بلاگ

وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی تهران

وکیل ملکی تهران به فردی می گویند که به مشکلات و دعاوی ملکی در شهر تهران رسیدگی می کند. افرادی که در استان تهران و شهرهای اطراف آن زندگی می‌کنند و دارای ملک می‌باشند، اگر با مشکلاتی در این رابطه مواجه شدند . معمولاً دنبال بهترین وکیل ملکی در تهران می‌باشند . همچنین در شهر قم برای مشکلات حقوقی افراد به سراغ وکیل قم می روند.

گروه وکلای صبا با حضور حرفه‌ای‌ترین وکلای متخصص در زمینه مشاوره حقوقی، جزو موسسه‌های صاحب نام و برتر تهران می‌باشد که پرونده‌های ملکی زیادی را با موفقیت بالای ۹۹ درصد به نتیجه رسانده است. با گرفتن مشاوره حقوقی از وکلای متخصص در وهله اول به خوبی قادر خواهید بود تصمیم بگیرید که به چه نوع وکیل با چه تخصصی مراجعه نمایید بهتر است.

در این مقاله بنا داریم بطور کامل آنچه را که لازم است در رابطه با وکیل ملکی ، ویژگی بهترین وکلا ، انواع دعاوی ملکی و راه های انتخاب بهترین وکیل ملکی بدانید ، شرح دهیم.

وکیل ملکی چیست؟

در پاسخ به این سوال که وکیل ملکی کیست؟ باید گفت: وکیل دعاوی ملکی شخصی است که در رابطه با دعاوی ملکی تخصص و تبحر دارد. اختلافات ملکی مجموعه‌ای از دعواهایی می‌باشد که با اموال غیرمنقول مرتبط است. منظور از اموال غیرمنقول اموالی است که امکان جابجا کردن ندارند و به طور کلی شامل کلیه املاک و اراضی می‌باشند.

مانند آپارتمان ها، اراضی کشاورزی، املاک تجاری، املاک مسکونی و مانند آن ، چه داخل محدوده شهری و چه خارج از محدوده شهری . هرگونه اختلاف و دعوایی در ارتباط با این‌ها جزئی از دعاوی ملکی می‌باشد. افرادی که از طرف صاحبان دعوی، به دادگاه آمده و از آنها دفاع می‌کنند، یا باید وکیل پایه یک قضایی باشند و یا بعنوان وکیل مرکز وکلای قوه قضاییه  ویا کانون وکلای دادگستری تهران باشند.

تخصص تعدادی از وکلا مرتبط با موضوع املاک بوده که این دسته از وکلا، به نام وکیل ملکی شناخته می‌‌شوند.این افراد در شهرهایی مانند تهران به نام وکیل دعاوی ملکی تهران معروف هستند. دقت کنید اینطور نیست که وکیل ملکی تهران تنها حق ورود به پرونده‌های مربوط به ملک و املاک را داشته باشد، بلکه می‌تواند وکالت سایر پرونده‌ها را نیز قبول کند. اما مهمولا این افراد به صورت تخصصی به رسیدگی دعاوی ملکی می‌پردازند، به عنوان وکیل امور ملکی تهران معروف شده‌اند.

 

وکیل ملکی تهران

وکیل دعاوی ملکی تهران

بهترین وکیل ملکی تهران

در شهر بزرگی مثل تهران ، به دلیل بالا بودن تعداد معاملات ملک و پیچیدگی آنها ، همچنین به علت عدم آشنایی عموم مردم با نکات حقوقی ، روز به روز پرونده‌های مرتبط با ملک بیشتر می‌شود . با توجه به اینکه افراد معمولاً با قوانین آشنایی ندارند . و به دلیل پیچیدگی‌های زیاد پرونده‌های ملکی ، معمولاً افراد زمان مواجهه با مشکلات ملکی به دنبال بهترین وکیل ملکی در تهران می‌باشند.

حال این سوال پیش می‌آید که وکیل تضمینی ملک در تهران چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا بتوانند به او اعتماد کنند؟ بهترین وکیل ملکی تهران معمولاً وکیل پایه یک دادگستری است که در رابطه با دعاوی ملکی تجربه بالایی دارد . و تعداد زیادی پرونده در این رابطه با موفقیت به پایان رسانده است.

وکیل اختلافات ملکی، یک وکیل باتجربه در رابطه با رسیدگی به پرونده های املاک است. از میان تخصص های مختلف وکلا، تخصص در زمینه ملک، با توجه به زیادی پرونده های این زمینه، بسیار مهم است. در کانون وکلای دادگستری تهران  دعاوی ملکی به دعاوی مرتبط با اموال غیر منقول گفته می‌شود.

اموال غیر منقول شامل اموالی می‌شود که نمیتوان آنها را جابجا کرد ، به این ترتیب اموالی مثل خانه، باغ، دفتر کار، مزرعه، مغازه و زمین به عنوان اموال غیر منقول شناخته می‌شود. به این دلیل که دعاوی ملکی سختی مخصوص به خود را دارند، ضرورت مشورت با افراد آشنا با این مسائل و یک وکیل تضمینی ملک بسیار مهم است.

اگر بخواهیم به صورت تیتروار به تعدادی از انواع دعاوی ملکی اشاره کنیم، می‌توانیم از دعوای خلع ید، اخذ پایان کار، جعل سند، تصرف عدوانی ، تنظیم سند رسمی و … نام ببریم.

وکیل ملکی چیست؟

وکیل ملکی به چه کسی می گویند؟

مشاوره رایگان وکیل ملکی

پرونده‌ دعاوی ملکی که توسط وکلایی مانند وکیل ملکی تهران پذیرفته می‌شود، دشواری‌های مخصوص به خود را دارد و به همین دلیل بسیاری از افراد از عهده انجام آن برنمی‌آیند؛ به این خاطر است که مشاوره گرفتن از وکیل تضمینی ملک برای پیشرفت در این نوع از پرونده‌ها بسیار مهم است.

دعاوی املاک گستردگی زیادی داشته که هرکدام امکان بررسی مختلفی از دیگری را دارند. پس مهم است که در طی مراحل طرح شکایت و تشکیل پرونده حقوقی مربوط به املاک، از مشورت یک وکیل ملکی خوب استفاده کنیم. تقاضا برای بهره‌مندی از کمک وکیل ملکی تهران  با توجه به افزایش قیمت مسکن بیشتر شده است.

که علت آن نیز بیشترشدن طرح دعاوی ملکی در مجامع قضایی می‌باشد که گروه وکلای صبا تحت عنوان وکیل ملکی مشاوره رایگان در وهله اول شما را به سمت یک وکیل کارکشته و مناسب در رابطه با پرونده تان هدایت می کند.

 

بهترین وکیل ملکی

بهترین وکیل ملکی کیست؟

وکیل دادگستری تهران

در استان تهران با داشتن جمعیت بسیار زیادی نسبت به سایر استان های ایران ، هر روز  پرونده های کیفری و حقوقی زیادی مطرح می شود که در دادگستری به ثبت می رسد .در زمان پیشامد دعاوی حقوقی نکته مهم این است که شما بدانید چطور با آن برخورد کنید و از چه راهی وارد شوید که به بهترین نحو به حل و فصل این مشکل بپردازید.

پرونده هایی که در دادگستری ثبت می شوند ، انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع آن ( کیفری ، حقوقی ، ثبتی و… ) و گستردگی هر حیطه ،  نیازمند علم و تخصص خاص خود می باشند و البته فرد خبره ای که هم از فن بیان خوب و مطلوبی برخوردار باشد و هم پرونده های موفق  و رزومه قوی و همچنین مجور از کانون وکلای دادگستری تهران و عدل ایران داشته باشد.

با توجه به اینکه در برخورد با هر مشکل قضایی و برای حل و فصل موفقیت آمیز و رضایت بخش آن پرونده های قضایی و حقوقی نیازمند وکیل پایه یک دادگستری مورد تایید کانون وکلای دادگستری مرکز می باشد .
و از آنجایی که بسیاری از عزیزان در شناسایی یک وکیل تضمینی ملک و یا وکیل دادگستری تهران خانواده و یا وکیل دعاوی هر حیطه دیگری ، با مشکل مواجه می شوند و دچار تردید می شوند که واقعا ادعای کدام یک از آن ها صحت دارد ، بهتر است در این موارد به یک مجموعه معتبر و شناخته شده ای مثل گروه وکلای صبا که سابقه ای درخشان در پرونده های قضایی و حقوقی دارند ،
و با کمک از متخصصین این حیطه ، بهترین وکلا را متناسب با نیاز شما و نوع مشکل و سختی پرونده ، به شما معرفی می نماید.

وکیل ملکی چه وظایفی دارد؟

انواع وکلا بصورت عمومی وظایف مشترکی دارند، ولی باید توجه کنید که هرکدام از وکلا که در زمینه خاصی فعالیت می‌کنند، با توجه به تخصصی که دارند، وظایف مخصوص به خود را نیز داشته که با سایر وکلا تفاوت دارد. اولین وظیفه هر وکیل، بهره‌مندی از تجربه و تخصص موردنیاز است که این مسئله نیز با ورود به پرونده‌های ملکی مختلف به دست می‌آید.

به عنوان مهم‌ترین وظیفه وکیل ملکی خصوصا وکیل ملکی تهران ، باید به اقدام سریع و به موقع اشاره کنیم، اقدام درست و در زمان مناسب در پرونده‌های ملکی، بسیار مهم است؛ بنابراین وکیل بایستی فرصت را غنیمت دانسته تا از ایجاد ضرر و زیان برای موکلش جلوگیری کند.

وظایف وکیل ملکی

وظایف وکیل ملکی چیست؟

وکیل ملکی خوب از اسرار موکل محافظت کرده و جلوی متضررشدن موکل خود را می‌گیرد. اولین تلاش وکیل ملکی، جمع‌آوری تمامی مدارک موردنیاز و دخیل در پرونده است، به طوری که بتواند با اتخاذ تصمیم صحیح و با توجه به محتویات و شرایط پرونده، اقدام قانونی مناسب را در زمان مشخص و به موقع، صورت دهد.

اگر به دنبال دانستن ویژگی‌های وکیل ملکی تهران هستید، باید بدانید که وکیل امور ملکی متخصص و خوب یک سری ویژگی های کلی و اصلی را لازم است دارا باشد . از جمله:

 1. داشتن علم حقوقی
 2. تجربه کافی برای ورود به انواع پرونده‌ ملکی
 3. روحیه شجاعت و ستیزه جویی
 4. پشتکار
 5. داشتن پرونده های زیادی مرتبط با امور ملکی
 6. تخصص بالا در زمینه پرونده های ملکی
 7. آشنایی کافی با قوانین حقوقی
 8. اطلاع از جدیدترین قوانین و ماده ها و تبصره های مربوط به آن ها
 9. داشتن خونسردی و آرامش در زمان برخورد با مسائل قضایی بوده

هزینه وکیل دعاوی ملکی

با توجه به آنچه در عرف وکالت مرسوم شده ، مقدار حق‌الوکاله وکلای ملکی و خصوصا وکیل ملکی تهران ، در مورد پرونده‌های مالی،چه وکیل ملک آنلاین چه حضوری باشد ، ۱۰ درصد از ارزش ملک مورد اختلاف می‌باشد. ولی بصورت کلی میزان دستمزد وکلا، یک مسئله کاملا توافقی بوده که طرفین می‌توانند قبل از عقد قرارداد وکالت آن را تعیین می نمایند.

تا اینجا درباره دستمزد پرونده مرتبط با مسائل مالی گفتیم، حال اگر مورد اختلافی درباره مسائل غیرمالی مثل الزام به تنظیم سند رسمی باشد، تعرفه خاصی برای این موضوع در نظر گرفته نشده و میزان آن به صورت کاملا توافقی می‌باشد. به صورت کلی اینطور می‌توان گفت که طرفین قرارداد، در هر صورت می‌توانند با یکدیگر هر مقدار مبلغی را توافق کنند.

اگر بخواهیم به موارد دخیل در میزان مبلغ دستمزد وکیل امور تهران اشاره کنیم، می‌توانیم موارد زیر را نام ببریم:

. میزان تخصص وکیل ملکی

. نوع طرح دعوا و پیچیدگی‌های مورد انتظار در پرونده

. میزان علم و تجربه وکیل

 

مرجع پیگیری و رسیدگی به دعاوی ملکی کیست؟

غالبا به منظور انجام دعاوی ملکی و رسیدگی به آنها، دادگاه‌های مکان وقوع ملک و املاک در نظر گرفته می‌شود. اگر فرد شاکی، ساکن در شهر دیگری مانند قزوین بوده و ملک مورد دعوا در یک شهر دیگر مانند اصفهان قرار داشته باشد، نیازی به درج آدرس خوانده دعوا نیست، بلکه ملاک تعیین مرجع قضایی صالح محل وقوع ملک است.

ویژگی های وکیل ملکی

ویژگی های وکیل دعاوی ملکی

وکیل تضمینی ملک چه ویژگی هایی دارد؟

شما می‌توانید با داشتن یک وکیل ملکی خوب مانند وکیل ملکی تهران چه وکیل غرب تهران باشد، چه شمال و چه وکیل شرق تهران و غیره. در زمان مناسبی به نتیجه مورد نظر خودتان برسید. شاید سوالی که در ذهن شما ایجاد شود این باشد که پس از درک تعریف وکیل ملکی و ضرورت بهره‌مندی از آن، ویژگی‌های یک وکیل ملکی چیست که با دانستن آنها، بتوانید انتخاب مناسبی داشته باشید؟!

در این مورد پیشنهاد می‌کنیم به ویژگی‌های زیر را در نظر بگیرید:

 • داشتن علم آکادمیک
 • دانستن آیین نامه های حقوقی
 • دانستن مراحل پیگیری پرونده در دادگاه
 • پیگیری تمامی اطلاعات موجود
 • شنونده خوبی بودن
وکیل ملکی خوب در تهران

وکیل ملکی متخصص در تهران

 • داشتن پشتکار
 • به روز بودن در زمینه مسائل حقوقی
 • برخورداری از هوش حقوقی 
 • میزان تجربه

از دیگر عوامل مهم به منظور موفق‌بودن وکیل ملکی تهران ، برخورداری از تجربه کافی است.

 • داشتن دقت و ریز بینی
 • صبر و سرعت

یک وکیل یا متخصص امور ملکی مانند وکیل ملکی تهران باید علاوه بر بهره‌مندی از سرعت زیاد، صبر و حوصله بسیار بالایی نیز داشته باشد. باید بدانید که بعضی از اوقات، شرایط پرونده به خوبی و طبق انتظار جلو نمی‌رود؛ بنابراین وکیل خوب باید صبر و سرعت عمل بالایی داشته‌باشد تا بتواند شرایط را به سود موکل خودش پیش ببرد.

 • اصرار برای رسیدن به نتیجه مورد نظر  

وکیل ملکی موفق مانند وکیل ملکی تهران در شهرهایی مثل تهران، کسی است که می‌تواند نظرات خود را به کرسی بنشاند. او با داشتن فن بیانی مناسب این کار را انجام می‌دهد.

وظایف وکیل دعاوی ملکی

وظایف وکیل دعاوی ملکی چیست؟

انتخاب وکیل ملکی خوب تهران برای وکالت امور ملکی

در حال حاضر پیگیری و انجام معاملات ملکی به اندازه‌ای زیاد شده که به دنبال آن، مسائل و مشکلات ملکی نیز افزایش داشته‌است. مسائل ملکی، سختی و آیین‌نامه‌های مخصوص به خود را دارد که برخورد با آنها را برای افراد عادی دشوار می‌کند.

با توجه به همین پیچیدگی در زمینه مسائل ملکی، افراد ساکن در شهرهای بزرگی مانند تهران در زمان ایجاد مسائل ملکی، باید در پی یک وکیل ملکی تهران باشند. این وکیل با توجه به تخصصی که دارد، از ایجاد ضرر‌های مالی پیشگیری می‌کند.

وکیل ملکی از تخصص و تجربه موردنیاز در زمینه ملک و اموال غیر منقول برخوردار بوده و با انواع دادخواست های ملکی آشنا بوده.و توانایی اقامه دعوا علیه خوانده مورد نظر شما و همچنین دفاع از شما در برابر او را دارد. وکیل ملکی با توجه به اشرافی که بر مواد قانونی و روند پیگیری و رسیدگی به پرونده دارد، تلاش می‌کند پرونده شما را به بهترین وجه، به نتیجه مطلوب خواهد رساند.

در حقیقت وکیل ملکی تهران، وکیل پایه یک دادگستری است که توانایی اقامه دعوا در تمامی زمینه‌های حقوقی از جمله خانواده، کیفری، مالی و … را دارد، ولی کلیه تمرکز خود را بر دعاوی ملکی گذاشته و آنها را پیگیری می‌کند. از جمله این دعاوی می‌توان به الزام به تنظیم سند رسمی، اخذ پایان کار، خلع ید، تقسیم و افراز املاک مشاع تا دعاوی کیفری مثل فروش مال غیر، جعل سند، تصرف عدوانی و … اشاره کرد.

انواع دعاوی ملکی

طبق تحقیقات صورت گرفته، دعاوی ملکی از جمله پرتعدادترین پرونده‌های موجود در بین دادخواست‌های مراجع قضایی و دادگاه ها بوده که به انواع مختلف دعاوی حقوقی و کیفری ملکی تقسیم می‌شوند.

همچنین این پرونده‌ها به دلیل داشتن جزئیات مختلف، اختلافات زیادی را برای افراد به وجود می‌آورند. به جرات می‌توان گفت که بسیاری از افراد صبر و حوصله لازم برای موفقیت در این پرونده‌ها را ندارند و در همین نقطه است که پای یک وکیل ملکی به میان می‌آید. وکیل ملکی تهران در شهرهای پرجمعتی مانند تهران بسیار به کار می‌آید.

دسته‌ای از دعاوی ملکی به نقض عهد یا انجام ندادن تکالیف مقرر در قرارداد مربوط می‌شود، ولی در برخی موارد ممکن است یکی از طرفین نسبت به ملک دیگران با سوء‌ نیت، مرتکب عمل مجرمانه‌ای شود. همچنین امکان دارد در برخی از معاملات ملکی ، مسائل مربوط به قانون ثبت املاک صورت نگیرد.

 دعاوی ملکی

انواع دعاوی ملکی

دعاوی ملکی شامل دعاوی ملکی حقوقی، کیفری و ثبتی می‌شود.تقسیم‌بندی انواع دعاوی ملکی می‌تواند براساس پارامترهای مختلفی انجام بگیرد.

دعاوی ملکی حقوقی

به دسته‌ای از دعاوی ملکی گفته می‌شود که روند پیگیری آن توسط وکلایی مانند وکیل ملکی تهران راحت‌تر است. پرونده‌های ملکی حقوقی، تعداد زیادی از پرونده‌های حقوقی ملکی را در دادگاه‌ها به خود اختصاص داده‌اند. به منظور حل اختلاف و پیگیری این پرونده‌های حقوقی، توسط قانون، پیش‌بینی‌هایی برای شرایط و موقعیت‌های مختلف صورت گرفته است.

دعاوی ملکی حقوقی مهم 

 • دعاوی الزام تنظیم سند رسمی ‌برای املاک
 • دعاوی الزام به فک رهن و سندهای ضمانتی
 • دعوای ابطال قرارداد (مربوط به مشکلات موجود در مفاد قرارداد)
 • دعوای الزام به اخذ صورت مجلس تفکیکی (مربوط به به ساختمان‌های با واحد‌های متعدد مستقل)
 • دعوای فسخ قراردادها (مربوط به قراردادهای دارای نقص قانونی)
 • دعوای الزام به تحویل ملک
 • دعوای خلع ید
 • دعوای الزام به دریافت پایان کار (مربوط به ساختمان‌های تکمیل‌شده و موردتایید کارشناس)
 • دعوای رفع تصرف عدوانی
 • دعوای درخواست دریافت مطالبه‌‌ اجرت‌المثل و همچنین قوانین مربوط به سفته
 • دعوای درخواست مطالبه سرقفلی (دریافت حق کسب و پیشه)
 • دعوای حقوقی تعدیل میزان اجاره‌بها براساس عرف جامعه (درخواست افزایش یا کاهش اجاره)
 • دعوای تجویز انتقال منافع از فرد به فردی دیگر و نحوه تقسیم ارث
 • دعوای تخلیه‌‌ اماکن تجاری (مربوط به املاک مشمول قوانین مختص به خود)

در ادامه می‌خواهیم تعدادی از دعاوی ملکی حقوقی مهم که پیشرفت در آنها از عهده یک وکیل ملکی خوب، خصوصا وکیل ملکی تهران برمی‌آید را برایتان توضیح دهیم:

 • دعوای الزام به تحویل ملک

در صورتی که تاریخ مشخصی برای تحویل ملک به خریدار در مبایعه‌نامه مشخص شده باشد، بایستی در همان زمان، مبیع به خریدار تحویل داده شود. گاهی اتفاق می‌افتد که در فاصله زمانی بین معامله و تنظیم سند رسمی، ارزش ملک افزایش می‌یابد و فروشنده به همین خاطر ملک را تحویل نمی‌دهد؛ در این صورت خریدار می‌تواند نسبت به طرح انواع دعاوی ملکی الزام به تحویل ملک، اقدام کند.

 • دعوای خلع ید

این مورد در صورتی است که فردی غیر از مالک اصلی، ملک دارای سند رسمی را به تصرف خود دربیاورد. در این صورت مالک اصلی ملک، به منظور تخلیه ملک می‌تواند در دادگاه ، دعوای خلع ید را مطرح کند. طرح دعوای خلع ید در صورتی ممکن است که خواهان سند رسمی مالکیت در اختیار داشته باشد و اگر ملک ثبت نشده باشد، مالک باید نسبت به اثبات مالکیت خودش اقدام کند.

 • الزام به تنظیم سند رسمی

فردی مالک یک ملک محسوب می‌شود که سند رسمی در اختیار داشته باشد. زمان انتقال یک ملک از شخصی به شخص دیگر بایستی حتما سند رسمی تنظیم شود . در رابطه با پیش فروش آپارتمان نیز قوانین محکمی وجود دارد که افراد متضرر نشوند.

 •  دعوای رفع مزاحمت و ممانعت از حق

امکان دارد شخصی بدون تصرف ملک فردی دیگر، جلوی استفاده از آن را بگیرد؛ در این صورت شما باید به منظور اقامه دعوای رفع مزاحمت و ممانعت از حق،لایحه ای تنظیم کنید وسندی در اختیار داشته باشید که نشان می‌دهد شما مالک ملک بوده و سابقه تصرف در آن را دارید. در این نوع دعوای ملکی امکان دارد قاضی با صدور دستور موقت از ورود ضرر و زیان بیشتر پیشگیری کند.

این مورد به گونه‌ای است که فرد با اثبات سابقه‎ تصرف خود از طریق ارائه یک قرارداد و یا یک سند رسمی بایستی اعلام کند که ملک بدون رضایت او از تصرف او خارج شده‌است.

دعاوی ملکی مهم

دعاوی ملکی حقوقی مهم

دعاوی ملکی کیفری

بحث اصلی در این نوع از انواع دعاوی ملکی که مربوط به دادخواست کیفری می‌باشد، درخواست رسیدگی به تخلفات عمدی، ارتکاب جرم و کلاهبرداری ملکی می‌باشد. همین موارد است که به نقش وکیل ملکی موفق خصوصا در شهرهایی مثل تهران که در آنجا به آنها وکیل ملکی تهران می‌گویند، خیلی اهمیت می‌دهد. در ادامه به نکات زیر توجه کنید:

اظهار عدم اطلاع، سهل‌انگاری، اشتباه یا سوءتفاهم در انواع دعاوی ملکی کیفری وارد نبوده و قاضی آنها را قبول نمی‌کند.

پرونده‌های مرتبط با دعوای کیفری ملکی با شکایت شاکی خصوصی و یا مدعی‌العموم از فرد مجرم به وجود می‌آیند.

ماهیت انواع دعاوی کیفری ملکی به خاطر سودجویی یا کلاهبرداری مجرم از فرد درخواست‌کننده می‌باشد.

دعاوی ملکی کیفری مهم

انواع دعاوی ملکی فروش غیرقانونی اموال یک شخص به یک یا چند شخص دیگر

 • دعوای خرید و فروش و معامله معارض
 • دعوای جعل اسناد ملکی با قصد فریب و کلاهبرداری دیگران
 • دعوای خیانت در امانت
 • دعوای استفاده از سند جعلی در معاملات ملکی
 • دعوای خُردکردن املاک و ورود غیرمجاز به ملک سایرین
 • دعوای انتقال منافع ملک غیر به فرد یا افراد دیگر
 • دعوای تبانی و فساد در خرید و فروش‌ و معاملات دولتی
 • دعوای ارتکاب جرم کلاهبرداری در خرید و فروش و معاملات املاک و مسکن
 • انواع دعاوی ملکی تغییر کاربری زمین کشاورزی، بدون داشتن مجوز رسمی از مراجع ذی‌ربط

 

دعاوی ملکی کیفری

انواع دعاوی ملکی کیفری

دعاوی ملکی ثبتی

همانگونه که از نام این دسته از انواع دعاوی ملکی مشخص است، این دعاوی به ثبت اسناد و املاک مربوط می‌شوند. در حقیقت موضوعات مختلف دعاوی ملکی ثبتی در علم حقوق، در درون دعاوی ملکی حقوقی جای می‌گیرند که البته وکلایی مانند وکیل ملکی تهران به این موضوعات بسیار آشناتر هستند.

از طرفی به دلیل فراوانی این دعاوی و حساسیت آنها، به صورت جداگانه آنها را آورده‌ایم. حساسیت این نوع از پرونده‌های ملکی به اندازه ای بالاست که نقش وکیل ملکی و وکیل ملکی تهران ، بسیار در آن پُررنگ خواهدبود.

انواع مختلف دعاوی ملکی ثبتی برای برطرف‌کردن مشکلات و مسائل ثانویه در مفاد سند ملک، قرارداد و یا روند کار، در زمان و یا پس از عقد قرارداد و خریدوفروش املاک می‌باشد.

دعاوی ملکی ثبتی مهم

 • دعوای ابطال اجرائیه‌‌ ثبتی املاک مرتبط
 • دعوای باطل‌شدن سند رسمی (ابطال سند به دلایل مختلف)
 • دعوای ابطال نظریه هیات حل اختلاف اداره ثبت و اسناد کشور
 • انواع دعاوی ملکی اجرای ثبت
 • دعوای ابطال سند مالکیت معارض
 • دعوای توقیف عملیات اجرایی (توقف عملیات اجرایی در مراحل مختلف کار)
 • دعوای ابطال مراحل ثبتی (باطل‌شدن سازوکار کمسیون‌های مختلف ثبتی)
 • دعوای افراز ملک
دعاوی ملکی ثبتی

انواع دعاوی ملکی ثبتی

 

قرارداد ملکی چه اجزائی دارد؟

تا اینجا با مفهوم وکیل ملکی و اهمیت داشتن وکیل ملکی در شهرهای شلوغی مانند تهران که به وکیل ملکی تهران معروف هستند، آشنا شدیم. خوب است در ادامه با اجزای و جزئیات مختلف یک قرارداد ملکی آشنا شویم، دانستن این موارد می‌تواند تا حدود زیادی، گیج و سردرگُم بودن افراد در رابطه با این قراردادها را از بین ببرد.

 • درج هویت فروشنده و خریدار

حتما بایستی در قرارداد، مشخصات کامل طرفین قرارداد نظیر نام و نام خانوادگی، کدملی، شماره شناسنامه، شماره تلفن، پیمانکاران، مستاجران ، ادرس و … درج شود.

 • مشخص شدن دقیق مورد معامله

موردی که قرار است میان طرفین معامله شود، بایستی به صورت دقیق در قرارداد ذکر شود. برای مثال در مورد یک ملک بایستی آدرس دقیق، شماره مربوط به سند و کلیه مشخصات بصورت کامل بیان شود.

 • زمان دقیق مورد معامله

تاریخ و زمان معامله بایستی در قرارداد به صورت دقیق ذکر شود.

 • قیمت مورد معامله

یکی از مواردی که حتما باید به صورت دقیق در قرارداد ذکر شود، قیمت ملک مورد معامله است. در صورتی که قرارداد از نوع اجاره‌نامه، مبایعه‌نامه و … باشد، بایستی حتما قیمت ملک مورد معامله در آن ذکر شود. در غیر این صورت قرارداد از اعتبار ساقط می‌شود.

تمام مواردی که از جزئیات قرارداد ذکر کردیم، در صورت بروز اختلاف، می‌تواند روند رسیدگی به پرونده را جلو بیاندازد. و کار یک وکیل ملکی خوب مانند وکیل ملکی تهران را تسهیل نماید.

 

قرار داد ملکی چه اجزایی دارد؟

اجزای قرار داد ملکی

قرار داد ملکی چه اجزایی دارد؟

چرا رجوع به وکیل ملکی مهم است؟

در سرتاسر ایران از جلگه خوزستان تا آذربایجان، از سیستان تا خوزستان وکلای ملکی مجرب و خوبی اماده هستند تا برای جلوگیری از ضررهای احتمالی و همچنین جلوگیری از کلاهبرداری های احتمالی به شما کمک کنند، معمولا دعواهای ملکی با ضررهای مالی زیادی همراه بوده و نحوه طرح و پیگیری این نوع از دعواها می‌تواند از ایجاد ضررهای مالی پیشگیری کند.

بنابراین حضور یک وکیل ملکی موفق تحت عنوان وکیل دادگستری تهران در موضوعات ملکی و مورد تایید کانون وکلای دادگستری برای انجام مراحل و روند پرونده‌های ملکی بسیار اهمیت دارد.اگر اختلاف و دعوای شما مربوط به ملکی در تهران بود باید به وکیل ملکی تهران مراجعه نمود تا در اسرع وقت و صرف کمترین هزینه به نتیجه مطلوب خود دست یابید.

 

پاسخ به سوالات حقوقی چند (سوال پر تکرار شما)

وکیل ملکی در دعاوی خلع ید چه کاری انجام می دهد؟

اختلافات ملکی خلع ید به این معنی است که اگر ملک مربوط به شخصی به هر دلیلی توسط فرد دیگر تصرف شود . و مالک آن از این تصرفات ناراضی باشد. اگر ملک واقع در تهران باشد، می توان با گرفتن یک وکیل ملکی تهران با ارائه دادخواست خلع ید به دادگاه درخواست اخراج فرد تصرف کننده را از ملک داشته باشیم.

تفاوت دعوای خلع ید با تصرف عدوانی چیست؟

اختلافات مربوط به خلع ید با دعوای تصرف عدوانی تفاوت دارد که برخی از آنها به قرار زیرند:
 • در اختلافات مربوط به تصرف عدوانی تشریفات دادرسی نیاز نیست .در حالی که در دعاوی خلع ید داشتن این تشریفات الزامی است.
 • در هر دو دو امکان تجدید نظر نمودن توسط شاکی پرونده یا وکیل او وجود دارد.
 • در اختلافات مربوط به خلع ید بر اساس قانون حکم باید حتماً قطعی بوده و بعد از آن اجرا بشود .ولی در اختلافات مربوط به تصرف عدوانی ، حکم بلافاصله اجرا می‌شود . و لازم نیست حتماً قطعی شود و حکم اجرایی صادر گردد . حتی اگر وکیل فرد تقاضای تجدید نظر نیز بدهد این تقاضا مانع از اجرای حکم نمی‌باشد.
 • در دعوای تصرف عدوانی نیازی نیست که شاکی حتماً مالک باشد .حتی می‌تواند مستاجر یا خادم یا رعیت یا کارگر باشد و یا هر فردی معتبر که به نمایندگی یا به صورت امانت مال غیر را تصرف کرده است ،در این صورت می‌تواند از طرف مالک طرح دعوا کند. اما در دعوای مربوط به خلع ید فقط فردی می‌تواند طرح دعوا کند که یا مالک و ذینفع باشد و یا وکیل و نماینده او باشد.

3 ستاره

فرق بین تفکیک و افراز در فروش ملک مشاع از نظر وکیل ملکی تهران چیست؟

اگر شرکا بر خلاف رضایت بقیه تقاضای فروش یک ملک مشاع را داشته باشد ،در این صورت چه باید کرد؟

در جواب باید گفت اگر مراحل ثبت یک ملک تمام شده باشد، می‌توان توسط یک وکیل ملکی درخواست افراز به اداره ثبت داد. اما در رابطه با تفکیک ملک نیازی نیست که ملک مشاعی باشد. به این معنی که مالک می‌تواند با کمک یک وکیل ملکی تقاضای تفکیک ملک خود را به قطعات مختلف بدهد. و این تقاضا به اداره ثبت تقدیم می‌شود .

همچنین اگر مالکین یک ملک مشاع با هم برای تقسیم ملکشان توافق کرده باشند ،می توانند با استفاده از یک وکیل درخواست تفکیک به اداره ثبت دهند و دیگر نیازی به افراز نیست.

وکیل ملکی در دعاوی سرقفلی چکار میکند؟

در رابطه با سرقفلی می‌توان اینطور گفت که در واقع پولی است که مستاجر یک ملک تجاری برای اینکه منافع یک مکان تجاری را از مالک اجاره کند به وی پرداخت می‌نماید . اما مالکیت عین و مکان متعلق به صاحب ملک است .برای این قرارداد اجاره نامه نوشته می‌شود و اجاره بهایی تعیین می‌گردد .در واقع فرد مستاجر با پرداخت این مبلغ امتیاز تجاری ملک را از مالک می‌گیرد نه خود ملک را.

چطور می‌توان دستور تخلیه ملک توسط وکیل ملکی در تهران گرفت؟

اگر مالک و مستاجری با هم قرارداد اجاره‌ای ببندند و زمان قرارداد به پایان برسد .ولی مستاجر ملک را تخلیه نکند ،صاحب خانه می‌تواند با کمک وکیل ملکی تهران به شورای حل اختلاف مراجعه کند. و پس برگرداندن پول پیش خانه به حساب مجموعه قضایی تقاضای حکم تخلیه نماید.  این دستور فوری می‌باشد و غیر قابل اعتراض است.

 

36 دیدگاه در “وکیل ملکی تهران

 1. زهرا گفت:

  بسیار خوب بود، ممنون از اطلاعات خوبی که در اختیار مردم میگذارید

 2. سامان گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات کامل و جامعتون
  خیلی به دردم خورد
  خدا خیرتون بده

 3. محمدعلی گفت:

  بسیار جامع و مفید بود

 4. سمانه گفت:

  بیگ لایک

 5. کیا گفت:

  سلام چقدر خوب و کامل توضیح دادید
  ممنون

 6. حسن رضا گفت:

  خیلی کامل و جامع بود ممنون

 7. زیبا گفت:

  خیلی جالب بود ممنون بی نظیرید

 8. سولماز گفت:

  عالی بود ممنون از توضیحات کاملتون واقعا برای مقاله ام به در د خورد

 9. سولماز گفت:

  مفید و خوب
  عالی بود ممنون از توضیحات کاملتون واقعا برای مقاله ام به در د خورد

 10. سولماز۲ گفت:

  مفید و خوب
  واقعا برای مقاله ام به در د خورد

 11. محمد نیما گفت:

  جالب بود ممنون از شما و تیم خوبتون

 12. رضا گفت:

  چقدر کامل و عالی بود ممنون از شما و گروهتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *