بلاگ

با خیانت همسر چطور برخورد کنیم؟رابطه نامشروع و نقش وکیل

چگونگی برخورد با رابطه نامشروع

رابطه نامشروع همسر از نظر حقوقی انواع مختلف دارد و کلا جزوی از جرم های حقوقی شناخته می‌شود .و معمولاً جرم سنگینی است و مجازات زیادی دارد. برای دفاع کردن از این اتهام نیاز به تخصص و تجربه و از طرفی اسناد محکم و قوی است . وهمانطور که برای دفاع از پرونده های ملکی در تهران سراغ وکیل ملکی تهران می رویم برای دفاع از این نوع پرونده نیز باید سراغ وکیل خانواده برویم.

بنابراین دفاع از این نوع پرونده‌ها کار سختی است. از سوی دیگر ثابت کردن وجود یک رابطه نامشروع به ویژه وقتی پای همسر در میان می‌باشد ظرافت‌های خاص خود را دارد. بنابراین توصیه می‌شود که زمان برخورد با چنین موقعیتی با توجه به اینکه زمان به ضرر شماست، حتماً از یک وکیل متخصص رابطه نامشروع کمک بگیرید.

بیشتر بدانید : بهترین وکیل قم

جرم رابطه نامشروع

وکیل رابطه نامشروع کیست؟

این نوع وکیل ، وکیلی است که در دادگاه‌ها حاضر می‌شود و از حق موکلان خود در این رابطه دفاع می‌کند .چه موکل زن باشد و چه مرد و سعی می‌کند بی‌گناهی طرف مقابل را به اثبات برساند.
در کشور ایران به دلیل وجود دین مقدس اسلام قوانین مربوط به خانواده بسیار کامل و سختگیرانه است . و این امر به خاطر اهمیت خانواده در دین اسلام است. در این نظام کوچکترین عمل خلافی که به پایه‌های خانواده آسیب وارد کند جرم محسوب می‌شود . و برای فرد خاطی مجازات تعیین می‌گردد.
طبق قانون ۶۳۷ مجازات‌های اسلامی زمانی که زن و مردی که بین آنها عقد ازدواج جاری نشده رابطه‌ای نامشروع و یا مخالف عرف و عفت برقرار نمایند که از نوع زنا نباشد ، فرد خاطی محکوم به شلاق تا ۹۹ ضربه می‌باشد.

قانون ۶۳۷ مجازات‌های اسلامی در رابطه با روابط نامشروع

طبق این ماده هرگاه زن و مردی که به عقد هم در نیامدند و بین آنها ازدواجی برقرار نشده رابطه‌ای به غیر از زنا داشته باشند .اگر عمل آنها فیزیکی و لمسی باشد ، می‌توانند به جرم رابطه نامشروع خارج از زنا محکوم شوند. البته این ماده قانونی یک سری مرزهایی را برای رابطه نا مشروع مشخص کرده که به صورت ارتباط فیزیکی و لمسی به غیر از زنا می باشد.

پس طبق این ماده اگر شرایط مشابه این مورد پیش آمد . فرد مجرم است و قانون طبق شواهد و مدارکی که در پرونده وجود دارد با آن برخورد خواهد کرد.

چگونگی برخورد با رابطه نامشروع

منظور از خلاف عفت غیر زنا چیست؟

خلاف عفت غیر زنا به هر رابطه جنسی می‌گویند که به زنا ختم نمی‌شود . با این شرایط رابطه بین دو فرد به صورت غیر مجازی و بین زن و مرد نامحرم برقرار است. که موجب تحریک و ارضا تمایلات جنسی دو طرف می‌شود .مثل تماس هایی که به صورت تلفنی انجام می‌گیرد، گردش و تفریح دو نامحرم ، صحبت کردن با نامحرم به نیت شهوت انگیز و مانند آن .

که این توضیحات بر اساس تفسیر ماده ۶۳۷ قانون می‌باشد. برای دریافت نظرات دقیق‌تر و علمی‌تر در رابطه با این نوع پرونده ها ، بهتر است با وکیل متخصص در این رابطه مشورت نمود.

روابط نامشروع بر چند نوع است؟

رابطه نامشروع به دو قسم می‌باشد: اولی رابطه زنا و دومی رابطه غیر زنا. در اولین حالت که زنا نام دارد بین دو طرف رابطه جنسی به صورت کامل برقرار می‌شود. در حالت دوم رابطه غیر زنا می‌باشد. که در آن رابطه جنسی بین دو طرف برقرار نمی‌شود . اما هرگونه عمل و فعالیتی که خلاف پاکدامنی و شرع باشد ، جزو دسته محسوب می‌شود.
هر کدام از این دو دسته مجازات‌های مختلفی دارند . و قوانین کشورهای مختلف در رابطه با مجازات این روابط با هم متفاوت است .البته چون امری پیچیده است باید مدارک دقیق باشد. و مجازات بر اساس نوع پرونده و شرایط و قوانین مربوط به هر کشور متفاوت است . بنابراین هر پرونده باید به دقت و جداگانه بررسی شود.

رابطه نامشروع همسر

ثابت نمودن یک رابطه نامشروع

برای ثابت کردن یک رابطه نامشروع مستندات زیادی نیاز است .چرا که این فرایند، فرایندی سخت و پیچیده است و حتماً نیاز به شاهد و مدارک قوی دارد . در این بخش دو راه برای ثابت کردن یک رابطه نامشروع وجود دارد. که البته این‌ها مربوط به کشور ایران است و ممکن است در کشورهای دیگر مدارک لازم متفاوت باشد:

  1.  اعتراف کردن : هر یک از دو طرف. اگر یکی از دو طرفی که با هم رابطه داشتند ، اعتراف کند که چنین رابطه‌ای را با طرف مقابل داشته ،این اعتراف می‌تواند به عنوان یک شاهد معتبر برای اثبات پرونده در نظر گرفته شود. و بر این اساس جرم طرف مقابل نیز ثابت می‌شود.
  2.  شهادت دادن یک فرد دیگر: در این صورت فردی که شاهد ماجرا بوده در دادگاه حاضر شده و بر این عمل شهادت می‌دهد .که ممکن است با بررسی شرایط، شهادت وی مورد قبول واقع شود . تعداد شاهد برای شهادت دادن به این موضوع،بستگی به قوانین هر کشور دارد.

یکی از توصیه‌های خاصی که به افراد در صورت اتفاق افتادن چنین شرایطی می‌شود، این است که حتماً قبل از هر اقدامی و جمع آوری هر سندی با یک وکیل متخصص مشورت نمایید . تا زمان را از دست نداده و وقتتان تلف نشود.این نوع وکلا می‌دانند که در فرایند حقوقی دفاع از پرونده شما ، چه نوع مدارک و شواهدی لازم است. و بهترین راه حل را برای شما مشخص می‌کند.

رابطه نامشروع

حرف آخر

به طور کلی بنیان خانواده در کشور ما بخاطر دین اسلام بسیار مورد توجه است. و بر این اساس برای حفظ آن و کم کردن خطای خانواده ها ، قوانین محکم و قوی را معین نموده است. که هر دو طرف ملزم به رعایت آن می باشند. و با پیش آمدن هر خطایی از طرفین ، زن و مرد می توانند بر علیه طرف مقابل شکایت کنند.

اما با توجه به اینکه حکم به این مسائل با آبروی افراد سرو کار دارد و در اسلام نیز آبروی مومن بسیار مهم است . بنابر این دلایل و شواهد محکم برای اثبات این نوع جرم لازم است. اگر یکی از دو طرف در خانواده معمولا همسر به وجود یک رابطه نامشروع اذعان دارد . و آن را ثابت کند می تواند با استفاده از آن درخواست طلاق بدهد.

با توجه به اینکه در کشور ایران حق طلاق برای مردها است، اگر زن بتواند رابطه نامشروع همسرش را اثبات کند. می تواند حق طلاق بگیرد و با گرفتن تمام حقوق خود از وی جدا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *