بلاگ

وکیل خانواده خوب کیست؟ اهمیت وکیل خانواده در دعوای خانوادگی

وکیل خانواده خوب

خانواده کوچکترین واحد اجتماعی و از طرفی مهم‌ترین آن است. یک خانواده با ازدواج زن و مرد شکل می‌گیرد و با فرزنددار شدن گسترش پیدا می‌کند. زن و مرد اگر روش درستی را برقراری روابط خود پیش گیرند. تا آخر عمر همراهان خوبی در کنار هم و در کنار فرزندان هم خواهند بود. از طرفی فرزندان خوبی پرورش داده و تحویل اجتماع خواهند داد. در مقابل هستند خانواده‌هایی که کم‌کم به مشکل می‌خورند،.از ضعف در برقراری ارتباط مؤثر برخوردارند و ممکن است به طلاق و جدایی برسند. در این صورت مشکلات متعددی برایشان بوجود می‌آید. مشکل نفقه، طلاق، حضانت فرزندان، مهریه و… . اینجاست که نیاز به وکیل خانواده پیدا می‌کنند. در تهران وکیل پایه 1 دادگستری تهران می‌تواند یک وکیل خانواده خوب باشد. مشکلات و دعاوی خانوادگی هر روز بیشتر از قبل در جامعه احساس می‌شود. برای اثبات این حرف کافی است سری به دادگاه‌های خانواده بزنید. از راهروهای شلوغ دادگاه‌ها خواهید فهمید. چقدر حضور یک وکیل خبره ضروری است. برای آشنایی با وکیل خانواده در ادامه مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بدانید : بهترین وکیل قم

ویژگی‌های وکیل خانواده خوب

وکیل خانواده همچون سایر وکلا در حوزه‌های مختلف باید تخصص خود را در حوزه مربوط به شغل خود بالا ببرد. مطالعه کافی داشته باشد و اطلاعات خود را از محیط و جامعه به روز کند. فن بیان عالی داشته باشد تا بتواند در جریان حل پرونده در مقابل قاضی صریح و روشن دفاعیه را انجام دهد. تجربه خود را بالا ببرد و ارتباط خود را با افراد گسترش دهد تا یک وکیل خوب و شناخته‌شده شود. او باید آگاهی خود را از دیوان عالی کشور، دادگاه تجدید نظر و رویه دادگاه‌ها بالا ببرد.

وکیل خوب قم در اولین قدم پس از مطالعه پرونده باید کلی جوانب پرونده را بررسی کند . و تمام مراحل را با موکل خود در میان بگذارد. وکیل دعاوی خانواده ابتدا رویه صلح و سازش را پیش می‌گیرد. یعنی سعی می‌کند با مشاوره اختلاف و ناراحتی بین زن و مرد را حل کند. چنانچه راهی برای سازش وجود نداشت. اقدام به طرح دعوا می‌کند و پرونده را به نفع موکل خود پیگیری می‌کند.

گاهی بعضی وکلای خانواده خدماتی ارائه می‌دهند که به آنها وکیل خانواده  می‌گویند. آنها تمام کار را به صورت حضوری انجام نمی‌دهند اما برای حل دعاوی و مشکلات خانواده مشاوره حضوری  انجام می‌دهند. سعی کنید همیشه دنبال وکیل باتجربه و خوب باشید . و بهترین وکیل را انتخاب کنید . تا با خیال راحت پرونده خود را به او بسپارید.

وکیل دعاوی خانواده

مشاوره حقوقی وکیل خانواده در قم

یک وکیل خانواده قبل از پذیرش پرونده می‌تواند به صورت تلفنی و یا آنلاین مشاوره حقوقی بدهد. اگر وکیل خوب و با تجربه‌ای باشد.  خیلی خوب می‌تواند شما را راهنمایی کند. اغلب خانم‌هایی که برای مشکلات خانوادگی خود به دنبال وکیل می‌گردند دوست دارند وکیل خانواده  بگیرند.

چرا که ممکن است به خاطر همجنس بودن درک بهتری از وضعیت  داشته باشند و بتوانند با همدردی بهتر پرونده را به نتیجه برسانند. مشاوره حقوقی وکیل قم باعث می‌شود از بسیاری مشکلات که بعدا ممکن است به وجود آید جلوگیری شود. بنابراین توصیه می‌شود قبل از بستن قرارداد به وکیل  برای حل دعاوی و طرح دعوا، حتماً از مشاوره حقوقی کمک بگیرید. تا ضرر نکنید. اگر از مشاور حقوقی وکیل خانواده استفاده کنید از اتلاف زمان و هزینه جلوگیری کرده و نتیجه بهتری از روند کار خود خواهید گرفت.

وقتی پرونده شما به وکیل خانواده داده می‌شود. تمامی مراحل از زمانی که پرونده به دادخواست تقدیم می‌شود تا زمان اجرای حکم از طریق وکیل دعاوی خانواده در گروه وکلا صبا در قم و تهران  دنبال می‌شود. بنابراین در هیچ یک از مراحل حضور موکل ضروری نیست مگر در زمان ابلاغ از طرف دادگاه، در این صورت حضور موکل در دادگاه ضرورت پیدا می‌کند.

 

 

حوزه فعالیت وکیل خانواده

یک وکیل خوب می‌تواند در حوزه های مختلف به شما مشاوره بدهد و یا پرونده خانوادگی شما را دست بگیرد. حوزه‌های فعالیت و خدمات یک وکیل خانواده در تهران و سایر شهرستان‌ها عبارت است از:

اذن در نکاح

عقد دائم و موقت

نامزدی و مشکلات برهم زدن آن

شرط های ضمن عقد

مهریه و موارد مربوط به آن

جهیزیه و موارد مربوط به آن

طلاق و موارد مربوط به آن

تمکین و نشوز

حق نفقه

حضانت فرزندان

ملاقات فرزندان پس از جدایی و یا فوت یکی از زوجین

 

یک وکیل خانواده خوب می‌تواند مشاوره تخصصی ارائه بدهد. همچنین می تواند خدماتی مثل مشاوره حقوقی تلفنی و یا مشاوره حقوقی آنلاین داشته باشد تا خانواده‌ها بهتر و راحت‌تر بتوانند پیگیر مشکلات خود شوند.

 

وکیل خوب خانواده

وکیل آنلاین 

در گذشته ارتباطات محدودتر از الآن بود. اینترنت و خدمات دیجیتالی به گستردگی دنیای امروز نبود و مردم تنها به صورت حضوری و با گرفتن وقت قبلی می‌توانستند وکیل خود را ببینند و مشاور حقوقی از او بگیرند. آنها می‌توانستند تنها به صورت حضوری موضوعات حقوقی خود را با او در میان بگذارند. اگر مشکلی در آن زمان برایشان به وجود می‌آمد زمان ملاقات خود را از دست می‌دادند و باید مجدداً نوبت ملاقات حضوری می‌گرفتند. اما در عصر دیجیتال که ارتباطات شکل و شمایل دیگری به خود گرفته است. راه‌های ارتباطی به صورت اینترنتی همه دنیا را به هم وصل کرده است و ارتباطات رایانه‌ای و مخابراتی ارتباط با وکلا را راحت تر کرده است.

خدمات وکیل آنلاین از خدمات یک وکیل خانواده خوب است که کار را برای مراجعه‌کنندگان سهل و آسان کرده است. در حوزه دعواهای خانوادگی گاهی افراد حتی امنیت جانی ندارند که از خانه بیرون بیایند و مستقیماً به دفتر کار وکیل و یا دادگاه مراجعه کنند. در این صورت گرفتن یک وکیل آنلاین در قم  کمک زیادی به آنها خواهد کرد. وکیل خانواده قم می‌تواند به شما مشاور حقوقی بدهد و یا به صورت آنلاین پرونده شما را دست بگیرد و پیگیر کار و مشکلات خانوادگی شما شود.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *