بلاگ

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین|تنظیم دادخواست اثبات مالکیت

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین|تنظیم دادخواست اثبات مالکیت چه شرایطی باید داشته باشد ؟نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین یکی از مهمترین مشکلاتی که ممکن است هر فرد با آن روبرو شود . در بین مشکلات حقوقی که بسیار متنوع اند دعاوی مربوط به امور ملکی در حیطه تخصص وکیل ملکی تهران برای تهرانی ها و یا هر شهرستان دیگری می باشد. یم گام مهم برای برنده شدن در این دعاوی تنظیم درست و دقیق دادخواست می باشد  چرا که دادگاه فقط بر اساس همان حکم می دهد.

حتما توجه داشته داشته باشید برای تنظیم دادخواست به بهترین های  وکیل پایه یک دادگستری وکیل قم بهرمند گردید .  

در ذیل به طور کامل در این رابطه توضیح داده ای و چند نمونه دادخواست نیز ارائه کرد ایم.


بیشتر بدانید : بهترین وکیل قم

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین با استفاده از قولنامه

یکی از مشکل‌ترین مواردی که ممکن است با آن روبرو شویم این موضوع است که برای اثبات مالکیت خود بر اموال خودمان لازم باشد دلایل و مستندات بیاوریم . و طرح دعوا کنیم. اگرچه موضوع مالکیت یکی از مشخص‌ترین موضوع در رابطه با املاک یک فرد هست، اما بعضی مواقع این موضوع بدیهی نیاز به اثبات پیدا می‌کند و ممکن است فرد را راهی مراجع قانونی کند .

حال اگر اثبات کردن این مالکیت با استفاده از سند عادی یا قولنامه انجام بگیرد ،در این صورت می‌توان بیان کرد که کار شما سخت‌تر از حالت‌های دیگر است. به خاطر همین در اینجا قصد داریم با قرار دادن نمونه‌ای از دادخواست اثبات مالکیت زمین شما را در این مسیر راهنمایی کنیم.

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین با استفاده از سند عادی و الزام نمودن به تنظیم یک سند رسمی

در تنظیم نمودن این نوع دادخواست یکی از موضوعاتی که مهم جلوه می‌کند، درخواستی می‌باشد که در زیر اثبات مالکیت برای دادگاه می‌نویسید. یکی از مشکلات دادگاه‌ها این است که دادگاه فقط طبق درخواست شما اقدام انجام می‌دهد. و اضافه‌تر یا کمتر از آن دستوری صادر نمی‌کند .

به خاطر همین شما در زیر اثبات مالکیت زمین لازم است دادخواستی را تنظیم کنید به عنوان دادخواست الزام به تنظیم سند عادی. چرا که در غیر این صورت ضروری می‌باشد که برای گرفتن سند رسمی دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی را جداگانه به دادگاه بدهید که هم هزینه شما را بالا می‌برد و هم وقت زیادی از شما می‌گیرد.

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین با استفاده از سند عادی

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین با استفاده از سند عادی شماره ۱

بسم الله الرحمن الرحیم

خواهان:

خوانده:

وکیل فرد یا نماینده او:

موضوع درخواست:

(که در این مورد باید کاملاً اطلاعات دقیق نوشته شود)

دلیل اسناد و ضمایم:

(در اینجا لازم است مدرک‌های مورد نیاز را تیتروار بیان کنید)

شرح خواسته

رئیس محترم دادگاه……..

با سلام احتراماً به استحضار می‌رساند اینجانب خواهان………… متولد……… تاریخ………….، اقدام به خرید نمودن ملک ذکر شده با شماره ثبت………. فرعی از اصلی……… به آدرس بخش……. استان…….. شهرستان……… از خوانده نموده است. و ثمن این معامله را کاملاً از طریق………….( نوشتن طریقه پرداخت که رسید آن نیز باید در پایین دادخواست ارائه گردد) پرداخت نموده‌ام.

با این وجود از تاریخ……… تا به حال، ملک مذکور توسط خوانده غصب شده و به تصرف اینجانب نرسیده است.

همانطور که سند رسمی بین اینجانب و خوانده تنظیم نگردیده است . و فقط سند مالکیت اینجانب بیع نامه می باشد، در زیر دادخواست ارائه شده است. بنابراین از رئیس محترم دادگاه تقاضای اثبات مالکیت با استناد به این قولنامه و پس از آن خلع ید خوانده از ملک مورد نظر و همچنین الزام به تنظیم سند رسمی خسارت‌های حاصل از غصب دارایی‌های اینجانب را استدعا دارم.

امضا

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین با استفاده از قولنامه یا بیع نامه شماره ۲

خواهان: خانم/ آقا

خوانده: خانم/ آقا

وکیل یا نماینده قانونی:………..( اگر وکیل داشتید نام و نام خانوادگی و مشخصات او را به همراه شماره وکالت دقیق ذکر کنید)

خواسته یا موضوع مورد نظر و بهای آن: صادر نمودن حکم مالکیت اینجانب در رابطه با یک قطعه زمین دارای پلاک ثبتی….. بخش….. شهرستان….. با محاسبه تمامی خسارت‌های دادرسی مقوم بر دادرسی به ریال، خسارت‌های ناشی از غصب مال تحویل مبیع و الزام به تنظیم سند رسمی.

شرح نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین

  • دلایل و مدارک دادخواست:
  • قولنامه یا بیع نامه
  • رسید پرداخت بانک
  • شهادت شاهدین
  • و….

(هر مدرکی دال بر مالکیت فرد می‌باشد باید در اینجا قرار بگیرد)

شرح نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین

با سلام احتراماً به استحضار می‌رساند:

اینجانب………. در سال……..  مورخ……..  قطعه زمینی به مساحت………  که دارای پلاک ثبتی…….. موجود در بخش……… شهرستان……… را با قولنامه از خوانده خریداری نموده و کل مبلغ معامله را بر اساس توافق به آن فرد پرداخت کرده ام.( شیوه پرداخت باید ذکر شود)

بعد از انجام معامله در زمان تحویل ملک خوانده زمین مذکور را به تصرف اینجانب…….. متولد……..  مورخ…….  درآورده چه بنده با استفاده از موارد قانونی اقدام به دخل و تصرف در آن و ساخت بنا کرده‌ام و هم اکنون ملک اینجانب بوده است.

نظر به اینکه در زمان قرارداد قولنامه آقایان و خانم‌……….. تحت عنوان شاهد حاضر بوده اند . و در حال حاضر خوانده عقد بیع و فروش زمین را به اینجانب منکر شده است . ضمن دعوت نمودن از شاهدین محترم و محترمه مستنداتی به مواد قانون مدنی و قانون دادرسی از رئیس محترم دادگاه صدور حکم اثبات این معامله بین اینجانب و آقای……….. در  رابطه با یک قطعه زمین پلاک ثبتی……… با حساب کلیه خسارت‌های قانونی ناشی از دادرسی به ریال، الزام به تنظیم سند رسمی را خواستارم.

امضا

باید توجه داشت در همه نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین با سند عادی که در بالا قرار داده شد ، به نوعی راهنمایی است . پیشنهاد می‌کنیم برای نوشتن دادخواست محکم و قوی که یکی از مهم‌ترین مراحل برای حل یک پرونده می‌باشد بهتر است از یک وکیل یا مشاوره حقوقی کمک بگیرید.

نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین همراه با سند عادی

حرف آخر

به طور کلی و معمولاً قراردادهای ملکی ، قراردادهای گران و پرهزینه‌ای هستند .که فاکتورهای زیادی در آنها دخیل است . مثلاً گاهی اوقات زمانی که می خواهیم برای بررسی و رسیدگی به پرونده مربوط به ملکمان صرف کنیم. اگر از حدی بگذرد، این زمان ممکن است به ضرر پرونده باشد. با از دست دادن زمان خسارت‌های هنگفتی ممکن است به ما وارد می‌شود .

در حالی که با دادن هزینه اندک به وکیل و پیش رفتن طبق مراحل قانونی ، سریع و به موقع می توان موجبات بازپس گیری ملک خود را فراهم نمود. یا مثلاً عدم توانایی تنظیم درست دادخواست برای رسیدگی به پرونده ممکن است وقت ما را تلف کند . بنابر این برای پرونده‌های به خصوص با مبالغ بالا و ملک‌های گران قیمت بهتر است وقت را تلف نکنیم.

و به دنبال وکیل ملکی خوب بوده تا هم مراحل پرونده را با تخصص خود به درستی پیش ببریم و هم کلیه دادخواست‌هایی مثل نمونه دادخواست اثبات مالکیت زمین را به درستی تنظیم نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *