بلاگ

وکیل مهاجرت کیست؟

وکیل مهاجرت

وکیل مهاجرت معمولا برای آن دسته از افرادی که قصد دارند قانونی از ایران مهاجرت کنند بسیار کارساز است. امروزه با پیشرفت علم و صنعت ممکن است کسانی باشند که برای پیشرفت در زمینه شغلی یا گرفتن تخصص نیاز به مهاجرت به کشورهای جهان اول دارند. برای کسانی که ساکن قم یا حومه هستند داشتن وکیل قم خبره و متخصص در امور بین المللی بسیار حائز اهمیت است.

اغلب افرادی که قصد مهاجرت و اقامت دارند یا کشور ترکیه یا کانادا را انتخاب می کنند. برای آشنایی بیشتر با وکیل مهاجرت و حدود و اختیارات او تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

وکیل مهاجرت کیست؟

این وکیل همانند بقیه وکلا دارای تحصیلات حقوقی است با این تفاوت که در رشته کارشناسی ارشد مهاجرت و حقوق بین الملل نیز تحصیل کرده است. وکیل مهاجرت به آن دسته از افرادی که به هر دلیلی قصد مهاجرت به کشورهای دیگر را دارند در زمینه اخذ ویزا و اقامت کمک می کند تا از راه قانونی و حقوقی بتوانند بدون دردسر مهاجرت کنند.

بهترین وکیل مهاجرت

چگونه وکیل موفقی شویم؟

هر وکیلی که بخواهد وکیل مهاجرت خوبی شود و بازار گرمی داشته باشد باید علاوه بر تحصیلات تخصص خود را نیز بالا ببرد. برای این کار باید به صورت مداوم در دوره های آموزشی و سمینارهای بین المللی در خصوص قوانین ویزا، پناهندگی، تمدید ویزا و مسائل حقوقی مرتبط شرکت کند و تجربه کاری خود را از طریق همکاران خبره بالا ببرد. خصوصا اشتغال در دفاتر حقوقی مهاجرت و کارآموزی می تواند تخصص و تجربه را با هم بالا ببرد.

حسن شهرت نیز از دیگر ویژگی های برجسته یک وکیل با تجربه است. وکلای مهاجرت باید ارتباطات قوی در داخل و خارج از کشور داشته باشند. داشتن اخلاق حرفه ای و توانایی مذاکره و فوت و فن بیان قوی و تسلط بر زبان های خارجه بسیار حائز اهمیت است.

دلایل مهاجرت با وکیل مهاجرت

اغلب افرادی که به دنبال موقعیت زندگی بهتر و فرصت های شغلی بیشتر با درآمد بالا هستند به دنبال مهاجرت هستند. گاهی افرادی به دنبال تحصیلات بالا و تخصص های حرفه ای هستند. گاهی افرادی هم فکر می کنند زندگی در خارج از کشور بسیار راحت است و به دنبال زندگی با ثبات سیاسی و اجتماعی بیشتری هستند.

برخی افراد ماجراجو هستند و دوست دارند با فرهنگ های جدید و زبان های مختلف، آداب و سنت های کشورهای مختلف آشنا شوند. برای برخی هم فرصت ازدواج با فردی در خارج از کشور پیش می آید که حاضر نیستند این فرصت را به هیچ وجه از دست بدهند. همه این ها برای مهاجرت به دنبال وکیل مهاجرت خوب می گردند تا ضمن ارائه مشاوره به آن ها، مقدمات کار را برایشان فراهم آورد.

وکیل مهاجرت رایگان

انواع مهاجرت

به طور کلی دو نوع مهاجرت داریم.

 • مهاجرت داخلی

این نوع مهاجرت که از شهری یا استانی به شهر یا استان دیگری است که این نوع نیازی به وکیل ندارد و به راحتی خود فرد از پس کارهای خودش بر می آید. هر چند در برخی از مواقع ممکن است نماینده قانونی برای خود اجیر کنند که نیازی به تحصیلات و تخصص ندارد.

 • مهاجرت خارجی با وکیل مهاجرت

این مورد شامل مهاجرت از یک کشور به یک کشور دیگر می شود. کسانی که قصد مهاجرت دارند ممکن است راه های مختلفی را برای مهاجرت انتخاب کنند.

 • مهاجرت خارجی غیر قانونی

برخی افراد برای دور زدن قانون و کوتاه کردن مراحل اداری ممکن است دست به مهاجرت غیر قانونی بزنند و بخواهند قاچاقی از مرزهای زمینی یا دریایی از کشور خارج شوند. این نوع مهاجرت مشکلات فراوانی برای افراد ایجاد می کنند. از جمله عدم امنیت جانی و مالی، بی هویتی، پناهندگی، سیاسی و آوارگی و هزاران مشکل دیگری که شاید به فکر شما خطور نکند.

 • مهاجرت خارجی قانونی

مهاجرت قانونی معمولا با استخدام یک وکیل مهاجرت خوب صورت می گیرد. با این مهاجرت می توانید امنیت، جا و مکان و جایگاه اجتماعی را برای خود به ارمغان بیاورید و بسیار مطمئن تر است.این نوع مهاجرت بنا به دلایل مختلفی صورت می گیرد از جمله:

 • مهاجرت تحصیلی

امروزه این مهاجرت از شایع ترین مهاجرت ها می باشد. سالانه جوانان بسیاری از ایران برای ادامه تحصیل راهی کشورهای صنعتی می شوند تا از فرصت های تحصیلی و تخصص و کیفیت آموزشی آنجا استفاده کنند.

 • مهاجرت کاری 

با گسترش روابط بین المللی ایران در زمینه های مختلف از جمله اقتصادی، شاهد بروز فرصت های شغلی در خارج از کشور برای جوانان ایرانی هستیم.

 • مهاجرت به دلیل ازدواج با مشاوره وکیل مهاجرت

کسانی که قصد اقامت در خارج از کشور را دارند ممکن است به دنبال ازدواج های خارجی باشند. البته اغلب ایرانی های مقیم کشورهای دیگر به دنبال زن ایرانی برای زنده کردن سنت های خوب ایران می گردند.

 • مهاجرت سیاسی 

کسانی که بنا به دلایل سیاسی قصد اقامت در خارج از ایران را دارند به دنبال این نوع مهاجرت هستند که البته با شرایط خاصی می توانند مهاجرت کنند.

وظایف وکیل مهاجرت

کارهای که لازم است وکیل مهاجرت انجام بدهد بستگی به قوانین آن کشور دارد. اما در کل وکیل مهاجرت کارهای زیر را انجام می دهد:

 • مشاوره حقوقی و دفاع از موکل

وکیل با توجه به قوانین و مقررات کشور مقصد متقاضی بایستی یک سری توصیه ها و مشاوره هایی به موکل خود بدهد تا متقاضی نسبت به مهاجرت، تصمیم آگاهانه تری اتخاذ کند. در صورت لزوم وکیل باید بتواند از حقوق و منافع موکل خود دفاع کند.

 •  مدارک لازم برای مهاجرت

وکیل باید بتواند مدارک هویتی، تحصیلی، شغلی، اخذ ویزا و سایر مدارک لازم را تهیه و تکمیل کند.

 • فنون مذاکره و متقاعد سازی مقامات مهاجرتی

وکیل باید توانایی مذاکره با مقامات کشور مقصد را داشته باشد.

برای مهاجرت چه باید کرد؟

از آنجایی که مهاجرت به یک کشور دیگر کار ساده ای نیست. بایستی این کار با استخدام یک وکیل مهاجرت خوب انجام شود. اما شاید کسانی باشند که خودشان به تنهایی بتوانند از پس این کار بر بیایند. برای مهاجرت اول از همه باید شهر مقصد را انتخاب کنید و با مطالعه همه جوانب آن کشور از جمله شرایط زندگی و کاری از تصمیم خود مطمئن شوید. سپس به بررسی شرایط تحصیلی و شغلی شهر مقصد بپردازید.

وقتی از انتخاب خود مطمئن شدید. حالا باید مدارک لازم برای مهاجرت را جمع آوری کنید و سپس برای اخذ ویزا از سفارت اقدام کنید. درخواست خود را به صورت حضوری یا آنلاین به سفارت کشور مقصد تحویل دهید و منتظر نتیجه بمانید.برای اطمینان از پیشرفت کارها بهتر است با گروه وکلای صبا در سایت وکیل تهرانی مشاوره کنید.

گاهی لازم است برای مهاجرت به کشور مقصد مصاحبه دهید. در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود. ویزای اقامت برای شما صادر می شود. وقتی ویزا صادر شد دیگر کار تمام است و شما با خیالی آسوده می توانید به دنبال شغل و مسکن در کشور مقصد باشید. موفق باشید.

1 دیدگاه در “وکیل مهاجرت کیست؟

 1. جوادی گفت:

  برای مهاجرت به کشور های خارجی باید چه شرایط داشته باشیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *