بلاگ

سریع‌ترین راه گرفتن حکم تخلیه فوری | اینطوری

گرفتن حکم تخلیه فوری


بهترین روش برای خلع ید ملک مشاعی در تهران و قم  

بدانید کلیه مشکلات مربوط به املاک و رسیدگی به آن جزی از وظایف وکیل ملکی تهران یا شهرستان ها می باشد. سریع‌ترین راه گرفتن حکم تخلیه فوری | اینطوری  می باشد که قبل از باز کردن مبحث گرفتن سند برای ساختمان های قولنامه ای بهتر است.  بدانیم قولنامه چه می‌باشد؟ و چه کاربردی دارد ؟

بعد از آن راه‌های گرفتن سند برای این نوع املاک را ذکر خواهیم کرد . قولنامه نوعی توافق است . در رابطه با موضوع‌های مشخصی که برای ضمانت اجرای آن پولی را به عنوان خسارت انصراف از قولنامه می گذارند. قولنامه یک سند اجرایی قوی است و تعهداتی که در آن نوشته می‌شود باید عملی گردد. البته باید نکته را در نظر داشته باشیم که باید قولنامه و مبایعه نامه زیر نظر وکیل متخصص شخصی خودت صورت گیرد . نه اینکه مطابق با وکیل مشاور املاک یا طرف دیگر معامله باشد . چون در صورت نداشتن وکیل باید خسارات سنگینی متحمل شوید. ما می توانیم با کمترین هزینه بهترین وکیل های ملکی را در شهر قم و تهران به شما معرفی کنیم .گرفتن حکم تخلیه فوری در غیر این صورت می‌توان از طریق دادگاه با متخلف برخورد کرد .گرفتن حکم تخلیه فوری

در این مقاله سعی داریم سریع‌ترین راه گرفتن حکم تخلیه فوری | اینطوری حکم تخلیه فوری بگیر را برای  گرفتن سند برای زمین‌ها و خانه‌های قولنامه و هزینه آن را برایتان شرح دهیم در این مرحله حتما با بهترین  وکیل ملکی قم راهنمایی بگیرید .در و همچنین زمانی که طول می‌کشد سند رسمی برای یک ملک بگیریم شرح داده شده است.

قولنامه چه کاربردی دارد؟

دریافت سند ملک قولنامه‌ای جزو مباحث مهم بعد از خرید املاک قولنامه است . سریع‌ترین راه گرفتن حکم تخلیه فوری | اینطوری حکم تخلیه فوری بگیر  متن قولنامه‌ها در اکثر موارد طوری است که دو نفر در برابر هم می‌نشینند . و تعهد می‌کنند که ظرف مدت مشخصی در یک دفتر ثبت اسناد حاضر شوند و شرط‌های قولنامه را انجام دهند. البته در صورتی که سو نیت وجود نداشته باشد. که حتما برای جلوگیری از موضوع حتما با وکیل شخصی خودتان اقدامی را انجام دهید. تا با مشکل روبرو نشوید .

همچنین مطالعه کنین:هزینه وکیل ملکی چقدر است؟

ثبت نام و دریافت سند ملک قولنامه‌ای چه مراحلی دارد؟

سریع‌ترین راه گرفتن حکم تخلیه فوری | اینطوری حکم تخلیه فوری بگیر

در رابطه با گرفتن سند برای خانه و زمین یا هر ملک دیگر قولنامه‌ای باید قبل از هر اقدامی نسبت به آن اطلاع یابیم .گرفتن حکم تخلیه فوری  الزامی است . مثلاً هزینه دریافت یک سند برای خانه یا زمین قولنامه زمانی که لازم است . تا سند دریافت شود .و مراحل دریافت آن همه را باید بدانید و سپس تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید ملک قولنامه‌ای بخرید یا خیر؟

قبل از آن به چند نکته اشاره می‌کنیم:

 • در رابطه با مشخص شدن تکلیف املاکی که سند ندارند ،قانون در رابطه با ساختمان‌هایی است که احداث شده اند و زمین‌ها و چهار دیواری‌ها را شامل نمی‌شود.
 • زمین‌های کشاورزی ،باغ ،آپارتمان‌ها باید سابقه‌ای در ثبت داشته باشند. یعنی پلاک ثبتی داشته باشند.
 • شما فقط برای ملکی می‌توانید سند بگیرید که به مالک آن یا یکی از ورثه آن هیچ گونه دسترسی ندارید.در این صورت می‌توانید برای دریافت سند برای ملک قولنامه اقدام نمایید.
 • قانون در این رابطه زمان انقضایی ندارد و مهلتی تعیین نکرده است. زمانی که آپارتمانی ساخته می‌شود و شرایط لازم برای دریافت سند ملک قولنامه‌ای را رعایت کرده باشد می‌توان برای آن سند گرفت .

برای اینکه بتوانید به راحتی به هدف خود برسید حتما با بهترین وکیل های گروه وکلا صبا آشنا شوید . در این مجموعه مطابق با بهترین وکیل قم موضوع شما به وکیل متخصص می سپاریم و شما با ما آرامش انتخاب کرده اید .

مدارک و مراحل لازم برای دریافت سند ملک قولنامه‌ای چیست؟

 •  مرحله اول اطمینان پیدا کردن از وجود مدارک لازم و یا تهیه آنها

الف ) یک ملک قولنامه‌ای مدارک لازم شامل یک برگ کپی از سند ملک یعنی همون سند اولیه و همچنین قولنامه یا قولنامه‌هایی که تقاضا کننده ملک را به مالک اولیه ربط می‌دهد.

ب) برای ملک‌هایی که سند مشاع دارند: برای این ملک‌ها مدارک لازم ، سند مشاعی تقاضا کننده می‌باشد و اگر سند به نام شخص تقاضا کننده نباشد. باید وکالت نامه‌ای از طرف او داشته باشد.

 • در مرحله دوم در نقشه‌ای از ملک به صورت یوتی‌ام تهیه کنید.

الف ) وقتی اطمینان پیدا کردید که ملک شما شرط‌ها و مدارک لازم برای گرفتن سند را دارد .شخص تقاضا کننده باید به یکی از مهندسین دارای مدرک نظام مهندسی یا کارشناس رسمی دادگستری یا ثبت ویژه نقشه کشی مراجعه کند. و از وی بخواهد ملک او را بازدید کند و مختصات یوتی‌ام آن را تهیه نماید.

ب) وقتی که این نقشه تهیه شد. فایل آن را دریافت نموده و اطلاعات آن باید دوباره توسط مهندس نقشه کش تایید شود.  سپس در اختیار متقاضی قرار داده می‌شود.

 • در مرحله سوم اقدام برای گرفتن سند جهت ملک قولنامه‌ای
 • تهیه نمودن مدرک‌های زیر و عکس و یا اسکن از آنها با پسوند جی پی جی یا png با حجم حداکثر ۱۵۰ کیلوبایت
 • تهیه نمودن یک برگ کپی از سند مالکیت اولیه برای اسناد قولنامه‌ای.
 • برای دریافت سند ملک قولنامه‌ای اصل و کپی تمامی قولنامه‌های قبلی باید وجود داشته باشد . تا به مالکی که سند به نام او است برسیم.
 • سند اصلی ملک مشاع به نام تقاضا کننده و کپی از صفحات اول و دوم و سوم  مربوط به حد و حدود ملک و توضیح‌ها و صفحه‌های انتقال باید باشد.
 • نقشه یوتی‌ام که توسط مهندس تایید شده.
 • تکمیل نمودن یک فرم گواهی مشخص کردن مختصات یک ملک در فایل اکسل برای گرفتن سند ملک قولنامه که البته جدیداً این مدرک اجباری نیست.
 • تهیه نمودن فیش بانکی برای هزینه تقاضا حدود ۵۰۰ هزار ریال به حساب بانکی سیبا در بانک ملی است .
 • در مرحله چهارم فرم درخواست پذیرش برای دریافت سند ملک قولنامه‌ای تکمیل می‌گردد

این مرحله وکیل ثبتی در واقع همون فرم اولیه دریافت شماره وارد شدن به سامانه می‌باشد.

بعد از اینکه مراحل بالا انجام شد و مدرک‌ها و عکس‌ها آماده شد با استفاده از مدارک تهیه شده به یکی از ادارات ثبت اسناد یا کافی نت‌ها مراجعه می‌کنید .و از آنها می‌خواهید فرم درخواست پذیرش را در سایت ثبت سند ملک تکمیل کنند و یک شماره‌ای برای وارد شدن به سامانه را دریافت می‌نمایید.

 • در مرحله پنجم دریافت سند ملک قولنامه‌ای وارد صفحه اول سامانه می‌شوید و به قسمت تکمیل درخواست می‌روید

برای وارد شدن به سامانه کد ملی متقاضی و شماره‌ای که در مرحله قبل به شما ارائه شده استفاده می‌کنید.

 • مرحله ششم ارسال نمودن مدرک‌ها به واحد ثبت

وقتی که درخواست شما تکمیل شد یک پرینت از آن می‌گیرید و با مدرک‌هایی که در مرحله سوم آماده شده به واحد ثبت از طریق پست سفارشی می‌فرستید و کد رهگیری ۲۰ رقمی از دفتر پست دریافت می‌نمایید.

 • مرحله هفتم ورود به سامانه برای گرفتن سند برای ملک قولنامه‌ای

با کمک ره ورود و کد ملی و همچنین کد رهگیری ۲۰ رقمی که قبلاً از پست دریافت کرده‌اید وارد سامانه می‌شوید.

 • مرحله هشتم پایان یافتن ثبت تقاضا و دریافت شماره پرونده

این مرحله آخرین مرحله از دریافت سند برای ملک قولنامه‌ای است.

برای دریافت سند ملک قولنامه‌ای باید به کجا مراجعه کنیم؟

اگر شما جزو افرادی هستید که خانه یا ملکی را بدون سند دارید یا قولنامه‌ای خریده اید. نگران نباشید شما هم می‌توانید مانند افراد زیاد دیگری برای خانه یا ملک خود سند بگیرید. البته لازم است در رابطه با هزینه گرفتن مدت زمان و مراحل آن اطلاعاتی را به دست آورید.

در مراحل بعدی برای گرفتن سند ملک‌تان باید به هیات بروید که در مورد آن تصمیم گیری شود. منظور از هیات، هیات‌هایی در شورای حل اختلاف است که برای حل مشکلتان به آنجا مراجعه می‌کنید.

وکیل ملک مشاع

معامله قولنامه‌ای چه معامله‌ای است؟

در برخی از بنگاه‌های معاملاتی انتقال سند رسماً انجام نمی‌گیرد . و به خاطر همین ملک‌ها به صورت قولنامه‌ای معامله می‌شوند. مثلاً ملک‌هایی که خلافی ساختمانشان پرداخت نشده ،پارکینگ‌ها درست طراحی نشده است . واحد خلاف قانون در همکف ساخته شده و یا پیشروی بیش از حد داشته و یا طبقه‌ای خارج از قانون در این ملک ساخته شده و مانند آن می باشد.

وکیل قم با دریافت سند ملک قولنامه‌ای خیلی پیچیده نیست . اما عواملی می‌باشد که به یک ملک سند تعلق نمی‌گیرد. البته مسائلی هم مثل افتادن یک ملک در طرح خیابان کشی و یا بافت فرسوده و مانند آن وجود دارند . که باعث اخلال در گرفتن سند مشکلاتی به وجود می‌آورند. علاوه بر آن مواقعی پیش می‌آید که یک ملک در زمینی با کاربری غیر مسکونی ساخته شده  است . که این  امر نیز باعث می‌شود نتوان برای آن سند گرفت و باید قولنامه معامله شود.

حرف آخر

بهتر است قبل از اینکه خانه یا ملکی را خریداری کنید، از چگونگی سند و موقعیت آن اطلاع پیدا کنید . دریافت سند ملک قولنامه‌ای کار ساده ایست به شرطی که قبل از خرید آن به شهرداری مراجعه کنید و استعلام بگیرید . اگر قرار است برای ملک سندی بگیرید کلیه مراحل دریافت سند و امکان‌پذیری آن را بررسی نمایید. تا متضرر نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *