بلاگ

وکیل دادگستری تهران

وکیل دادگستری تهران طبق قانون و مقررات مربوط به حقوق و وکلا به کسی می گویند . که مجوز  وکالت خود را از کانون وکلا تهران گرفته باشد.پس از آن می تواند به عنوان وکیل حقوقی یا وکیل ملکی تهران یا در هر حوزه ای پرونده وکالت بپذیرد. در واقع دو سازمان هستند که پروانه وکالت صادر می کند. اولی اتحادیه کانون وکالت دادگستری و دومی مرکز وکلا قوه قضاییه.
این سازمان ها سالی یک بار آزمون وکالت برگزار می کنند .و افرادی که پذیرفته شده اند پس از گذراندن دوران کارورزی مجوز وزارت خود را دریافت نمایند. کارورزان باید دوره ای را که از طرف قوه قضاییه مشخص میشود به عنوان کارآموز نزد یک وکیل پایه یک دادگستری کار کنند.تا بتوانند پس از دوره و تاییده قوه قضاییه مجوز دفتر وکالت و دفاع از کلیه پرونده ها را دریافت نمایند.

وکیل دادگستری تهران

برای وکالت در دادسرا و دادگستری چه شرایط قانونی لازم است؟

برای وکالت در دادسرا و دادگستری چه شرایط قانونی لازم است؟

افرادی که تمایل به وکالت در دادگستری را دارند لازم است  شرایطی را دارا باشند .

  • اول اینکه باید شرایط مورد نیاز برای گرفتن پروانه وکالت خود را داشته باشند .
  • و دوم اینکه باید شرایط لازم برای وکالت در دادگستری ها و دادسرا ها را داشته باشند.

شرکت در آزمون وکالت و گرفتن پروانه وکالت شرایط سنی دارد. که افراد باید بین ۲۴ تا 45 سال داشته باشند. اگر متقاضی مرد باشد باید کارت پایان خدمت نیز داشته باشد. به طور کلی شرایط عمومی برای شرکت در آزمون وکالت شامل:

  • قبول داشتن مبانی اسلامی و ولی فقیه
  • نداشتن سوء سابقه
  • فارغ التحصیلی از دانشگاه در مقطع کارشناسی و گرفتن مدرک در رشته حقوق یا مدرک معادل
  • نداشتن اعتیاد به هرگونه مواد مخدر

متقاضیان پس از گرفتن پروانه وکالت می توانند به عنوان یک وکیل پایه یک دادگستری در کلیه دادگاه ها و دادسراها حاضر شوند و از موکل خود دفاع کنند. البته برای برخی از جرائم خاص،  خود دادگاه از بین وکیل هایی که معرفی می کند از فرد می‌خواهد وکیلی را انتخاب کنند.

وظایف بهترین وکیل دادگستری تهران چیست؟

یک وکیل دادگستری تهران که مجوز  وکالت خود را دریافت نموده است میتواند در تمام زمینه های حقوقی پرونده قبول کند .و از موکل خود دفاع کند. غیر از این یک وکیل خوب در تهران می تواند به خاطر اطلاعات و دانش و تجربه ای که دارد مشاوره هایی به صورت حضوری آنلاین ارائه دهد.
کلیه وظایفی که یک وکیل پایه یک دادگستری موظف است که در برابر موکل خود انجام دهد. شامل مواردی است که در وکالتنامه ذکر شده است و مورد توافق هر دو طرف قرار گرفته است. و معمولا وکالت نامه هایی که طبق قانون نوشته می شوند موارد زیر را شامل میشوند.

وکیل دادگستری در تهران

وکالت مربوط به هر نوع دعوای حقوقی

وکیل خوب مربوط به هر نوع دعوای حقوقی

یکی از مهمترین و اصلی ترین وظایف یک وکیل دادگستری تهران که در وکالت نامه ها نیز مشخص و به او واگذار می گردد. قبول وکالت در انواع دعاوی است. وقتی که دعوای حقوقی اتفاق می افتد هر یک از طرفین می توانند فردی را به عنوان وکیل دادگستری به نمایندگی از خود به دادگاه بیاورند.
یک وکیل بر اساس موضوعی که وکالت آن را پذیرفته است از حقوق موکل خود دفاع می کند. و بی گناهی و حق به جانب بودن او را اثبات می کند. گاهی اتفاق می افتد که حکم صادر می شود .اما فرد به آن اعتراض دارد . یکی از وظایفی که بین همه وکلا با هر تخصصی، مشترک می باشد اعتراض به حکم دادگاه است .

در این صورت البته اگر حق اعتراض به رای برای وکیل در وکالت نامه ثبت شده باشد، وکیل می تواند در زمان مشخص شده نسبت به رای صادر شده از طرف دادگستری اعتراض نماید و درخواست تجدید نظر پر کرده و به دادگاه تقدیم کند.

دعاوی مربوط به تقسیم ارث و میراث

وقتی یک فرد از دنیا میرود طبق قانون تمام دارایی های او به ورثه او انتقال می یابد . اما برای اینکه به طور منصفانه و دقیق ارث و میراث به ورثه منتقل شود نیاز به تقسیم ترکه است. در این هنگام یکی از وظایف وکیل دادگستری تهران تقسیم ترکه است .که طبق وکالت نامه ای که تنظیم میشود .

وکیل از طرف کلیه وارثان به شورای حل اختلاف مراجعه می‌کند و تقاضای گواهی انحصار وراثت می‌نماید. در مرحله بعد یک بار در روزنامه های محلی نام وارثان در هنگام فوت متوفی آگهی می شود و سپس ادامه مراحل انجام میگیرد.

وکیل دادگستری تهران شمال

دعاوی مربوط به تقسیم ارث و میراث

برای انحصار وراثت ابتدا وکیل تمام اموال متوفی را لیست بندی کرده و طبق قوانین و مقررات ارثیه را بین آنها تقسیم می کند.
البته قبل از تقسیم آنها وکیل باید تمام تعهدات مالی متوفی یا بدهی‌های او را پرداخت نماید و یا حتی مهریه زوجه ، حقوق خدمتکاران ، چک ها و بدهی‌هایی که دارد پرداخت نموده و پس از آن مابقی بین ورثه تقسیم می شود.

وکالت مربوط به طلاق توافقی

یکی دیگر از وظایف وکیل دادگستری تهران مطالعه در رابطه با طلاق و جدایی افراد به صورت توافقی یا غیر توافقی می باشد. طلاق توافقی یکی از راه های اتمام زوجیت ۲ نفر می باشد. که با رضایت دو طرف انجام می گیرد. اگر وکیل در رابطه با این نوع قرارداد وکالت کسی را قبول کند، در این صورت به نمایندگی از او در دادگاه های خانواده حاضر می شود و پرونده را پیگیری می‌کند.

در این موارد باید گواهی عدم سازش صادر شود . تنظیم دادخواست با توجه به مواردی که باید در آن ذکر شود به عهده وکیل پایه یک دادگستری خانم یا آقا می باشد. طبق قانون حمایت از خانواده در مرحله اول دادگاه تلاش می‌کند تا صلح و دوستی بین دو طرف ایجاد کند.

اگر فعالیت های دادگاه برای جلوگیری از جدایی دو طرف فایده ای نداشت. دادگاه خانواده گواهی عدم سازش را صادر میکند. اگر صلح و سازش بین دو طرف حاکم شد و زوجه توانستند گواهی عدم سازش دریافت کنند . موظفند تا سه ماه با مراجعه به دفتر ثبت ازدواج و طلاق صیغه طلاق را جاری کرده و در مدارک خود ثبت کنند.

وکیل دادگستری تهران جنوب

وکالت در مورد جرم های کیفری توسط وکیل دادگستری تهران

البته وکیل دادگستری تهران هم می تواند در صورتی که یکی از دو طرف حاضر به همکاری نشد، به نمایندگی از او در دفاتر حاضر شود و صیغه طلاق نیابتی جاری گردد.

وکالت در مورد جرم های کیفری توسط وکیل دادگستری تهران

وکیل دادگستری تهران  از نظر قانون قدرت این را دارد که در رابطه با تمام پرونده های حقوقی دفاع از موکل را انجام دهد .علاوه بر آن می‌تواند در اختلافات کیفری و امور مربوط به جرم و جنایت نیز پرونده قبول کند. طبق قانون کیفری از لحظه ای که یک نفر مرتکب جرم می شود. و دستگیر می شود می تواند یک وکیل همراه خود داشته باشد.
وقتی فردی بر اساس قانون و مقررات تحت تعقیب قرار می‌گیرد باید در دادگاه حاضر شود .و از حق خود دفاع کند و در این صورت یکی از حقوق مسلم موکل استفاده از وکلا است. اگر فردی قادر به گرفتن وکیل نبود مسئولین دادگستری موظفند که شرایط را برای فراهم کنند. تا حداکثر یک ساعت می تواند با یک وکیل حقوقی صحبت کند.

علاوه بر این طبق قانون کیفری طرفین دعوا میتوانند در دادگاه وکیل خود را همراه بیاورند.

روش های عقد قرارداد وکالت با وکیل دادگستری تهران

در برخی مراکز و موسسات حقوقی وکیل پایه یک دادگستری تهران مشاوره رایگان دارد. برای عقد قرارداد و تنظیم وکالت نامه بین وکیل و موکل،  وکیل پایه یک دادگستری خانم یا آقا فرقی نمی کند. به طور کلی دو راه برای انعقاد قرارداد وکالت نامه وجود دارد یک روش حضوری و دوم غیرحضوری.

وکیل دادگستری تهران و شهرستان ها

مشاوره با بهترین وکیل دادگستری تهران

در روش حضوری افراد می توانند در دفتر وکلا حاضر شده یا به یک موسسه حقوقی مراجعه کنند . مطابق وقت قبلی که گرفته‌اند با یک وکیل خوب مشورت نمایند . در روش غیر حضوری نیاز نیست افراد از خانه خود خارج شوند .و با استفاده از اینترنت و سامانه های آنلاین یا تلفنی وکالت نامه تنظیم کنند .که معمولاً این کارها را در شرکتهای حقوقی که چنین خدماتی ارائه می دهند،
راحت تر می توان انجام داد.

مشاوره با بهترین وکیل دادگستری تهران

یکی از کمک هایی که یک وکیل دادگستری تهران می تواند به ما ارائه دهد ، مشاوره در امور حقوقی می باشد . در مشاوره های حقوقی قبل از مرحله های ورود به وکالت و تنظیم قرارداد . فرد مراجعه کننده فقط در رابطه با مسئله ای که با آن روبرو است با وکیل مشورت می کند. تا مسیر درستی که باید طی کند را مشخص کند.

نوع وکیلی که باید مراجعه کند. نوع پرونده او را برایش مشخص می کنند تا بداند که دقیقا به کجا و به چه نوع وکیلی مراجعه کند؟ و از چه روشی پرونده خود را پیش ببرد تا به نتیجه مطلوب برسد.

وکیل دادگستری تهران به چه کسی می گویند؟

زمان جستجوی وکیل دادگستری تهران باید بدانیم که وکیل دادگستری تهران به وکیلی می‌گویند .که کلیه امور حقوقی مربوط به استان تهران را انجام میدهد. بسیاری از افراد در زمینه های مختلف مثل دعوا های کیفری و حقوقی مانند ارث ، نفقه ، کلاهبرداری ها و غیره نیاز دارند که با یک نفر مشورت کنند.

که در زمان پیش آمد این موارد به چه مسیری باید پیش روند و چه راهی را باید در پیش بگیرند. تا بتوانند با سرعت بالا و با احتمال موفقیت بالا به نتیجه برسند . و از خسارت‌های احتمالی جلوگیری کنند. یکی از راههای خوب در این زمینه مراجعه به موسسه های حقوقی می باشد.

وکیل کاربلد دادگستری تهران

وکیل دادگستری تهران به چه کسی می گویند؟

در موسسات حقوقی معمولاً از تعدادی وکیل متخصص در زمینه های مختلف استفاده می‌شود . با مراجعه به آنها یا گرفتن . شماره وکیل پایه یک دادگستری یا شماره وکلای تهران و یا گرفتن لیست اسامی وکلای دادگستری تهران یا حتی حضوری روند پرونده مان را مشخص کنیم.

در این شرایط موسسه حقوقی به ما کمک می کند که به اشتباه نرفته . و هزینه‌های زیادی خرج نکنیم. معمولاً این نوع مشاوره ها در جلسه اول رایگان است. در حالیکه مراجعه به دفاتر وکلا از همان ابتدا باید با پرداخت هزینه صورت می گیرد .

اسامی وکلای تهران به ترتیب حروف الفبا

گاها دیده می شود افراد در جستجوی وکیل دادگستری تهران به دنبال اسامی وکلای دادگستری تهران می باشند. که الزاما لیستی از بهترین یا برترین وجود ندارد . و در شهر تهران وکلای توانمند زیادی وجود دارند اما نکته اصلی این است یک وکیل دادگستری تهران اگر بخواهد تخصصی کار کند. باید در یک یا سه حوزه خاص پونده بپذیرد.

بنابراین بهترین وکیل دادگستری تهران فردی است که علاوه بر داشتن دانش آکادمیک و آشنایی با مقررات و قوانین به روز ، پرونده های زیاد تخصصی را با موفقیت سپری کرده باشد . همچنین در یک حوزه خاص تجربه بالایی داشته باشد. که البته این تخصص او در  تعیین حق الوکاله تاثیرگذار است و مبلغ حق الوکاله را بالاتر می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *