بلاگ

بهترین وکیل ثبتی در تهران

آیا به منظور انجام امور ثبتی به بهترین وکیل ثبتی در تهران نیاز دارید؟

پیشنهاد می‌کنیم برای پاسخ به این سوال این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمایید. تا با حوزه اختیارات وکیل ثبتی و نحوه عملکرد او آشنا شوید. امور ثبتی شامل حیطه وسیعی از امورات قانونی می‌شود.  که تحت مدیریت سازمان ثبت اسناد و املاک کشور تعریف می‌شود.

سازمان ثبت اسناد نیز به قوه قضاییه وابسته است . و دفاتر رسمی ازدواج و طلاق و دفاتر اسناد رسمی جزو زیرمجموعه‌های سازمان ثبت اسناد و املاک کشور محسوب می‌شوند.

امروز در سایت وکیل تهرانی گروه وکلای صبا میخواهیم در این مورد بیشتر باهم صحبت کنیم:

در کشور امور ثبتی که قابلیت انجام در این مراکز را دارند، شامل تعیین و ثبت حد و مرز و مشخصات املاک، اقدامات مورد نیاز برای ساده‌تر‌کردن معاملات رسمی، تنظیم سند رسمی، ثبت ادارات، شرکت‌ها و اختراعات، ثبت علائم تجاری و برند، ابطال سند، اعتراض به ثبت و … می‌شود.

امور ثبتی در حوزه ثبت شرکت ها

برای ثبت ملک مرسوم است . حوزه ثبت شرکت است. موارد مرتبط با ثبت شرکت شامل موارد زیر است:

  • ثبت تغییرات شرکت اعم از تغییرات مربوط به سرمایه، انحلال، سِمت‌ها، وظایف، سهامداران و حق امضامی باشد .
  • ثبت انحلال شرکت و تصفیه امور مالی و غیر مالی آن با لحاظ امورات لازم برای ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها و اداره مالیات است.
  • امور مالیاتی در ثبت اداره مالیات حوزه اقامتی شرکت است .
  • اخذ مجوزهای مورد نیاز برای ثبت و تاسیس شرکت

. و …

همانگونه که می‌دانید،  امور ثبتی در بعضی از موارد جزو مسائل پیچیده حقوقی محسوب شده که شامل گستره وسیعی از مسائل می‌شود؛

بنابراین صرفا با مطالعه اصول و قواعد امور ثبتی، نمی‌توان مشکلات حقوقی و ثبتی دادگاه‌ها را حل کرد.

وکیل ثبتی تهران

وکیل ثبتی کشور جناب وکیل ندیمی

وکیل ثبتی کیست و چه وظایفی دارد؟

وکیل ثبتی، همان وکیل پایه یک دادگستری است ، که سابقه او غالبا در زمینه امور ثبتی بوده‌است. وکیل ثبتی با توجه به زمانی که به جمع‌آوری اطلاعات درباره امور ثبتی اختصاص داده و همچنین تجربه و سابقه‌ای که در این زمینه دارد، با این نام شناخته می‌شود.

وظیفه وکیل ثبتی، پیگیری پرونده‌هایی است که به مشکلات ثبتی ارتباط دارد. از دیگر وظایف وکیل ثبتی، می‌توان به مشاوره در زمینه‌های ثبت برند و شرکت، مطالعه پرونده ثبتی، ثبت ملک و … اشاره کرد. باید بدانید که وکلای اهل فن با تحقیق در مورد امور ثبتی به وکالت امور ثبتی پرداخته تا بتوانند به احقاق حقوق طرفین دعوی، کمک کنند.

موضوعی که شاید جالب باشد، این است که مدرک وکالت در ایران، گرایش ندارد و دروس جداگانه برای انواع گرایش وکالت مانند وکیل امور ثبتی، وکیل امور کیفری، وکیل خانواده و … وجود ندارد.

دعاوی ثبتی و انواع آن

در واقع همانطور که از اسم پیداست، دعاوی ثبتی دعاوی دعاویی و شکایاتی هستید،  که در جریان ثبت املاک و اسناد و اجرای اسناد رسمی لازم الاجرا موضوعیت پیدا کرده است.   پرونده در محاکم دادگستری مطرح و مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت.

در این خصوص منظور از دعاوی ثبتی، اختلافاتی است که در جریان ثبت املاک و تنظیم اسناد و اجرای اسناد رسمی لازم‌الاجرا به وجود آمده و حل این اختلافات نیز قانونا در صلاحیت ذاتی محاکم عمومی قرار دارد.

انواع دعاوی ثبتی، از این قرار است:

  • ثبت املاک و مشکلات
  • دعوای ثبت اسناد
  • مربوط به اجرای اسناد رسمی لازم‌الاجرا

غالب دعاوی مربوط به امور ثبتی درباره اموال مشاع، افراز و تعارض در خصوص صدور اسناد می‌باشد که در ادامه در مورد هرکدام توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

  1. دعوای ثبت املاک

این نوع از دعاوی خود شامل موارد مختلفی مانند اعتراض به ثبت ملک، اعتراض به اصل درخواست ثبت ملک، اعتراض به حقوق ارتفاعی ملک، دعوی ابطال سند رسمی ملک یا قرار داد رسمی ثبتی از حیث مجهول بودن سند، ابطال سند مالکیت معامله معارض و … می‌شود.

  1. دعاوی ثبت اسناد

این دعاوی خود شامل موارد زیادی مانند اعتراض به ثبت سند، الزام به ثبت سند رسمی، الزام به ثبت ولادت، اصلاح شناسنامه، تغییر نام، الزام به صدور شناسنامه، تغییر سن، حذف نام همسر سابق از شناسنامه، درخواست صدور سند مالکیت، اعترض به ثبت علائم تجاری و اختراع، رفع ممنوع الخروجی، اعتراض به تصمیم واحد ثبتی، تقسیم و فروش اموال مشاع و… می‌شود.

  1. اسناد رسمی دعاوی مربوط به  لازم الاجرا است :

این دعاوی نیز مانند دو مورد قبلی، خود شامل مواردی مانند دعاوی اجرای ثبت، توقیف عملیات اجرایی و ابطال، ابطال اجراییه ثبتی، بهترین وکیل ثبتی تهران می‌شود.

یک وکیل ثبتی مناسب، کسی است که با کلیه قوانین ثبتی آشنایی کامل داشته و بتواند با فن بیان رسا و شیوا، از موکل خود در دادگاه دفاع کند

. در زمان انتخاب وکیل ثبتی مجرب، به سابقه و تجربه او دقت کنید و همچنین پرونده‌های قبلی او را نیز بررسی نمایید.

بهترین وکیل ثبتی تهران

بهترین وکیل ثبتی کشور

وکالت ثبتی

وکالت ثبتی کلیه امور ثبتی را شامل می‌شود که شاخه‌های مختلف آن را پیشتر بیان کردیم. از جمله مهم‌ترین شاخه‌های حقوق ثبت می‌توان این موارد را نام برد: ابطال سند، اعتراض به تحدید حدود، اعتراض به ثبت و عملیات ثبتی، اعتراض به تصمیم واحد افراز ثبتی، ثبت شرکت و برند و در نهایت شیوه اعطای وکالت ثبتی

از جمله وظایف وکیل اداره ثبت و مشاور ثبت اسناد و املاک، آشنایی کامل به حقوق افراد مربوط به مسائل ثبتی است. این تخصص و علم است که به شما کمک می‌کند تا با دریافت مشاوره صحیح در زمان مناسب، در موارد مختلف از ضررهای مالی جلوگیری کنید. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره امور ثبتی به چهار شکل مختلف اقدام کنید که شامل مشاور ثبتی تلفنی، مشاور ثبتی آنلاین، مشاور ثبتی حضوری و مشاوره حقوقی ثبتی می‌شود.

میزان هزینه وکیل ثبتی

هزینه وکیل دعاوی ثبتی، به موارد مختلفی مثل سابقه، تجربه، مهارت، تخصص وکیل و همچنین اموری که به وی سپرده می‌شود، بستگی دارد. نرخ معینی برای حقوق وکیل ثبتی وجود نداشته و نرخ دستمزد وکیل ثبتی، در ابتدا و با توافق وکیل و موکل، تعیین می‌شود.

البته، در مواردی هم هیچ نیازی به پرداخت حق‌الوکاله وکیل ثبتی ندارید و تنها بایستی حق مشاوره وکیل ثبتی را پرداخت کنید. این حالت، در صورتی است که برای حل و فصل پرونده مورد دعوی، از تخصص وکیل کمک نگرفته و تنها به منظور حل و فصل دعوی ثبتی، نیاز به مشاوره وکیل ثبتی داشته باشید.

1 دیدگاه در “بهترین وکیل ثبتی در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *