بلاگ

بهترین وکیل مهریه در قم

وکیل قم برای طلاق

استفاده از بهترین وکیل مهریه قم برای زوجین قمی که تصمیم به طلاق می‌گیرند؛ نقش مهمی را بازی می کند. وکیل قم می تواند یک اقدام هوشمندانه برای حل امور حقوقی مربوط به ازدواج و طلاق باشد. بنا به دلایل مختلفی از جمله پیچیدگی قوانین حقوقی، مالی، حل اختلافات در رابطه با توافقات مهریه، مذاکرات پی در پی در روند طلاق و ابهاماتی که در این مسأله پیش می آید؛ همه و همه ضرورت استفاده از وکیل مهریه را روشن می سازد.

بنابراین به زوجینی که اختلاف نظر بسیاری بر سر توافقات طلاق دارند، توصیه می شود برای پیشبرد بهتر امور خود به استخدام بهترین وکیل مهریه در قم اقدام نمایند. برای آشنایی بیشتر با این مسأله همراه ما باشید.

مهریه چیست؟

یکی از اساسی ترین مسأله ای که در روند طلاق مهم است بحث مهریه می باشد. خصوصا اینکه باید مهریه به روز حساب شود که این مسأله باعث بروز اختلافات زیادی می شود. اما مهریه چیست؟ مهریه از جمله حقوق مالی است که در ضمن عقد ازدواج به زن تعلق می گیرد. معمولا عندالمطالبه می باشد و زن هر وقت اراده کند می تواند آن را مطالبه کند. آنچه در جامعه رواج دارد، مطالبه مهریه در ضمن طلاق می باشد. مهریه نه تنها در زمان حیات مرد بلکه حتی در زمان ممات مرد نیز بر ذمه اوست و باید از ماترک او پرداخت شود.

وکیل طلاق

فلسفه تعیین مهریه

مهر و یا صداق در واقع برای اثبات وفاداری مرد در پیمان ازدواج و نوعی دلگرمی برای زن در زندگی است. پس مرد برای اثبات صداقت و درستی خود مالی را بر گردن می گیرد تا به زن اطمینان خاطر در خوشبختی و دستیابی به رؤیاهای شیرین در زندگی بدهد.

بهترین وکیل مهریه در قم

برای زوجین قمی که هر روز در راهروهای دادگاه ها سرگردانند و نمی توانند بر سر مهریه به توافق برسند. داشتن یک وکیل مهریه در قم می تواند امور مطالبه و پیگیری مهریه از طریق دادگاه را برای آنها تسهیل کند. پس وظیفه وکیل مهریه دادن مشاوره حقوقی به طرفین دعوا، تعیین میزان مهر و صداق زن، تدوین توافقنامه و تعیین حقوق طرفین می باشد و در صورت لزوم به دفاع از مهریه زن می پردازد. برای انتخاب بهترین وکیل مهریه در قم بهتر است به سایت گروه وکلای صبا مراجعه کنید.

وکیل مهریه

وکیل خوب برای مهریه و طلاق

مهریه به لحاظ نحوه پرداخت به دو دسته کلی مهریه عندالاستطاعه و عندالمطالبه تقسیم می شود.

  • وکیل مهریه عندالمطالبه قم

این مهریه که به صورت توافقی بین زوجین صورت می گیرد. زوجه از همان ابتدای عقد مالک مهریه می شود و هر وقت بخواهد می تواند آن را مطالبه کند. بنابراین در صورتی که زوج به وظایف و تعهدات زناشویی خود عمل نکند، همسر حق مطالبه مهریه را دارد. وکیل مهریه عندالمطالبه برا اساس توافقات قبلی و شرایط خاص زوجین نسبت به تعیین مقدار و نحوه پرداخت مهریه اقدامات لازم را انجام می دهد. البته با مشاوره حقوقی که وکیل ضمن مراحل درخواست مهریه به شما می دهد، این هشدار را نیز می دهد که نباید کار به طلاق بکشد و الا مهریه نصف می شود.

  • وکیل مهریه عندالاستطاعه قم

مهریه عند الاستطاعه بر اساس توانایی مالی زوج است و در هر زمان که زوج قادر به پرداخت آن باشد دادگاه آن را از زوج مطالبه می کند. بنابراین اگر زوج در شرایط فعلی قادر به پرداخت آن نباشد و در آینده استطاعت پیدا کند، این مهریه همچنان بر گردن او است. این مهریه بخاطر لحاظ شرط استطاعت نقش مهمی در اقتصاد خانواده و توانایی مالی زوج بازی می کند. در صورتی که زوج از پرداخت مهریه با وجود استطاعت استنکاف کند. زوجه می تواند با گرفتن وکیل مهریه و ارائه مستندات به دادگاه استطاعت زوج را ثابت کند. و درخواست مهریه را به دادگاه ارائه دهد. اگر باز هم زوج از پرداخت مهریه فرار کرد. زوجه می تواند از طریق وکیل زوج را جلب نماید یا ممنوع الخروج کند یا حساب های بانکی و املاک زوج را توقیف کند.

مهریه بر حسب زمان تعیین آن نیز به انواع مهر المسمی، مهر المثل و مهر المتعه دسته‌بندی می‌شود.

  • وکیل برای مهر المسمی

مهرالمسمی یکی از انواع مهریه می باشد که زن و شوهر به صورت توافقی یک مبلغ کلی را تعیین می کنند. اما در رابطه با مقدار آن و نحوه پرداخت چیزی تعیین نمی شود و زن و شوهر پس از ازدواج بر نحوه پرداخت آن توافق می کنند. البته زوجه با گرفتن وکیل مهرالمسمی فقط می تواند برای دریافت 110 سکه از مهریه خود زوج را جلب کند. در ضمن مهریه المسمی می تواند نقدی، سکه، طلا، ملک، خودرو و سایر اموال یا به صورت ترکیبی از چند نوع مال باشد و محدودیتی در تعیین آن وجود ندارد.

  • وکیل برای مهرالمثل با وکیل مهریه در قم

مهرالمثل نیز یکی دیگر از انواع مهریه می باشد که طی آن مهریه به صورت دقیق و مشخص معین نشده است.

ماده 1087 قانون مدنی صراحتا به مهرالمثل اشاره کرده است: « اگر در نکاح دائم مهر ذکر نشده یا عدم مهر شرط شده باشد؛ نکاح صحیح است. و طرفین می توانند بعد از عقد مهر را به تراضی معین‌ کنند؛ و اگر قبل از تراضی بر مهر معین بین آن ها نزدیکی واقع شود؛ زوجه مستحق مهرالمثل خواهد بود.»

در شرایط دیگری نیز طبق قانون مهرالمثل محقق می شود از جمله :

  1. طبق ماده 1099 قانون مدنی : « در صورت جهل زن به فساد نکاح و وقوع نزدیکی، زن مستحق مهرالمثل است.»
  2. ماده 1100 قانون مدنی : « در صورتی که مهرالمسمی مجهول باشد یا مالیت نداشته باشد یا ملک غیر باشد در صورت اول و دوم زن مستحق مهرالمثل خواهد ‌بود.»
  3. طبق ماده 1091 قانون مدنی : « برای تعیین مهرالمثل باید حال زن از حیث شرافت خانوادگی و سایر صفات و وضعیت او نسبت به اماثل و اقارب و همچنین‌ معمول محل و غیره در نظر گرفته شود.»

بنابراین در صورت مطالبه زوجه، مهرالمثل، متناسب با عرف، اوضاع، شرایط اقتصادی و مالی زن و شوهر و نظر حاکم شرع تعیین می شود. زوجه به کمک وکیل مهرالمثل، در ابتدا شرایط تحقق مهرالمثل را با ارائه عقدنامه، شهود ثابت می کند. سپس به تعیین مقدار و نحوه پرداخت آن اقدام می کند و مهریه را از دادگاه مطالبه کند.

مهر المتعه چیست؟ با در نظر گرفتن وکیل مهریه قم

در مهریه، قبل از عقد ازدواج مهریه تعیین نشده است و زوج قبل از دخول و تعیین مهر زن را طلاق می دهد.با این وضعیت زن مستحق مهرالمتعه می شود. ماده 1093 قانون مدنی به صراحت به مهرالمتعه اشاره می کند: «هرگاه مهر در عقد ذکر نشده باشد و شوهر قبل از نزدیکی و تعیین مهر زن خود را طلاق دهد، زن مستحق مهرالمتعه است.»

زوجه به کمک وکیل مهرالمتعه می تواند به مطالبه مهریه خود بپردازد. چرا که در تعیین این نوع مهریه وضعیت اقتصادی مرد مد نظر است. چنانچه در ماده 1094 قانون مدنی هم وجود دارد:« برای تعیین مهرالمتعه حال مرد از حیث غنا و فقر ملاحظه می شود.»

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *