بلاگ

وکیل ملکی چیست؟ | 12 ویژگی برتر وکیل متخصص ملکی

نحوه محاسبه حق الوکاله

وکیل ملکی چیست؟ این سوالی است که افرادی که با دعاوی ملکی روبرو می شوند مطرح می کنند. قسمت زیادی از دعاوی طرح‌شده در مراجع حقوقی به حوزه املاک مربوط می‌شود. مقصود از ملک، اموالی است که غیرمنقول می‌باشند که زمین، خانه و آپارتمان از جمله مهم‌ترین این موارد است.

با توجه به قیمت زیاد املاک، پرونده‌های مهمی نیز در این زمینه مطرح می‌شود. قوانین مربوط به ثبت و آیین‌نامه‌های موجود، پیچیدگی‌های زیادی دارند که در صورت بروز اختلاف، وجود یک فرد متخصص بسیار مهم است. وکیل ملکی تهران در شهرهای بزرگی مانند تهران می‌تواند در پیگیری و حل پرونده‌ها بسیار کمک کننده باشند.

چرا مراجعه به وکیل ملکی مهم است؟

بهترین وکیل ملکی فردی است که در دعاوی املاک غیر منقول، اقدام به وکالت با مستندات اصولی می‌کند. یکی از وظایف وکیل ملکی انلاین یا حضوری، وکالت در دعاوی ملکی و دفاع از حقوق موکلین خود می باشد. دعاوی مانند الزام به تنظیم سند رسمی، خلع ید، تصرف عدوانی، مزاحمت، ممانعت از حق، فروش مال غیر، مطالبه وجه التزام، تقسیم املاک مشاع، ابطال یا فسخ قرارداد و غیره .

مراجعه به وکیل ملکی

چرا مراجعه به وکیل ملکی مهم است؟

هزینه وکیل دعاوی ملکی چگونه مشخص می‌‌شود؟

تعیین حق الوکاله وکلا کمی پیچیده است. هزینه وکیل دعاوی ملکی در پاسخ به این سوال که وکیل ملکی چیست؟ واضحتر  مشخص می شود. از سمت عدل ایران مبلغی عرفی برای حق الوکالت قرار داده شده است. اما بر اساس تجربه و تخصص وکلا و سختی پرونده ، این مبلغ تغییر می کند.

وکیل ملکی چیست؟

اشخاصی که به وکالت از اصحاب دعوی، در دادگاه حاضر شده و به دفاع از آنها می‌‌پردازند، یا وکیل پایه یک دادگستری هستند و یا وکیل مرکز وکلای قوه قضاییه. برخی از وکلا به صورت تخصصی در حوزه املاک، به وکالت از افراد مشغول هستند که به آنها، وکیل دعاوی ملکی گفته می‌‌شود.

البته وکلای ملکی مانند سایر وکلا، می‌‌توانند در پرونده‌های دیگر همچون دعاوی خانوادگی یا دعاوی کیفری نیز وکالت کنند. اما به این دلیل به آنها وکیل ملکی گفته می‌‌شود که اصولا از پذیرش پرونده‌های دیگر خودداری کرده و به صورت تخصصی در دعاوی ملکی ، مشغول به فعالیت هستند.

وظایف وکیل ملکی

قبل از انتخاب وکیل مناسب برای پرونده خود بهتر است این مفاهیم را خوب بدانیم. وکیل ملکی چیست؟ وکیل ملکی چه وظایفی دارد؟ وکیل ملکی موظف است که طبق مفاد وکالت‌نامه، در دعوای ملکی، به دفاع از موکل خود پرداخته و برای احقاق حقوق وی تلاش نماید، بطور منظم اقدام به پیگیری پرونده موکل بنماید.

علاوه بر اینها، از جمله وظایف وکیل ملکی خوب می‌‌توان به انعقاد قرارداد با موکل خود و تعیین مبلغ دقیق حق‌الوکاله اشاره نمود. اما در ضمن وظایف عادی که تمام وکلا دارند، در حوزه وکالت ملکی، وی می‌‌بایست از تخصص خود در حوزه امور مربوط به املاک، برای دفاع از موکل استفاده کند.

مشاوره رایگان وکیل ملکی

در برخی موارد وکیل ملکی مشاوره رایگان دارد. در واقع برخی موسسات برای راهنمایی و پیدا کردن مسیر موکل این کار را انجام می دهند . آن ها در جلسه اول به او مشاوره رایگان ارائه می دهند. این معارفه و مشاوره کمک می کند ابهامات فرد برطرف شود.
از طرفی موکل بهتر می تواند تصمیم بگیرد با چه نوع وکیلی و با چه هزینه ای کار را شروع کند.و با خیال راحت در جهت رفع مشکل خود گام بر می دارد.

 پیدا کردن وکیل ملکی خوب  

پیدا کردن و انتخاب یک وکیل ملکی کاربلد ، برای بسیاری از اشخاص، ممکن است دغدغه‌ساز باشد. اگر قصد دارید یک وکیل ملکی خوب پیدا کنید، ابتدا باید بدانید وکیل ملکی چیست؟ و از کجا باید وکیل خوب را پیدا کنید. ابتدا می‌‌بایست به صورت تخصصی، اقدام به جستجوی وکیل مورد نظر نمایید.

بهتر است در این زمینه از مشورت موسسات معتبر و با سابقه ای مثل گروه وکلای صبا بهره بگیرید. برای مثال در دعاوی مربوط به استان تهران پیدا کردن بهترین وکیل ملکی تهران و یا وکیل ملکی خوب تهران کار سختی است. پیدا کردن وکیل ملک خوب، می‌‌تواند از طریق پرس‌و‌جو کردن از اقوام، دوستان یا آشنایان باشد.

بصورتی که اگر قبلا تجربه استفاده از وکالت ملکی توسط یک وکیل خوب را داشته‌اند، وی را به شما معرفی نمایند.

پیدا کردن وکیل ملکی

پیدا کردن وکیل ملکی خوب و کاربلد

در غیر این صورت، می‌‌توانید با جستجو در اینترنت و موسسات حقوقی که اقدام به ارائه خدمات وکالت ملکی می‌‌نمایند، یک وکیل خوب ملکی پیدا کنید. همچنین با اطلاع از شرایط مورد نظر برای وکالت ملکی و اینکه وکیل ملکی چیست؟ و وظایف آن با وی قرارداد وکالت منعقد نمایید.

نحوه تعیین حق الوکاله وکیل ملکی  

هزینه‌ وکیل دعاوی ملکی که باید برای یک وکیل ملک در نظر گرفت، نسبت به طرح دعوایی است که وکیل باید آن را به سرانجام برساند. در واقع با توجه به تخصص وتجربه یک وکیل ، حق‌الوکاله وکیل ملکی در موارد زیر خلاصه می‌شود:

  • تخصص وکیل ملکی که فوق‌العاده در نتیجه‌ کار موثر است
  • نوع طرح دعوا و پیچیدگی‌هایی که پرونده مدنظر دارد
  • علم و دانش وکیل برای نتیجه مطلوب پرونده ضروری است

 

در چه مواردی می‌توان با وکیل ملکی مشورت کرد؟

زمان انتخاب بهترین وکیل متخصص ملکی بهتر است تا حدی با مفاهیم مرتبط آشنا باشید. مثلا بدانید وکیل ملکی چیست؟ یا در چه مواردی باید سراغ وکیل ملکی رفت. همان‌طور که می‌دانید یک وکیل ملکی ممکن است در موارد مختلف بکار گرفته شود که از مهم‌ترین آنها می‌توان به‌عناوین زیر اشاره کرد:

  • دعوای ابطال سند رسمی

با توجه به اینکه سند به دسته‌های عادی و رسمی تقسیم‌بندی می‌شود، چنانچه ابطال سند به هر دلیلی ضرورت پیدا کند، نیاز به استفاده از یک وکیل ملک خوب خواهد بود. ابطال سند در مواردی مانند اسناد صوری، مجعول و غیره در نظر گرفته می‌شود.

  • دعوای خلع ید

این نوع طرح دعوا در مواقعی است که صاحب ملک در تخلیه سهل‌انگاری می‌کند و آن را به خریدار تحویل نمی‌دهد. توصیه می‌کنیم برای این منظور، حتماً به دنبال شماره وکیل ملکی که با تجربه و متخصص باشد، استفاده کنید تا اسیر پیچیدگی‌های پرونده نشوید.

  • دعوای سرقفلی

قوانین مربوط به سرقفلی و حقی که به صاحب کسب‌وکار می‌دهد، خیلی پیچیده است . اگر در این خصوص شکایتی مطرح شود، نیاز مبرم به استفاده از وکیل ملکی است که ترجیحاً باید از بهترین وکیل ملکی بهره گرفته شود.

  • دعوای رفع تصرف عدوانی

اگر ملک‌های بدون سند توسط افراد غیر، تصرف شود، نیاز به یک وکیل برای رفع و رجوع کردن این نوع مشکلات می‌باشد. بنابراین اگر ادعایی درباره‌ مال‌ شما توسط دیگران شده است، باید از وکلای دعوای رفع تصرف عدوانی کمک بگیرید.

وکیل ملکی مشاوره

در چه مواردی می‌توان با وکیل ملکی مشورت کرد؟

چرا مراجعه به بهترین وکیل ملکی مهم است؟

نیاز به حضور یک وکیل ملکی باتجربه ، در بسیاری از انواع حقوق مالی که ممکن است در آن زیان و سود اشخاص جابجا شود، احساس می‌شود. چگونگی و نحوه طرح دعوا از اهمیت بالایی برخوردار است و در روند دادرسی در تعیین محدوده حقوق اصحاب دعوا اثر اساسی دارد و در واقع به مثابه ریشه می‌‌باشد.

بنابراین برای اینکه دعوا در روند خود دچار مشکل ناخواسته و ناشی از بی‌تجربگی نباشد، لازم است بدانید وکیل ملکی چیست. و اینکه موضوعات و دعاوی ملکی را کسی پی‌ریزی و پیگیری کند که متخصص این امر است. وقتی شخصی ملک دیگری را تصرف می‌‌کند، نیاز به یک  وکیل ملکی متخصص است . وی باید تشخیص دهد که دعوای حقوقی تصرف عدوانی را مطرح کند یا کیفری.

به دلیل وجود قوانین متعدد در این حوزه، وکیل ملکی تهران یا شهرستان است که می‌‌داند مبنای ارزش معاملاتی املاک چیست و در کجا ماده 100 قانون شهرداری و تبصره‌های آن کاربرد دارد. وکیل دعاوی ملکی است که زمان مناسبی را برای ابراز ادله و اظهارات خود در نظر می­گیرد.

تا اینکه حق موکل خود را به علت استفاده نابهنگام، دستخوش تضییع نکند.

حرف آخر

آنچه واضح است این مسئله می‌باشد که همیشه امکان ضایع‌شدن حق افراد در رابطه با اموالی که دارند، وجود دارد. دعاوی ملکی مختلفی از جمله سرقفلی، فسخ قرارداد، تخلیه ملک مسکونی، دعوی تصرف عدوانی و  … وجود دارد که با تضییع حق افراد در هرکدام از آنها، فرد متحمل ضررهای مالی بسیاری می‌‌شود.

بنابراین افراد برای رسیدگی به این گونه دعاوی باید به وکیل دادگستری تهران و شهرستان مراجعه کنند.و بدانند وکیل ملکی چیست و ویژگی بارز او چه می باشد.تا به بیراهه نرفته و بتوانند درست انتخاب کنند.

 

1 دیدگاه در “وکیل ملکی چیست؟ | 12 ویژگی برتر وکیل متخصص ملکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *