بلاگ

چطور یک وکیل ملکی خوب تهران پیدا کنم؟ | 12 نکته طلایی

خدمات وکیل ملکی

 وکیل ملکی خوب تهران فردی است که مجوز رسمی وکالت از کانون وکلای مرکز برای فعالیت در تهران را دارد. برای پیداکردن یک وکیل ملکی خوب و باتجربه بایستی مطمئن شوید فردی که می‌خواهید به عنوان وکیل انتخاب کنید، همیشه اخلاق‌مدار بوده و در مسیر صداقت قدم بردارد.

در این میان بعضی از پرونده‌های مرتبط با املاک که در شهرهای مهمی مانند تهران در جریان می‌باشند. به وکیلی احتیاج دارند که اصطلاحا به آنها وکیل ملکی تهران گفته می‌شود.

چطور یک وکیل ملکی خوب پیدا کنم؟

یک وکیل دادگستری باتجربه و خوب، به دلیل آگاهی از قوانین و مسیرهای قانونی، توانایی این را دارد که کار موکل را در زمان مناسبی انجام دهد و آن را بدون دلیل به تعویق نیندازد. البته غالبا اینطور است که وکیل دادگستری تهران و سایر شهرها دانش خود را در مسیر سرعت‌دادن و حصول نتیجه به کار می بندد.

در اکثرا موارد وکیل تضمینی ملک در قم عایت منافع و مصلحت موکل را وظیفه خود دانسته و به آن پایبند هستند.

برای انتخاب وکیل دادگستری می‌توان از بین وکلای مختلف کسانی را که به مسئله و مشکل، اشراف، آگاهی و تخصص بیشتری دارند، انتخاب نمود. بعضی اوقات از باب شوخی شنیده می‌شود که هر ایرانی یک زمین داشته است . این زمین به ناحق از او گرفته‌اند و به محض ملاقات با یک وکیل تضمینی ملک ، امکان یا عدم امکان زنده‌کردن این ملک را پیگیری می‌کند.

اما نکته‌ای که مغفول مانده این است که آیا وکالت در حوزه املاک صرفاً در زنده کردن املاک شهروندان خلاصه می‌شود؟

وکیل ملک تهران

چطور وکیل ملکی خوب پیدا کنم؟

وکیل ملکی چیست و چطور از وکیل دادگستری تهران متخصص مشورت بگیرم؟

برای پاسخ به این سؤال خوب است بدانید که املاک و مستغلات عرفاً به زمین، آپارتمان، واحدهای تجاری و موارد متعدد غیر منقولی عنوان می‌شود. اینها در تملک افراد بوده و عموماً امکان اخذ سند رسمی برای آنها وجود دارد. ملک و املاک از دیرباز و از گذشته در جوامع بشری به دلیل اهمیت کشاورزی، دامپروری و اسکان، ارزش و اهمیت زیادی داشته است.

در حال حاضر نیز از ارزشمندترین اموال موجود محسوب می‌شود، طوری که برخی اعتقاد دارند که ارزش آن از طلا و ارز هم بیشتر است. شناسایی و مراجعه به وکیل ملکی خوب تهران  و سایرشهرها نکته بسیار اساسی در این رابطه است.

با توجه به توضیحاتی که درباره ملک و املاک دادیم و از این جهت که شهروندان به دنبال وکیل ملکی متخخص، کارکشته و متبحر هستند . یا اغلب سؤالاتی دارند از جمله این که بهترین وکیل املاک یا بهترین وکیل ملکی کیست؟ وکیل املاک، وکیل ملک، وکیل متخصص ملکی و وکیل متخصص امور ملکی را از کجا می‌توان پیدا کرد؟

یا چگونه به وکیل ملکی تهران یا بهترین وکیل ملکی تهران دسترسی داشته باشند؟ یا اینکه هزینه وکیل ملکی چقدر است، در این مقاله تلاش کرده‌ایم تا در توان خودمان به اینگونه سوالات پاسخ دهیم؛ بنابراین امیدواریم ما را تا آخر همراهی کنید.

 

وکیل ملکی متخصص کیست؟

بسیاری از افراد شناخت و آگاهی دقیق و خوبی از وکیل ملکی و حوزه فعالیت او ندارند. وکیل ملکی خوب تهران یا شهرستان کسی است که سالها تجربه پیگیری و رسیدگی به پرونده‌های مرتبط با امور ملک و املاک را در کارنامه خود دارد. در واقع وکیل ملک مانند سایر وکلا از حداقل مدرک کارشناسی حقوق برخوردار می‌باشد . وی پس از کسب آن در آزمون ورودی کانون وکلای دادگستری مرکز پذیرفته شده‌است.

سپس این شخص پس از طی کارآموزی و شرکت در آزمون نسبتاً دشوار اختبار، موفق به اخذ گواهینامه وکالت پایه یکم دادگستری میشود.

وکیل ملکی خوب

وکیل ملکی خوب تهران را نام ببرید

در ادامه این وکیل ملکی خوب تهران یا سایر شهرها کوشیده و تلاش نموده  تا در قبول و انتخاب پرونده‌های ارجاعی به نوعی تخصصی عمل کرده باشد. همچنین اغلب پرونده‌هایی با موضوع املاک و مستغلات را پذیرفته است و با گذشت زمان، عمق تجربه و دانش خود را در این زمینه افزایش داده است.

سپس به مطالعه قوانین، مقررات، بخشنامه‌ها، آیین‌نامه‌ها و سایر متون مرتبط با این امر پرداخته است تا اشراف نسبتاً جامعی نسبت به این حوزه پیدا نموده است.

باتوجه به توضیحات ارائه شده، وکیل ملکی آنلاین یا حضوری یک انسان خاص با توانایی‌ها و ویژگی‌های خاص نیست. بلکه او تنها مانند سایر وکلا، به عنوان یک وکیل شناخته می‌شود. با این تفاوت که حوزه تخصصی کار و فعالیت خود را به املاک اختصاص داده است. لذا حضور وکلای دعاوی ملکی بدین معنا نیست که سایر وکلا امکان قبول پرونده‌های مختلف در حوزه املاک را ندارند.

دعاوی ملکی چیست و وکیل ملکی چه نقشی در آنها دارد؟

شاید بخش زیادی از دعاوی مرتبط با املاک، نیاز چندانی به وکیل متخصص امور ملکی نداشته باشد. چرا که در زمره دعاوی رایج و عمومی قرار می‌گیرد. بعنوان مثال دعاوی متعددی از جمله تخلیه ملک، خلع ید، رفع تصرف عدوانی، مطالبه ثمن معامله املاک و غیره از جمله این دعاوی است.
دعواهایی که نیاز چندانی به تجربه و تخصص ویژه ندارند. اغلب وکلا و حتی کارآموزان وکالت قادر به کسب نتیجه مطلوب در این پرونده‌ها خواهند بود.

اما با این وجود برخی از دعاوی از حساسیت بیشتری برخوردار هستند . از آن جمله می‌توان به اثبات مالکیت، ابطال سند رسمی ملک، سرقفلی، املاک مصادره‌ای و موارد متعدد دیگر اشاره نمود. کلیه این موارد نیازمند آگاهی و تجربه بیشتر یک وکیل ملکی خوب تهران یا سایر شهرها نسبت به سایر دعاوی در این حوزه هستند.

وکیل ملکی خوب تهران

وکیل ملکی خوب تهران کیست

نحوه محاسبه حق الوکاله وکیل ملکی

وکیل ملکی خوب تهران یا سایر مناطق در بیشتر دعاوی ملکی، حق الوکاله را تابعی از ارزش ملک موضوع دعوی دریافت می‌کنند. دراین زمینه تعرفه آیین‌نامه  حق‌الوکاله و هزینه سفر وکیل دادگستری تهران وسایر استاها مورخ 28/12/98 نیز درمیان است. لکن درنهایت میزان حق‌الوکاله و پرداخت آن با توافق وکیل و موکل و مطابق با میزان توانمندی و تجربه وکیل مشخص می‌شود.

همچنینهزینه‌های دادرسی، حق‌الزحمه کارشناس، هزینه اجرای قرارها وغیره در روند رسیدگی، برعهده موکل خواهد بود. در این بین نکته‌ای وجود دارد که توجه به آن لازم است .

اخذ وکیل ملکی از طریق سامانه و موسسات معتبر

امروزه به منظور پیداکردن و اخذ وکیل دادگستری تهران یا سایر شهرها ، سامانه‌ها و موسسات با تجربه و معتبری وجود دارند . این موسسات به ارائه خدمات در زمینه‌های حقوقی و کیفری در حوزه دعاوی ملکی می پردازند. همچنین در سایر حوزه‌های حقوقی و کیفری نیز تبحر دارندد.

برای پیداکردن یک وکیل ملکی خوب تهران یا شهرستان می‌توانید در محل زندگی خودتان به این موسسات مراجعه کنید.

 

1 دیدگاه در “چطور یک وکیل ملکی خوب تهران پیدا کنم؟ | 12 نکته طلایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *