میباشد.

ویژگی های یک وکیل حرفه ای

در مورد انتخاب و معرفی یک وکیل خوب باید گفت: وکیل پایه یک دادگستری فردی است که دارای پروانه وکالت از سوی یکی از کانون های وکلای دادگستری می‌باشد. وی اقدام به طرح دعوی یا دفاع له یا علیه موکل در کلیه مراجع قضایی و غیرقضایی اعم از دادگاه‌ها، دادسراها، دیوان عالی کشور، دیوان عدالت اداری، شورای حل اختلاف، ادارات ثبت شرکت ها، شهرداری و … می‌نماید. وکیل قم باید دارای شرایطی باشد که به موجب قوانین راجع به وکالت در دادگاهها برای آنها مقرر گردیده است؛ لذا وکلای دادگستری تابع آیین‌نامه‌ها و ضوابط مندرج در کانون های وکلا هستند.

تعهد وکلای پایه یک دادگستری به هیچ عنوان به معنای تعهد به نتیجه و تضمین نتیجه دعوی نیست، بلکه آنها متعهد هستند در تمامی مراحل دادگستری، نهایت تلاش و کوشش خود را به کار بگیرند و صلاح و غبطه موکل را رعایت کنند. وکلای پایه یک دادگستری در مقابل موکل، موظف به رعایت اخلاق حرفه‌ای، انعقاد قرارداد وکالت، توافق راجع به حق‌الوکاله و رعایت صلاح موکل و در جریان گذاشتن موکل از پروسه رسیدگی هستند.

هزینه های وکالت

برای پرداخت حق‌الوکاله، تعرفه‌های کانون وکلا وجود دارد. لیکن وکلا می‌توانند در قالب قراردادی خصوصی و با توجه به میزان تحصیلات و تجربه و سابقه و تخصص کاری نوع پرونده و غیره با موکلین در خصوص حق‌الوکاله توافق نمایند. از این جهت مکلف به دریافت حق‌الوکاله طبق تعرفه نمی‌باشند. در واقع تعیین میزان دستمزد وکیل دادگستری و وکیل قم کاملا مبتنی بر توافق است.

پرداخت هزینه‌های دادرسی اعم از هزینه و دادخواست، ابطال تمبر، هزینه رفت و آمد و غیره بر عهده موکلین می‌باشد. وکلای پایه یک دادگستری و حتی کارآموزان وکالت هر ساله موظف به پرداخت مالیات‌های پرونده‌های خود به اداره دارایی، پرداخت حق عضویت به کانون وکلای مربوطه و پرداخت حق تمبر دادگستری به دادگستری هستند.

وکیل قم پایه یک دادگستری و به صورت کلی سایر وکلای پایه یک بنا بر اصل شرافت و تعهد اخلاق حرفه‌ای خود موظفند که در برخورد با موکل و دادگاه، شأن وکالت و انتظامات خاص وکلا را رعایت نمایند. در هر حال وکیل دادگستری از شأن اجتماعی بالایی برخوردار است که به این درجه، میزان تحصیلات، تخصص، سابقه، نوع دانشگاه فارغ التحصیلی و غیره نیز افزوده می‌شود.

نحوه معرفی وکیل به دادگاه با وکیل قم

همانطور که گفتیم برای اینکه یک وکیل به یک وکیل حرفه ای و درجه یک تبدیل شود باید از موانع و فیلترهای مختلفی عبور کند. در هرحال هریک از طرفین دعوا می‌توانند برای خود حداکثر تا دو نفر وکیل دادگستری انتخاب و معرفی نمایند. البته برای دادگاه در این فرض فرقی نمی‌کند که آن فرد وکیل قم پایه یک دادگستری باشد یا کارآموز وکالت. امیدواریم با خواندن این مطالب بتوانید وکیل متخصص و مناسب برای حل مشکلات خود پیدا کنید. مشاوره با بهترین وکلا در سایت وکیل تهرانی را به شما توصیه می کنیم.

نحوه درخواست عزل وکیل

اگر موکل، وکیل خود را عزل کند باید مراتب را به دادگاه و وکیل معزول اطلاع دهد. در هر حال عزل وکیل مانع از جریان دادرسی نخواهد بود. اظهار شفاهی عزل وکیل باید در صورت جلسه قید و به امضای موکل برسد. موکل می‌تواند وکیل را شفاهاً عزل کند. در این صورت موکل در صورت عزل وکیل باید حق الوکاله او را به نحو کامل بپردازد.

همچنین تا زمانی که عزل وکیل به اطلاع او نرسیده، اقدامات وی در حدود وکالت مانند ابلاغ‌هایی که از طرف دادگاه به وکیل داده می‌شود، مؤثر در حق موکل خواهد بود. ولی پس از اطلاع دادگاه از عزل وکیل، دیگر او را در امور راجع به دادرسی وکیل نخواهد شناخت.

تاخیر دادرسی

اگر وکیل قم یا هر وکیلی استعفای خود را به دادگاه اطلاع دهد. دادگاه به موکل اخطار می‌کند که شخصاً یا توسط وکیل جدید، دادرسی را تعقیب کند. دادرسی تا مراجعه موکل یا معرفی وکیل جدید در صورت نیاز به اخذ توضیح وی از وکالت حداکثر به مدت یک ماه متوقف می‌شود.

در فرض عزل وکیل دادگستری و همچنین در صورت فوت وکیل یا ممنوع شدن و غیره، در صورتی که اخذ توضیحی لازم نباشد؛ دادرسی به تأخیر نمی افتد. دادگاه مراتب را در صورت‌جلسه قید می کند. با ذکر موارد توضیح، به موکل اطلاع می‌دهد که شخصاً یا توسط وکیل در موعد مقرر برای ادای توضیح حاضر شود.

در هر حال وکیل قم و تمامی وکلا وظیفه دارند تا در زمان محاکمه حضور داشته باشند. مگر اینکه طبق قانون عذر موجهی داشته باشند. مثل فوت یکی از بستگان نسبی یا سببی تا درجه اول. از درجه دوم ابتلا به مرضی که مانع حرکت است. حوادث قهری و وقایع خارج از کنترل وکیل، در هر حال وکیل معذور موظف است که عذر خود را به طور کتبی با دلایل برای آن جلسه دادگاه ارسال کند.

15 دیدگاه در “وکیل قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *