دسته‌بندی نشده

وکیل ثبتی تهران

بهترین وکیل ثبتی در تهران

مسائل مربوط به ثبت درباره قسمت‌هایی مانند ثبت املاک، اسناد رسمی، شرکت‌ها، نام برند و شرکت، ثبت احوال و ثبت اختراع است. احتمال دارد این مدل مسائل مرتبط با دعاوی ثبت اسناد، اعتراض به ثبت املاک یا تحدید حدود، تعیین وضعیت زمین و ملک فاقد سند رسمی، سند مالکیت معارض، اجرای اسناد رسمی لازم‌الاجرا، تخلفات ثبتی و یا اعتراض به حقوق ارتفاقی و.. باشد. در مورد کلیه این مسائل، شخص متخصص به نام وکیل ثبتی در تهران می‌تواند به شما کمک کند.

لازم به توجه است که ثبت اسناد و املاک تنها در مواردی که ضابطه‌گذار پیش بینی کرده، الزامی است. اسناد ممکن است رسمی یا عادی بوده و همچنین اسناد رسمی در اداره ثبت اسناد تنظیم می‌شوند.

اسناد رسمی خیلی کم احتمال دارد خدشه‌دار شوند و این کار گام مهمی برای کاهش جرایم اعمال ثبتی به حساب می‌آید. امروزه با افزایش فعالیت‌های تجاری، تمایل اشخاص به ثبت شرکت‌های تجاری و لزوم تغییرات و ثبت آنها در اداره ثبت شرکت‌ها دچار افزایش شده و با این تغییرات، لزوم حضور وکیل ثبتی نیز به شدت حس می‌شود.

وکیل ثبتی کسی است که با اشراف به کلیه آیین‌نامه‌های ثبت و تجاربی که دارد، کلیه جوانب پرونده را بررسی کرده و سپس با داشتن اطلاعات کافی، عمل تنظیم دادخواست و یا دفاع از موکل را انجام می‌دهد. وکیل ثبتی برای ثبت ملک یا ثبت اعیان و عرصه ملک مورد عقیده موکل، مطابق ضابطه ثبت عمل می‌کند.

 

وکیل ثبتی تهران

تفاوت دعاوی ثبتی و ملکی

بسیاری از اشخاص، خیال می‌کنند دعاوی ثبتی و ملکی یکسان هستند، ولی این دو در واقع متفاوت از هم هستند. دعاوی ملکی مربوط به خود ملک است، در حالی که دعاوی ثبتی مرتبط به عملیات ثبت سند می‌باشد. این موارد از جمله اشتباهات ضابطه ثبت است که نیازمند به یک وکیل خوب دعاوی ثبتی بوده و امروزه این نیاز بیش از پیش احساس می‌شود. شایان توجه است که مرجع قانونی حل و فصل اختلافات و بررسی دعاوی ثبتی، محاکم عمومی شهرستان‌ها می‌باشد.

 

مراجع صالح رسیدگی به دعاوی ثبتی

بررسی قسمتی از اختلافات مانند ثبت اسناد، ثبت املاک و اجرای اسناد رسمی لازم‌الاجرا، در شایستگی ذاتی محاکم دادگستری بوده که در ماده ۱۶ و ۲۰ ضابطه ثبت، به آن تصریح شده‌است.

بررسی قسمت دیگر مانند رفع اختلافات مرتبط با ثبت اسناد و املاک و اشتباهات پیش آمده، وظیفه هیأت نظارت و شورای عالی ثبت بوده که در ماده ۲۵ ضابطه ثبت بیان شده‌است.

سازمان ثبت و اسناد مملکت متولی قانونی امور ثبتی در کشور است. پیشینه تشکیل این سازمان به دوره قاجار بازمی‌گردد. سازمان ثبت اسناد وابسته به قوه قضاییه می‌باشد و دفاتر اسناد رسمی و دفاتر رسمی ازدواج و طلاق جزو زیرمجموعه‌های این سازمان هستند. خوب است بدانید که ضوابط ثبت یکی از قوانین با اهمیت و پیچیده در کشور است.

وکیل امور ثبتی

وکیل امور ثبتی فردی است که آگاهی زیادی به قوانین مربوط به امور ثبتی دارد. این نوع وکیل می‌تواند با فرم رسمی در دفتر اسناد رسمی توسط موکل انتخاب شود. به این صورت که فرد موکل با مراجعه به دفترخانه اسناد رسمی، فردی را به عنوان وکیل ثبتی، در اجرای امورات ثبتی انتخاب می‌کند. نوع دیگر وکیل امور ثبتی اینگونه است که شخص موکل، به یکی از وکلای دادگستری که توانایی و پروانه نمایندگی دارد، وکالت می‌دهد.

وکیل امور ثبتی کسی است که به طور معمول بر قوانین ثبتی احاطه دارد. او پرونده و مسئله مربوط به امور ثبتی موکل خود را بررسی کرده و از تضییع حقوق او خودداری می‌کند. سند رسمی سندی است که در دفتر اسناد رسمی ثبت می‌شود. اینگونه سندی معتبر بوده و لازم الاجرا است. سند رسمی نسبت به دو جانب و اشخاص ثالث معتبر است و اگر کسی اعتراضی به آن دارد، می‌تواند ادعای جعل کند.

وکیل امور ثبتی تهران

وکیل امور ثبتی چه کاری انجام می‌دهد؟

وکیل امور ثبتی در تهران از طرف موکل خود وظیفه دارد برای ثبت ملک یا منزل یا ثبت اعیان و عرصه ملک مورد عقیده موکل، طبق ضابطه ثبت عمل کند. افزون بر اینها، اجرا کار ثبتی، ثبت شرکت‌ها، ثبت برند و علائم تجاری، عرضه دادخواست و تشکیل پرونده و سایر امور مرتبط با ثبت، همگی در حیطه وظیفه وکیل ثبتی است.

از جمله جاهایی که زیرمجموعه ثبت و اسناد رسمی بوده، دفاتر اسناد رسمی و همین‌طور دفتر ازدواج و طلاق است که توانایی انجام اموری مانند موارد زیر را دارند:

  • اجرای خدمات ثبتی
  • تعیین و ثبت حدود و داده‌های مالکیت
  • تسهیل معاملات رسمی
  • اعمال نظارت و بازرسی، استاندارسازی و اصلاح قانون و مقررات
  • اطلاع‌رسانی و پاسخگویی به امور ثبتی
  • ثبت شرکت‌ها و مؤسسات
  • تنظیم اسناد رسمی
  • ثبت اختراعات و علائم تجاری
  • اجرای مفاد اسناد رسمی

اگر شما در زمینه ثبت و همین‌طور اسناد رسمی در دسته‌های گوناگون تجاری فعالیت می‌کنید، حتما نیاز به یک وکیل پایه یک برای امور ثبتی دارید که شما را آگاه کرده و از آسیب احتمالی جلوگیری کند.

بهترین وکیل ثبتی

بهترین وکیل ثبتی کیست؟

نوع دیگری از وکیل امور ثبتی آن دسته از وکلای دادگستری هستند که توانایی بالایی داشته و دارای پروانه نمایندگی هستند. به طور کلی وکیل امور ثبتی، وکیلی است که در کار ثبتی فعالیت می‌نماید. می‌تواند به شما کمک کند تا پرونده خود را به صورت درست حل کنید. این وکیل با توجه به تسلط کامل به قانون و مقررات کار ثبتی و با استفاده از دانشی که دارد، قدم‌های محکمی را برای احقاق حق و منافع شما انجام می‌دهد.

در بعضی مواقع ممکن است پرونده موکل به پیچیدگی برخورد کند. هر وکیلی نتواند این کار را انجام دهد؛ در این صورت شما باید با یک وکیل امور ثبتی مشاوره کنید تا بتوانید به راحتی و با کمک او، آن را انجام دهید.

استفاده از وکیل امور ثبتی برای دعاوی ثبتی علاوه بر اینکه یک موضوع مهم محسوب می‌شود، موجب انجام بهترین دفاع و پایان اینگونه مسائل خواهدشد.

امروزه بسیاری از وظایف و امورات مربوط به سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به روش الکترونیکی و اینترنتی انجام می‌شود و به همین خاطر نیاز به حضور شخص در دفاتر و ناحیه ثبت نسبت به قبل بسیار کمتر شده است و از طرفی پیچیدگی دامنه وسیع کار ثبتی، منجر به پیدایش مشکلات مختلف کار حقوقی شده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *