بلاگ

نکاتی در هنگام طلاق باید رعایت کنیم!

بهترین وکیل قم

بهترین وکیل طلاق قم برای آن دسته از زوج هایی که در زندگی مشترک خود به بن بست رسیده اند، بسیار حائز اهمیت است. امروزه طلاق یکی از مسائل رایج و پرتکرار در جامعه تبدیل شده است و به تبع آن برای مسائل پیچیده ای که در فرآیند طلاق رخ می دهد داشتن یک وکیل خوب از اهمیت خاصی برخوردار است. خصوصاً برای ساکنین قم پیدا کردن وکیل قم خوب در بازار وکلا کار ساده ای نیست.

ناگفته نماند که بنا بر اختلافات گوناگونی که بین زوج های قمی رخ می دهد، انفصال آنها به یکی از اقسام طلاق تعلق می گیرد. شما می توانید با مراجعه به جامعه وکلا در این زمینه هم راهنمایی کافی را دریافت کنید. هم از لیست وکلای قم که در این زمینه فعالیت دارند مطلع شوید و بهترین گزینه را انتخاب کنید. برای آشنایی با بهترین وکیل قم برای طلاق تا پایان مقاله همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید: وکیل قم/چگونه با یک وکیل صحبت کنیم؟

بهترین وکیل قم برای طلاق

همانطور که می دانید اختلافاتی که بین زوج های قمی رخ می دهد بسته به موضوع جدایی بسیار متنوع است. برای همین طلاق به اقسام متفاوتی تقسیم می شود. از جمله طلاق رجعی، بائن، خلع و مبارات.

بهترین وکیل برای طلاق

طلاق رجعی

معمول ترین و رایج ترین طلاق در تمام جوامع همین نوع است. طی این طلاق در صورتی که زوجین از طلاق پشیمان شوند و قصد رجوع به همدیگر را دارند. می توانند در عده بدون صیغه مجدد عقد، به همدیگر باز گردند. در این طلاق حتما درخواست طلاق باید از طرف مرد صورت گیرد و زن حامله یا یائسه نباشد.

طلاق بائن

در این طلاق پس از جاری شدن صیغه طلاق زوجین حرام ابدی می شوند و حق رجوع به همدیگر را ندارند. این طلاق در حالات زیر اتفاق می افتد:

 1. در صورتی که قبل از نزدیکی زن و مرد از هم جدا شوند.
 2. طلاق زن یائسه
 3. طلاق سوم بعد از دو طلاق رجعی
 4. طلاق خلع و مبارات

طلاق خلع

این طلاق فقط در صورتی که زن از مرد کراهت دارد و قادر به ادامه زندگی با او نیست صورت می گیرد. می تواند در قبال بخشش مال یا مهریه به مرد، از او طلاق خلع بگیرد. در ماده 1146 قانون مدنی صراحتاً به این نوع طلاق اشاره شده است. این نوع طلاق در صورتی که مرد بر ادامه زندگی علیرغم میل زن اصرار دارد؛ از مشکل ترین نوع طلاق به شمار می رود و نیاز به گرفتن بهترین وکیل قم برای طلاق را دارد.

طلاق مبارات

گرچه این طلاق در بذل مال شبیه به طلاق خلع است اما برخلاف آن کراهت از طرف زوجین است. زن پس از بذل مال و پذیرش از طرف مرد می تواند بدون دردسر طلاق بگیرد. با تحقق شرایط طلاق که زن حامله نباشد، یائسه نباشد و در خواست طلاق از دو طرف صورت گیرد. این طلاق محقق می شود و جزو طلاق بائن به حساب می آید.

طلاق توافقی

مراحل طلاق توافقی با بهترین وکیل قم

یکی از رایج ترین طلاق در قم که شامل طلاق خلع و مبارات می شود، همین طلاق توافقی است. زوجین طی توافقنامه ای تصمیم می گیرند از هم جدا شوند. برای اینکه زوجین پس از دادخواست و طی جلسات مشاوره بتوانند زودتر مراحل طلاق را طی کنند نیاز به استخدام بهترین وکیل قم دارند. چرا که توافق بر تقسیم دارایی، نفقه، حضانت، مهریه و سایر اموال کار ساده ای نیست. بنابراین برای استخدام بهترین وکیل طلاق در قم باید دقت کنید. وکیلی که انتخاب می کنید با تجربه و متخصص در زمینه طلاق قم باشد. فن بیان بالا و از توانایی مذاکره و اقناع طرف مقابل برخوردار باشد. حتما هزینه و بودجه خود را در نظر بگیرید.

چگونه وکیل پیدا کنیم؟

 • اولین و معمول ترین کاری که هر کسی امروزه در قم انجام می دهد جستجوی اینترنتی است. پس وقتی به مسأله مهمی چون طلاق بر می خورید قطعا نیاز به راهنمایی دارید. برای پیدا کردن بهترین وکیل قم به سراغ اینترنت بروید. اولین نتایج گوگل را بررسی کنید. شما ضمن دریافت راهنما و سوابق وکلای قم می توانید از مشاوره رایگان نیز استفاده کنید. حتما نظرات سایر کاربران را ملاحظه کنید. وکلا را با هم مقایسه کنید.
 • دومین شیوه بعد از جستجوی اینترنتی، بررسی شبکه های اجتماعی است. شبکه های اجتماعی نمونه های خوبی از طلاق توافقی حل شده توسط وکلای قم به عنوان رزومه کاری به شما معرفی می کنند.
 • سومین شیوه مراجعه به کانون وکلای قم و دریافت راهنما از بهترین وکیل قم با دریافت شماره تماس و نشانی آنهاست.
 • چهارمین شیوه مشورت با دوستان و آشنایان که در این زمینه اطلاعات خوبی دارند.

بهترین وکیل قم برای طلاق از طرف زن

طبق ماده ۱۱۳۰ قانون مدنی :«زن می‌تواند هر وقت که بخواهد با رعایت شرایط مقرر در این قانون، از شوهر خود تقاضای طلاق کند.» در صورتی که زن در زندگی با مرد دچار عسر و حرج شود می تواند درخواست طلاق دهد. مواردی که جزو عسر و حرج در قانون محسوب می شوند عبارتند از: اعتیاد همسر به مواد مخدر، ترک زندگی بدون دلیل موجه به مدت 6 ماه متوالی یا 9 ماه متناوب، زندان رفتن مرد به مدت 5 سال یا بیشتر، سوء رفتارهای مرد و بیماری صعب العلاج مرد. با احراز این شرایط قانون حق طلاق را به زن می دهد و زن می تواند با استفاده از بهترین وکیل قم برای طلاق به راحتی طلاق بگیرد. برای استخدام بهترین وکیل قم از شیوه های مذکور می توان این کار را انجام داد. ما به شما  گروه وکلای صبا را پیشنهاد می کنیم.

وظایف وکیل در طلاق توافقی

برخی از کارهایی که بهترین وکیل قم برای طلاق انجام می دهد تا زوجین بتوانند بدون دردسر و حضور در راهرو دادگاه ها طلاق بگیرند عبارتند از :

 • مشاوره در زمینه حقوق و تکالیف زوجین.
 • تهیه دادخواست طلاق با شرایط قانونی.
 • حضور در جلسات مشاوره ای که از طرف دادگاه تعیین شده.
 • وکیل باید با طرف مقابل وارد مذاکره شود و شرایط طلاق را تعیین کند.
 • در صورتی که دادگاه گواهی عدم سازش را صادر کند، وکیل باید در دفترخانه ثبت طلاق حضور پیدا کند.
 • تعیین نفقه و دفاع از حقوق موکل بر عهده وکیل است.
 • همچنین حضانت فرزندان در امر طلاق را وکیل تعیین می کند.
 • وکیل وظیفه اعلام وصول مهریه برای زن را دارد.
 • دفاع از سایر حقوق مالی و غیر مالی موکل نیز بر عهده وکیل است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *