بلاگ

وکیل پرونده کیفری در قم


نیاز به وکیل در پرونده کیفری در قم و در دنیای امروز به دلیل افزایش جرم و جنایت افزایش یافته است. البته این نیاز بیشتر به دلیل پیچیدگی موارد جنایی، حقوقی و مراحل قضایی است. برای ساکنین قم داشتت یک بهترین وکیل قم کیفری حرفه ای بسیار حائز اهمیت است.

وکلای کیفری در زمینه حقوق جنایی از تخصص بالایی برخوردارند و در مواجهه با جرم‌ها و اتهامات مختلف به خوبی می توانند به مردم کمک ‌کنند. در زمینه بین المللی نیز جرم و جنایت و کلاهبرداری به وفور دیده می شود و از آنجایی روابط بین المللی امروزه گسترده تر است. وکلای کیفری بین المللی نقش مهمی را بازی می کنند. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های بهترین وکیل کیفری قم تا پایان مقاله همراه ما باشید.

یکی از بهترین وکلا جناب وکیل ندیمی می باشد که می توانید با شماره ۰۹۱۲۷۵۳۹۸۳۹ با ایشان ارتباط برقرار کنید.

وکیل کیفری قم کیست؟

این قسم از وکلا در واقع برای پرونده های جنایی استفاده می شوند. یک وکیل جنایی در زمینه مسائل کیفری و جنایی متخصص است. از آنجایی که مسائل جنایی از حساسیت و تأثیرات بالایی بر زندگی افراد و جامعه برخوردارند. بنابراین وکلای جنایی نقش اساسی در حفظ و استیفای حقوق و اجرای عدالت در دادگاه بازی می‌کنند.

وکیل جنایی با آگاهی کامل از قوانین و مقررات کیفری و برخورداری از مهارت‌های ارتباطی و مذاکره می‌تواند به بهترین شکل ممکن از موکل خود در دادگاه دفاع کند. در صورت امکان متهم را تبرئه کند و در صورت محکومیت موکل، سعی می کند تا به موکل مجازات کمتری تعلق بگیرد. این وکیل نقش بسیاری مهمی در از سر گیری زندگی متهم در جامعه دارد. بنابراین از تأثیرگذارترین نقش ها در جامعه است.

مسائل کیفری چیست؟

از آنجایی که مسائل کیفری و جنایی امروزه بخش اعظم مسائل و پرونده های دادگستری را به خود اختصاص می دهد. در قوانین کیفری برای هر کدام قانونی تعریف می شود. این تخلفات از کوچکترین تخلف مانند رانندگی شروع می شود و تا بزرگترین مسائل جدی قتل و تجاوز جنسی را شامل می شوند. برخی از این مسائل عبارتند از:

 • ضرب و جرح عمدی

این جرایم که به قصد آسیب رساندن به دیگران می باشند شامل: قتل، تجاوز جنسی، ضرب و جرح، آدم‌ربایی و جرایم مشابه است.

 • جرم مالی غیر قانونی

شامل کلاهبرداری، سرقت، اختلاس، فساد مالی، پولشویی و جرایم مشابه می باشد.

 • جرایم تولید و توزیع مواد مخدر

شامل تولید، توزیع و فروش مواد مخدر، قاچاق مواد و تروریسم است.

 • جرم کلاهبرداری سایبری

این جرایم مثل کلاهبرداری های اینترنتی، سرقت هویت،سرقت حساب های بانکی افراد و انتشار اطلاعات کذب و جرایم مشابه باشد.

یک وکیل خوب کیفری چه خصوصیاتی دارد؟

در همه موارد بالا داشتن بهترین وکیل کیفری قمی می تواند خیلی از بی گناهان را از چوبه دار نجات دهد یا در تخفیف مجازات تأثیر انکار ناپذیر داشته باشد. پس بهتر است اول از همه با ویژگی های بهترین وکیل قم آشنا شوید.

 • تخصص و تجربه در مسائل کیفری

از آنجایی که مسائل کیفری بسیار حساس هستند و می توانند به خانواده ای زندگی دوباره ببخشد یا روح خانواده ای را بستاند. پس لازم است از تخصص و تجربه وکیل خود اطمینان حاصل کنید و در انتخاب آن دقت بالایی به خرج بدهید.

 • مهارت های وکالت

یک وکیل خوب باید بتواند با موکلان خود، دادگاه و سایر افرادی که به پرونده کیفری مربوط هستند، ارتباط خوبی برقرار کند.

 • متعهد و دارای اخلاق در مسائل کیفری

این قسم از وکلا باید در حفظ حریم خصوصی موکلان کوشا باشند و از رفتار عادلانه ای در دادگاه برخوردار باشند.

بهترین وکیل کیفری قم باید دارای خلاقیت در ارائه دفاعیه قوی و استدلال دقیق از اتفاقات ماوقع باشد.

 • توانایی تحلیل منطقی در مسائل کیفری

یک وکیل قم خوب باید بتواند به خوبی تحلیل کند و بسیار دقیق پرونده را مطالعه کند و تحلیل منطقی از اتفاقات ارائه دهد.

این وکیل باید از آخرین تغییرات قوانین کیفری و احکام قضایی آگاه باشد.

حداکثر تعداد وکیل در پرونده کیفری

طبق ماده 35 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هر کدام از طرفین می توانند برای خود وکیل بگیرند و در صورتی که توانایی هزینه وکیل را ندارند از طرف دولت برایشان وکیل معرفی می شود.

گرفتن تعداد وکلای کیفری بستگی به موارد پرونده کیفری و پیچیدگی های جرم دارد. اما طبق ماده 385 قانون آئین دادرسی کیفری در پرونده های تجاوز به عنف هر کدام از طرفین دعوا حداکثر تا سه وکیل می توانند انتخاب کنند.

نحوه طرح شکایت کیفری

در صورتی که شخصی مورد تجاوز قرار بگیرد و حق او ضایع شود یا مورد ضرب و شتم قرار گیرد یا هر جرم کیفری دیگر، می‌تواند با طی مراحل قانونی و استخدام یک بهترین وکیل کیفری قم خوب شکایت خود را طرح کند. مراحل شکایت عبارتند از:

 1. مراجعه به پلیس و دادستانی
 2. تهیه شکایت کتبی و جمع آوری مدارک و شواهد و ثبت جزئیات واقعه
 3. ارائه شکایت و مدارک و شواهد که شامل عکس‌ها، مستندات، شهادتنامه‌ها و ثبت شکایت در دادگاه یا دادستانی
 4. حضور در دادگاه به همراه وکیل کیفری و دفاع از ادعای خود و پاسخ به سوالات قضایی

مشاوره وکیل کیفری تلفنی رایگان

در صورتی که نیاز به مشاوره کیفری تلفنی سریع و آسان و رایگان با یک وکیل کیفری خوب داشته باشید؛ می توانید با یک تماس تلفنی از سازمان های حقوقی دولتی و غیر انتفاعی مشاوره کیفری رایگان دریافت کنید. برخی از وکلا و سازمان‌های حقوقی نیز مشاوره کیفری تلفنی یا آنلاین ارائه می دهند که ممکن است رایگان یا با هزینه باشد. با یک جستجوی آنلاین در اینترنت می توانید به سرویس‌های مشاوره کیفری آنلاین دست پیدا کنید.

چگونه یک وکیل کیفری خوب در قم پیدا کنم؟

اول از همه مشخص کنید که در چه زمینه ای نیاز به وکیل کیفری در قم و تهران دارید تا بدانید وکیل مدنظرتان در چه حدی از تخصص بالا یا خاصی باید برخوردار باشد. بعد با یک جستجوی اینترنتی در وب‌سایت‌های وکلای حقوقی، مطالعه دایرکتوری‌های حقوقی و نظرات کاربران با وکلای کیفری قم آشنا شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت وکیل تهرانی مراجعه کنید.

حتما در صورتی که از دوستان و آشنایان کسی در این زمینه اطلاعات دارند. سراغ بهترین وکیل قم و تهران را بگیرید چرا که تجربه های عملی و تجربی افراد برای شما ملموس تر و قابل اعتمادتر است. حتما تا این مرحله چند وکیل خوب پیدا کردید. می توانید باحضور در جلسات مشاوره و طرح پرونده از میزان تخصص و توانایی وکیل اطمینان حاصل کنید. در مورد هزینه ها هم حتما قبلا از اینترنت یک مظنه ای برای خود در بیاورید.

1 دیدگاه در “وکیل پرونده کیفری در قم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *