بلاگ

وکیل خانواده تهران

وکیل کاربلد دادگستری تهران

وکیل خانواده در تهران همانطور که مشخص است وکلای خانواده بر سر مسائلی تمرکز می کنند که بر خانواده ها تاثیرگذار است. آنها با مشکلات و مسائلی مانند جدایی حضانت فرزند،  مهریه و غیره می پردازند. حوزه تخصصی هر وکیل عنوان کاری او می باشد. مثلا وکیلی که روی پرونده املاک در تهران کار می کند وکیل ملکی تهران است.

بهترین وکیل خانواده در تهران و یا کلا هر وکیلی در حوزه خانواده وظایف اصلی چون  تهیه طرح دعوای قراردادهای وصیت نامه ، قرارداد پیش از ازدواج ، مهریه ، نفقه ، طلاق  و سایر اسناد دارا می باشند.

هر آنچه باید در مورد تبدیل شدن به یک وکیل خانواده بدانیم/ وکیل خانواده در تهران مشاوره

بیشتر وکلا دوست دارند که به موکلان خود کمک کنند. اما در واقع فقط تعدادی از آنها به صورت موفقیت آمیز می تواند از عهده این کار بر آیند. از این گذشته مواردی که در اغلب پرونده های حقوقی خانواده مطرح میشوند مانند حضانت فرزند ،رعایت عدالت برای همسر ،طلاق و غیره موارد پیچیده هستند .

وکلای حقوق خانواده با استفاده از تخصص گسترده خود در زمینه حقوقی نقش حیاتی در کمک به افراد در گذراندن این دوران تلخ و رسیدن به نتیجه مطلوب دارا هستند.

وکیل خوب خانواده تهران چه وظایفی دارد و وکیل خانواده چیست؟

همانطور که از اسمش پیداست ، بهترین وکیل خانواده در تهران ، روی مسائلی تمرکز می‌کنند که بر خانواده تاثیر می گذارد آنها به مسائلی مانند :

 • جدایی زوجین
 • اختلافات
 • فرزندخواندگی
 • حضانت فرزند
 • و غیره می پردازند.

وظایف معمول آنها شامل تهیه طرح پیش نویس قراردادهایی چون  وصیت نامه ، قراردادهای پیش از ازدواج و سایر اسناد شبیه این است.

همانطور که بهترین وکیل ملکی تهران در دعاوی ملکی تهران تمرکز دارد. یک وکیل در تهران چه وکیل ملکی تهران باشد چه وکیل خانواده تهران طلاق یا امر ازدواج ، باید تمام قوانین را از قانون اساسی گرفته تا قانون مالیات و املاک و مستغلات و غیره بداند. اما برای قبول پرونده باید حتماً در زمینه خاص آن مثل ملکی یا خانوادگی تخصص داشته باشند.

برای مثال در مورد پرونده های پیچیده ای مثل طلاق ، ملاحظات زیادی به وجود آید. که مثلاً طرفین تقصیرکارند. یا بدون تقصیر اند  و توافقی چگونه دارایی ها تقسیم میشود. راه های احتمالی برای حل اختلافات و آشتی افراد، مشکلات روانشناس ، حضانت ، نفقه و مهریه

وکیل خانواده در تهران

طبق قانون بر اساس کانون وکلای دادگستری تهران یک وکیل پایه یک دادگستری می تواند در هر موضوع پرونده های از موکلش دفاع کند هرچند تخصصی بودند در موارد خاص می تواند دلگرم کننده تر و کمک کننده تر باشد. وکیل خانواده رایگان ، معمولا از طرف موسساتی معرفی می شوند که برای مشاوره کلی و تعیین مسیر به موکل رهنمود می دهند.

از طرفی با توجه به پیچیدگی و گستردگی علم حقوق وقوانین و مقررات با وجود اینکه هر وکیل چه  وکیل خانواده خانم در تهران و چه آقا ، حق این را دارد که از هر مدل پرونده دفاع کند، اما با گذشت زمان به دلیل پیچیدگی های خیلی زیاد در هر حوزه مانند ملکی خانوادگی ، حقوقی و غیره تصمیم می گیرد .

در یک رشته و زمینه خاص مثل وکیل خانواده تهران وارد شده و در آن تخصص پیدا کند. بنابراین وقتی میگوییم وکیلی یک وکیل ملکی است ، یک وکیل ملکی تهران یا یک وکیل خانواده است . به این معنا نیست که پرونده‌های دیگری را نمی تواند قبول کند. بلکه به این معناست که در این زمینه پرونده های زیادی را قبول کرده و تجربه در این زمینه دارد.

وکیل پایه یک دادگستری چه تفاوتی با پایه دو دادگستری دارد

اینکه یک وکیل ، پایه یک دادگستری است و یا پایه دو ، اصطلاحی است که بیشتر برای کلاس گذاشتن استفاده میشود . و اصطلاحی از رواج افتاده است.  امروزه از نظر کانون وکلای دادگستری تهران کلیه وکیل ها به دو قسمت تقسیم می شوند: وکیلی که دوره کارآموزی را سپری می‌کند وکلایی که دوره کارآموزی را گذرانده و وکیل شده اند.

چه وکیل دعاوی ملکی ، کیفری ، حقوقی و چه وکیل خانواده تهران. کاراموزان افرادی هستند که پس از موفقیت در آزمون وکالت دوره های حدود دو سال را در کنار یک وکیل دادگستری می گذرانند . پس از این دوره می توانند پروانه وکالت بگیرند. و با پرونده های ساده تر شروع کند.

دادگاه خانواده انواع دعاوی در دادگستری یکی از دادگاههای حقوقی دادگاه خانواده است که به اختلافات و شکایت مربوط به خانواده ها رسیدگی می کند یک سری از دادگاه ها فقط همین مبحث اختصاص دارند بر اساس قانون چهارم حمایت خانواده که در سال ۱۳۹۲ تصویب شد که موارد زیر در دادگاه خانواده بررسی می‌شود:

شرط های ضمن عقد مهریه جهیزیه نفقه نکاح با وقت و دائم دوران نامزدی و خسارت بر هم خوردن آن ولایت قدیمی و غیره نفقه اقارب مسائل مربوط به فرد غایب مفقودالاثر سرپرستی کودکان بی سرپرست هستند اهدای جنین و غیره.

وکیل متخصص پرونده های دادگاه خانواده

پرونده هایی که در دادگاه خانواده مطرح می‌شوند بسیار متنوع و گسترده اند در این شرایط باید دقت کرد که کدامیک را می‌توان به عنوان وکیل خوب خانواده انتخاب کرد. و مطمئن بود که می تواند از حق ما دفاع کندو با تمام ریزه‌کاری‌های قوانین و پرونده ها آشنا باشد .همچنین تجربه های زیادی در دفاع از پرونده های خانواده داشته باشد .

 

وکیل خانواده خوب در تهران را چطور پیدا کنم

یکی از شلوغ ترین و بیشترین پرونده هایی که در دادگاه خانواده مطرح می شود اختلافات ناشی از مشکلات زناشویی است . مانند طلب مهریه درخواست طلاق طلب نفقه تمکین و مانند آن درست است که طلاق و جدایی مسئله مطلوبی نیست . ولی همه ازدواج ها هم تا آخر عمر برقرار نمی ماند . متاسفانه گاهی منجر به جدایی می شوند.

و به دلایل متفاوتی مثل اعتیاد، عدم تمکین، عدم پرداخت نفقه ،بیماری های خاص و غیره . یکی از طرفین اقدام به طرح دعوای خانوادگی برای جدایی کند. در این صورت انتخاب یک وکیل خانواده تهران بسیار مهم است .که هم کار را سریع از پیش ببرد، چرا که فرد در شرایط روحی خوبی قرار ندارد .و هم این که با کمترین هزینه کار را به نتیجه برساند.

برای انتخاب وکیل فرقی نمی کند . که مثلا وکیل خانواده تهرانسر یا وکیل خانواده تهرانپارس و یا هر منطقه دیگری باشد. شما درصورت نیاز به وکیل خانواده در تهران برای طلاق یا ازدواج یا هر مسئله مرتبط با اینها می توانید از هرجایی برای خود وکیل خوب انتخاب کنید.

 

مواردی که در اختلافات خانواده مطرح می‌شوند

اختلافات خانوادگی بسیار متنوع اند. وکیل خانواده تهران وکیلی است که در رابطه با این موارد تجربه و دانش کافی داشته باشد.

 1. خسارت های ناشی از بهم خوردن نامزدی
 2. بازپس گیری
 3. جهیزیه
 4. طلب کردن مهریه
 5. طلب نفقه برای فرزند یت  زوجه و غیره
 6. برقراری شروط ضمن عقد
 7. و غیره

6 دیدگاه در “وکیل خانواده تهران

 1. زهرا گفت:

  سلام مطالب خیلی مفید و ارزشمندی بود ممنون از شما

 2. هدی گفت:

  عالی و جالب بود
  ممنون

 3. sahand گفت:

  مقالتون خیلی جالبه جواب خیلی از سوالاتم را گرفتم

 4. شادی2 گفت:

  نمرتون بیسته
  خیلی خوب بود

 5. سما گفت:

  چقدر عالی بود ممنون

 6. ثقفی گفت:

  بسیار مفید و آموزنده
  سپاس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *