بلاگ

پیش فروش آپارتمان بدون ریسک | نمونه قرار داد پیش فروش آپارتمان

اجزای قرارداد ملکی

پیش فروش آپارتمان بدون ریسک یکی از دغدغه های اصلی هر خریدار می باشد.که می توان شخصا اقدام نمود و یا از یک وکیل ملکی تهران و یا شهرستان  مشاوره گرفت. همچنین یکی از پر ریسک ترین و پر مخاطره ترین قراردادی است که در بین قراردادهای تجاری مطرح است.

قرارداد

بیشتر بدانید : بهترین وکیل قم

خطرات پیش خرید آپارتمان

پیش فروش آپارتمان بدو ن ریسک و یا پیش خرید ، یکی از اقدامات پر استرس می باشد که قبل از هر کاری باید خوب تحقیق نمود.و نسبت به شرکت کنندگان و سابقه آن ها و یا فروشندگان آشنایی نسبی پیدا نمود.با استفاده از این قرارداد شخصی به عنوان سازنده ملک و یا فروشنده موظف است که واحدی را در موردی که مقرر شده طبق قرارداد به خریدار تحویل دهد.

به تبع همان قرارداد، خریدار نیز موظف است که مبالغی را که قرار است به مرور پرداخت کند. طبق قرارداد به موقع پرداخت نماید تا پروژه به خوبی پیش رود و متوقف نشود. پس لازم است که قبل از اینکه قرارداد منعقد کنیم . و قبل از اینکه ملکی را بفروشیم و آپارتمانی را بخریم که در حال ساخت است. یک قرارداد بسیار واضح و مشخص با تمام ریزه کاری ها و بدون ابهام تنظیم کنیم.

از این رو ما در اینجا قراردادی را برای شما قرار می دهیم تا بسیاری از موارد لازم و ضروری برای پیش فروش آپارتمان در آن یادداشت شده و حتی اگر لازم باشد این قرارداد می‌تواند توسط گروه کلای صبا برای شما شخصی سازی شود و تکمیل گردد.

نکات لازم برای خریدار آپارتمان در حال ساخت

اگر شما سرمایه کافی برای خرید یک ملک ندارد و تصمیم دارید به صورت مرحله ای ملکی را خریداری یا به اصطلاح پیش خرید کنید. و نگران از دست دادن سرمایه خود هستید و نمی دانید چه قراردادی را به چه صورت تنظیم کنید . در این صورت باید دقت کنید که زمان معامله با آگاهی از اطلاعاتی که در زیر مطرح می‌شود  با دید باز اقدام نمایید.

در صورتی که خود فروشنده قرار داد آماده ای به شما ارائه داد ، قبل از امضا نمودن هر قسمتی نسبت به مسئولیت آن مطلع شوید. می توانید موارد ذکر شده در قراردادشان را با این موارد مقایسه کنید . در این صورت می توانید با خیالی راحت پیش فروش آپارتمان را گرفته و معامله کنید.

 

پیش فروش1 پیش فروش2 پیش فروش3

اگر فروشنده یک ملک هستید و قصد پیش فروش آپارتمان یا ملک خود را دارید

اگر شما بنا دارید ملکی را شروع به ساخت و ساز کنید و قصد دارید به صورت پیش فروش واحدهای آن را به فروش برسانید .و نگران این هستید که وجه فروش آن به موقع پرداخت نشود . و در وسط کار دستتان خالی بمانید ، بهتر است برای داشتن یک پیش فروش آپارتمان بدون ریسک قرارداد زیر را به دقت مطالعه کنید . و تمام مفاد آن را در قرارداد خود در نظر بگیرید تا در آینده برای شما مشکلاتی پیش نیاید که پروژه شمارا متوقف نماید.

مزیتهای به کار بردن یک قرارداد پیش فروش برای آپارتمان یا ملک

داشتن پیش فروش آپارتمان بدون ریسک نیازمند قراردادی محکم و اصولی است.  که به شما پیشنهاد می شودحتما مطالعه نمایید. این قرارداد طوری طراحی شده است که برای دو طرف مزایایی را به همراه داشته باشد . در صورت ابهام در هر یک از موارد می توانید به گروه وکلای صبا مراجعه نمایید و از آنها درخواست کنید قراردادی را طبق درخواست شما تنظیم نمایند و در واقع قرارداد را برای شما شخصی سازی کنند.

  • در این قرارداد وظایف خریدار و فروشنده به طور کامل مشخص نوشته شده است.

  • در این قرارداد کسورات آپارتمانی که در حال ساخته شدن است پیش‌بینی شده است

  • برای قرارداد حل مشکلات و اختلافات در صورت پیش آمدن بین دو طرف پیش بینی شده است

  • در این قرارداد به اندازه کافی از طرف خریدار و فروشنده ضمانت‌نامه‌های گرفته می شود تا به طور کامل به تعهدات خود عمل نمایند.

  • زمان تقریبی تحویل واحدها برای دو طرف مشخص میشود

  • چگونگی پرداخت و جریمه عدم پرداخت به موقع توسط خریدار نیز در آن ذکر شده است

  • چگونگی زدن سند و یا نوع وکالت نامه دادن در انجام شده است

  • اطلاعات کامل آپارتمان در آن ذکر می شود

 

 

نمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان2

نمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان1

نمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان4

نمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان5 نمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان6

تنمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان7

نمونه قرارداد پیش فروش آپارتمان7

 

نکات مهم قبل از پیش خرید آپارتمان

در پیش فروش آپارتمان بدون ریسک و یا پیش خرید نکات مهمی وجود دارد که باید رعایت شود.  خرید خانه یکی از آرزوها یه مهم هر فردی در زندگی است. اما به خاطر پیچیده شدن شرایط اجتماعی و سخت شدن شرایط اقتصادی دستیابی به این آرزو کاری دشوار است.

اگر شما نیز سرمایه لازم برای خرید خانه را ندارید و دوست دارید در بازار مسکن وارد شوید، بهتر است آگاهی کافی از شرایط و ضوابط پیش خرید آپارتمان قبل از تهیه آن اقدام نمایید. خیلی از افراد از این طریق خانه دار می شوند . اما متاسفانه برخی افراد هم درگیر قراردادهای ناقص و فروشنده های بی اخلاق شده و متضرر می‌شوند و سالهای سال به دنبال خانه می روند.

پیش خرید آپارتمان همزمان با یک تیر دو نشان بزنید

خرید نمودن یک ملک در کشور ایران نیاز به سرمایه زیادی دارد. برای به خاطر همین افراد معمولاً از طرق مختلفی به ویژه گرفتن وام ، با شرکت در یک قرارداد آپارتمان پیش خرید می کنند و این بار مالی را از دوش خود کم کنند. یکی از ویژگی های مهم پیش خرید، رها شدن از نرخ تورم بالا در ایران است .

بنابراین هنگامی که یک فرد پول لازم برای خرید ملک را به صورت خرد خرد و طی بازه زمانی می پردازد به نوعی برایش پر سود است.

نکات مهم برای پیش خرید آپارتمان

برای شرکت در  پیش فروش آپارتمان بدون ریسک و یا برای اینکه بتوانیم با خیال راحت یک آپارتمان را پیش خرید کنید . و در آینده خانه دار شوید، اولین و مهمترین کاری که باید انجام دهید این است که نسبت به سازنده یا سازندگان آپارتمان اطمینان داشته باشید. تحقیق کنید که این پیمانکار در گذشته چگونه پروژه های خود را تحویل داده است. چقدر خوش قول بوده است و چقدر متعهد . آیا توانایی اتمام رساندن پروژه ها را داشته یا نه.

عقد قرارداد حقوقی با رعایت تمام ریزه کاری ها

خریدار پس از شناخت پیمانکار در وهله دوم باید قرارداد محکم و اصولی با پیمانکار به امضا برساند. و در بقیه مراحل با خیال راحت کار را دنبال کنند و مبالغ خود را پرداخت نماید. در قرارداد باید مبالغ اقساط، تاریخ آنها، تاریخ تحویل ملک دقیق مشخص شود و خسارت های ناشی از عدم پرداخت وام قیمت در آن ذکر شود.

نتیجه

به طور کلی برای پیش فروش آپارتمان بدون ریسک و انجام معامله ای مطمئن ، بهتر است با آگاهی و تحقیق وارد شوید و شتابزده عمل نکنید. بدون توجه به حرف های جذاب و وسوسه برانگیز متولیان هر پروژه ، با اطلاعات و تحقیق کامل وارد شوید تا پشیمان و متضرر نشوید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *