بلاگ

مجازات استفاده از سند مجعول و دفاع از اتهام توسط بهترین وکیل قم

وکیل قم درحقوق ثبت اسنادو املاک ایران

مجازات استفاده از سند مجعول با بهترین وکیل کیفری قم

استفاده از سند مجعول  چه مجازاتی خواهد داشت ؟

آیا استفاده از سند مجعول در قانون ایران از جرایم قابل گذشت است ؟

چرا دفاع از اتهام سند مجعول در ایران وجود دارد ؟

آیا جرم استفاده از سند مجعول و تعدد آن در افزایش مجازات تغییری دارد ؟

آیا دفاع درباره اتهام از اسناد مجعول به سادگی است؟

چه شرایطی باید در دفاع در اسناد مجعول رعایت کنیم ؟

با دفاع مناسب  می توان درباره سند مجعول می توانیم تبرعه شویم ؟

مجازات استفاده از سند مجعول با بهترین وکیل قم

مجازات استفاده از سند مجعول با بهترین وکیل کیفری قم

تعریف سند مجعول مجازات استفاده از سند مجعول با بهترین وکیل قم

به هر گونه تغییر یا اضافه کردن ، یا کم کردن یا به عباراتی هر تغییری در اسناد رسمی و اسناد عادی و همچنین شیبه سازی امضا و یا حتی خراشیدن یا سیاه کردن جعل محسوب می گردد.

در صورتی که در اسناد هویتی شما مانند شناسنامه ، مدارک تحصیلی ، کارت ملی ، گذرنامه  و یا حتی اسناد مالی جعل محسوب می شود.

مانند اضافه کردن یا کم کردن مبالغ ‌و تغییر تاریخ در اسناد تجاری مانند چک و سفته و برات ، سکه و اوراق بهادار جعل محسوب می گردد.

حتی هر گونه تغییر در رای دادگاه یا دادسرا به وسیله دستکاری یا هر اقدامی تغییر ایجاد کند. و غیر واقعی گردد جعل محسوب می گردد .

با خاطر نشان شود حتی هر گونه تغییر در اسناد عادی مانند نوشتن تعهد نامه ،  مبایعه نامه ، صلح نامه ،اقرار نامه ، اجاره نامه ، هر گونه تغییر در اسناد عادی و رسمی جعل محسوب می شود .

شما باید برای بهترین نتیجه با مراجعه به گروه وکلا صبا از بهترین وکیل قم و تهران بهرمند گردید. با مراجعه به ما می توانید از مجازات استفاده از سند مجعول و دفاع از اتهام جعل ، از بهترین وکیل قم  استفاده کنید . تا بتوانید از آزادی و مال خودتان را حفظ کنید . لازم به ذکر است که بدانیم ما در یک موضوع فقط یکبار حق اقامه دعوا را داریم. ودر صورتی با علم نباشد موجب می شود ، در این دعوا شکست خورده و اعتبار امر مختومه پیدا کند. و دیگر مراجعه به وکیل هیچ فایده ای ندارد .

جرم استفاده از سند مجعول از جرایم قابل گذشت است.  

مطابق ماده ۱۰۴ قانون کاهش مجازات تعزیری ، مجازات استفاده از مجعول در ماده ۵۳۶ قانون مجازات اسلامی  جعل و استفاده از سند مجعول  می باشد. در هر نوشته یا اسناد عادی و اسناد رسمی  قابل گذشت اعلام شده است .

باید یاد اور شویم که جرم جعل و استفاده از سند مجعول است . مطابق با ماده ۱۰ قانون آیین دادرسی کیفری بزه دیده شخصی است . که از وقوع جرم متحمل ضرر و زیان شود و چنانچه درخواست تعقیب نماید . بنابراین شاکی هر گاه دچار ضرر و زیان گشت . با طرح شکایت نامه کامل طرح دعوی کند  که در این مورد. به شاکی مدعی خصوصی گفته می شود .

ما به شما توصیه می کنیم برای اثبات جرم جعل و دفاع از خودتان حتما  با گروه وکلا صبا در قم کمک بگیرید چون ما با داشتن بهترین وکیل کیفری در استان قم و استان تهران می توانیم به شما کمک کنیم  در مجموعه ما وکلای برای  احقاق حق شما بسیار توان مند هستند .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *